EOM znamená „konec zprávy“. Stručně řečeno, je to rychlý a efektivní způsob, jak čtenáři sdělit, že došli na konec zprávy, a nic víc. Použití EOM je zvláště užitečné při odesílání e -mailů. Pokud na konec předmětu e -mailu uvedete EOM (a příjemce ví, co to znamená), nemusí si dělat starosti s otevřením zprávy, aby si přečetlo cokoli v těle. EOM rychle vysvětluje, že celá zpráva je v předmětu. Relativně nedávné použití EOM bylo v ASCII, jazyce počítačů. Odvozeno z Morseovy abecedy, ASCII zahrnovalo EOM jako kontrolní znak. Morseova abeceda pro EOM je di-dah-di-dah-dit. Alternativou k EOM je SIM (Subject Is Message), ale EOM je zdaleka nejčastěji chápaným indikátorem.
Výhody a nevýhody používání EOM
Výhody používání EOM ve vašich e -mailech se nemusí projevit okamžitě, ale rozhodně existují měřitelné výhody: Pros
- Vaše zpráva bude téměř jistě sdělena, protože většina příjemců si alespoň přečte předmět e -mailu.
- Udržování zprávy dostatečně krátké pro předmět vás nutí být stručný a vyhýbat se zbytečným slovům, odhlášením a pozdravům.
- E -mail EOM pomáhá vám a vašim příjemcům e -mailů sledovat e -maily a sledovat vlákna.
- Příjemce šetří čas.
- S největší pravděpodobností obdržíte krátký e -mail, což může ušetřit ještě více času.
- Protože zprávy EOM musí být krátké, je snazší je psát v telefonu nebo jiném mobilním zařízení.
Nevýhody
- Můžete lidi zmást. Pokud nevědí, co EOM znamená, pravděpodobně zkontrolují v těle zprávy vysvětlení nebo dokonce odpoví a zeptají se vás, co to znamená.
- Některé e -mailové služby a programy nemusí s předmětem zacházet očekávaným způsobem. Pokud je například předmět příliš dlouhý a e -mailový program jej zkrátí, příjemce může být zmaten kvůli zkrácenému předmětu a prázdnému tělu.
Jak používat EOM ve zprávách
Jednoduše přidejte EOM na konec předmětu, s nebo bez závorek. Pokuste se omezit celkový počet znaků na méně než 40 znaků, abyste se ujistili, že poslední tři písmena budou pěkně pasovat.