Skip to content

Jak FaceTime na iPhonu, iPodu touch nebo iPadu

11 de Srpen de 2021
GettyImages 645424787 5b6cbc4846e0fb0025e787a4

FaceTime můžete použít k uskutečňování audio a video hovorů na iPhonu, iPadu a iPodu touch. S FaceTime uvidíte osobu, se kterou mluvíte, nejen ji slyšíte. To je mnohem lepší – zvláště pokud je to někdo, koho jste dlouho neviděli nebo se s ním často nevidíte. Pokyny v tomto článku platí pro iPhone 4 a novější, iPod touch 4. generace a novější a iPad 2 a novější. Všechny moderní verze těchto zařízení podporují FaceTime.

Jak uskutečnit FaceTime hovor na iPhonu, iPadu nebo iPodu touch

Hovor FaceTime lze uskutečnit několika způsoby. Můžete použít buď aplikaci Telefon (pouze pro iPhone), nebo aplikaci FaceTime (na všech třech zařízeních). Obě aplikace jsou předinstalovány. Ať už dáváte přednost jakémukoli, při volání FaceTime postupujte takto:

  1. Procházejte své kontakty, aplikaci FaceTime integrovanou v systému iOS nebo aplikaci Zprávy. Na kterémkoli z těchto míst najděte osobu, které chcete zavolat, a klepněte na její jméno.

  2. Poté klepněte na FaceTime tlačítko (vypadá to jako malá kamera). Můžete jim také zavolat obvyklým způsobem a potom klepnout na FaceTime se rozsvítí po zahájení hovoru. Toto tlačítko bude k dispozici pouze při volání na zařízení podporující FaceTime.

  3. V systému iOS 7 nebo novějším můžete uskutečnit hovor FaceTime Audio. V sekci FaceTime na stránce kontaktu nebo jako možnost v aplikaci FaceTime uvidíte ikonu telefonu. Klepněte na Telefon zahájíte zvukový hovor. Tato možnost využívá technologii FaceTime pro hlasové hovory a šetří vaše měsíční minuty za mobilní telefon, protože místo serverů telefonní společnosti odesílá konverzaci přes servery Apple.

  4. Váš hovor FaceTime začne jako běžný hovor, kromě toho, že se zapne kamera a uvidíte sami sebe. Osoba, které voláte, má možnost váš hovor přijmout nebo odmítnout klepnutím na tlačítko na obrazovce (stejnou možnost budete mít, pokud vám někdo FaceTimes). Pokud to přijmou, FaceTime jim pošle video z vaší kamery a naopak. Na obrazovce je současně záběr na vás i na osobu, se kterou mluvíte.

  5. Ukončení hovoru FaceTime. klepněte na červenou Konec v dolní části obrazovky.

Chcete videochatovat s více než jednou osobou? Jedna z nejnovějších verzí iOS a iPadOS, můžete mít skupinová volání FaceTime.

Co dělat, když FaceTime nefunguje

V některých vzácných případech nemusí FaceTime fungovat, když se ho pokusíte použít. Pokud narazíte na tento problém, máme řešení. Podívejte se, proč FaceTime nefunguje, když volám? Volání FaceTime můžete provádět pouze na jiná zařízení kompatibilní s FaceTime. FaceTime nemůžete používat na zařízeních Android nebo Windows. Pokud má ikona FaceTime na vašem zařízení při volání otazník nebo se nerozsvítí, může to být způsobeno tím, že osoba, které voláte, nemůže přijmout volání FaceTime.

Jak nastavit FaceTime na iPhonu, iPadu nebo iPodu touch

Ve většině případů je FaceTime nastaven a povolen ve výchozím nastavení na zařízeních iPhone, iPad a iPod touch. Důvodem je, že FaceTime je vázán na vaše telefonní číslo nebo Apple ID (nebo obojí) a aktivuje se při nastavování zařízení. Pokud FaceTime tehdy nebyl nastaven nebo pokud byl vypnutý, můžete jej znovu zapnout následujícím postupem:

  1. Klepněte na Nastavení > FaceTime > přesuňte FaceTime jezdec do polohy zapnuto/zelená.

    Snímek obrazovky aplikace FaceTime pro iPhone a iPod Touch

  2. Na obrazovce nastavení FaceTime si můžete vybrat, jak se na FaceTime dostanete: pomocí svého telefonního čísla, e -mailové adresy nebo obojího. Stačí klepnout na to, co dáváte přednost. Telefonní čísla jsou k dispozici pouze na iPhonu a může se jednat pouze o číslo připojené k iPhonu.

  3. Připojte se k Wi-Fi nebo mobilní síti. Pokud máte připojení k síti, můžete volat. Pokud je to možné, je pravděpodobně lepší připojit se k síti Wi-Fi před použitím FaceTime. Zatímco FaceTime můžete používat přes mobilní zařízení, videochaty vyžadují hodně dat a Wi-Fi nepoužívá váš měsíční datový limit.