Skip to content

Jak downgradovat iOS bez ztráty dat

17 de Srpen de 2021
GettyImages 533340348 7d1562dfe5c843a284bb69b4d33f26bf

Pokud jste právě upgradovali svůj iPhone, iPad nebo iPod touch na nejnovější verzi iOS a nesnášíte to, možná budete chtít vědět, jak downgradovat iOS na předchozí verzi. I když je přechod na nižší verzi možný, je to také složité, takže chcete mít jistotu, že při přechodu z jedné verze systému iOS na jinou neztratíte žádná data. Zde je to, co potřebujete vědět. Tento článek byl napsán pomocí iOS 13, ale zhruba se vztahuje na další nedávné verze iOS. U starších verzí by měly být kroky v zásadě stejné, ale přesné názvy nabídek se mohou lišit.

Proč byste mohli chtít downgradovat iOS

Možná budete chtít přejít z jedné verze systému iOS na starší z několika důvodů, včetně:

 • Hmyz: Nová verze může obsahovat chyby, kvůli nimž je těžké používat vaše zařízení iOS. Možná budete chtít přejít na předchozí verzi s méně chybami a před opětovným upgradem počkat, až budou chyby opraveny.
 • Nevítané změny: Nové verze iOS někdy přináší velké změny v uživatelském rozhraní nebo funkcích. Pokud se vám tyto změny opravdu nelíbí nebo zasahují do toho, jak chcete zařízení používat, je přechod na nižší verzi atraktivní.
 • Příliš pomalý: Pokud máte starý telefon, instalace nejnovější aktualizace iOS může váš telefon bolestivě zpomalit. V takovém případě nejnovější verze nestojí za to a budete se chtít vrátit.

Co stojí v cestě downgrade iOS

Downgrading iOS rozhodně má svou přitažlivost, ale ne vždy je to velmi snadné. Ve většině případů to nejlepší, co můžete udělat, je přejít na verzi, ze které jste právě upgradovali, ale i tak to můžete udělat jen na krátkou dobu. V zásadě, pokud chcete downgradovat, měli byste to udělat hned, jinak svou šanci promarníte. Důvodem je to, jak Apple zajišťuje své operační systémy. Když upgradujete nebo downgradujete iOS, vaše zařízení kontaktuje servery společnosti Apple, aby zajistilo, že instalujete oficiální aktualizaci, což znamená potvrzení digitálního „podepsání“ verze iOS společností Apple. Pokud není podepsán, nebudete moci tuto verzi operačního systému nainstalovat. Problém s přechodem na nižší verzi spočívá v tom, že Apple přestane podepisovat starší verze iOS poměrně brzy po vydání nové verze. Jedinou verzí iOS před iOS 13, na kterou můžete přejít na nižší verzi, je iOS 12.4.1.

Než downgradujete svůj iOS

Než začnete downgradovat zařízení, je důležité porozumět tomu, co děláte. Downgrade znamená vymazání všech dat z vašeho zařízení a přeinstalování starého OS. Nejlepší scénář je, že jste si před instalací verze iOS, ze které chcete přejít na nižší verzi, zálohovali svůj iPhone. Pokud jste to udělali, můžete tuto zálohu jednoduše obnovit do svého zařízení. Pokud jste tak neučinili, budete muset downgradovat zařízení a poté samostatně synchronizovat všechna data. Je to únavné, ale v tomto případě je to vaše jediná možnost.

Jak downgradovat iOS bez ztráty dat

Pokud jste připraveni přejít na starší verzi systému iOS, kterou Apple stále podepisuje, chcete si být jisti, že o nic nepřijdete. Co musíte udělat:

 1. Stáhněte si starou verzi iOS. Chcete -li nainstalovat starší verzi systému iOS, musíte si ji stáhnout do počítače. Získejte požadovanou verzi pro svůj model iPhone na tomto webu. Ujistěte se, že vedle verze, kterou stahujete, je zelené zaškrtnutí, jinak nebude fungovat.

 2. Nenechte se zablokovat aktivačním zámkem; nejprve vypněte Najít můj iPhone. Jít do Nastavení > [your name] > Najít moje > Najdi můj iPhone, potom klepněte na Najdi můj iPhone jezdec vypnutý/bílý.

 3. Přepněte zařízení do režimu obnovení. To vám umožní nainstalovat na váš iPhone jinou verzi operačního systému.

 4. Jakmile jste v režimu obnovení, připojte svůj iPhone k počítači, se kterým jej obvykle synchronizujete, a otevřete iTunes.

 5. V iTunes vyberte iPhone ikonu v levém horním rohu.

 6. Chcete -li nainstalovat starou verzi systému iOS, musíte postupovat podle speciálních kroků. Nejprve podržte Volba (na počítači Mac) nebo Posun (na PC) a poté vyberte Vrátit Iphone.

 7. V okně, které se objeví, přejděte na pevný disk a vyberte starší verzi iOS, kterou jste si stáhli v kroku 1.

 8. Vybrat Obnovit v iTunes a poté postupujte podle pokynů na obrazovce v iTunes nebo na iPhonu.

 9. Poté, co se váš iPhone několikrát restartuje a dokončí downgrade na předchozí verzi, můžete do něj obnovit zálohovaná data.