Skip to content

Jak funguje síť Xbox na Nintendo Switch

6 de Červenec de 2021
how xbox live on nintendo switch works featured 091f9187f64a46bb87bdab511ec3f1d2

Online službu Xbox Network může znát většina lidí, kteří používají celou řadu funkcí v rodině konzolí Xbox od Xbox a počítačů se systémem Windows 10, ale stále více se prosazuje i na Nintendo Switch, který mění způsob hraní videoher. Zde je to, co potřebujete vědět o síti Xbox na přepínači.

Co je síť Xbox?

Xbox Network je online služba vlastněná a provozovaná společností Microsoft. Poprvé byla uvedena na původní konzolu Xbox v roce 2002 a následně byla uvedena na Xbox 360 a Xbox One. Zde jsou některé z populárních funkcí, které síť Xbox zajišťuje:

  • Online hry pro více hráčů
  • Úspěchy pro Xbox
  • Seznam přátel Xbox a služba zasílání zpráv
  • Online hlasový chat
  • Cloud šetří

Kromě vylepšení videohier na konzolích Xbox funguje síť Xbox také s rostoucím počtem titulů pro Windows 10 pod značkou Xbox a s některými mobilními hrami na zařízeních iPhone a Android, jako je Microsoft Solitaire Collection. Xbox Live Gold, placená prémiová verze sítě Xbox Network, je nutná k využívání výhod online hraní pro více hráčů na konzoli Xbox One. To však není nutné pro hraní online na Windows 10, mobilech a Nintendo Switch.

Jaké síťové hry pro Xbox jsou na Nintendo Switch?

V roce 2019 společnost Microsoft oznámila, že na Nintendo Switch přinese některé funkce Xbox Network v podobě online podpory pro více hráčů, Xbox Achievements a cloudového ukládání. Populární Minecraft videohra vlastněná společností Microsoft používá síť Xbox k ukládání obsahu hráčů a umožnění křížového hraní mezi různými platformami. Například proto, že vše online Minecraft Hry hostované v síti Xbox mohou hráči Nintendo Switch hrát stejnou hru Minecraft s přáteli hrajícími na Windows 10, mobile, Xbox One nebo PlayStation 4.

Majitelé Nintendo Switch mohou také odemknout úspěchy Xbox pro Minecraft při hraní na Nintendo Switch a bude dostávat herní upozornění na každé odemčené.

CupheadStylová videohra s platformovými platformami má na konzoli Nintendo Switch funkce Xbox Network v podobě online hry pro více hráčů a herních úspěchů pro Xbox. Pro některé videohry Nintendo Switch jsou plánovány další funkce sítě Xbox. Služba streamování her pro Xbox, Project xCloud, u níž se očekává, že přijde na Switch, je plně napájena ze sítě Xbox Network.

Potřebuji síť Xbox na Nintendo Switch?

Síť Xbox není nutná pro hraní většiny videoher na Nintendo Switch, ale ke hraní je potřeba účet Xbox Minecraft kvůli velké části hry vyžadující online připojení. Podobně jako je potřeba ke hraní účtu Epic Games Fortnite, Minecraft hráči musí mít účet Xbox.

Jak získat síť Xbox

Vzhledem k tomu, že síť Xbox je online službou, opravdu ji nemůžete získat. Síť Xbox je jednoduše přístupná určitými hrami a aplikacemi, většinou na pozadí, zatímco hrajete. Někdy však budete potřebovat účet Xbox. Účet Xbox je zcela zdarma a je nutný pro přístup k některým funkcím sítě Xbox nebo k videohrám. Minecraft je jedním z příkladů videohry Nintendo Switch, která ke hraní potřebuje účet Xbox. Abyste měli účet Xbox, nepotřebujete konzolu Xbox. Pamatujte, že síťová služba Xbox umožňuje více než jen konzolové hry pro Xbox. Nejjednodušší způsob, jak vytvořit účet Xbox, je vytvořit si jej na oficiálním webu Xbox. Můžete se také zaregistrovat tak, že si stáhnete bezplatnou aplikaci Xbox pro iOS a Android. Účet Xbox už možná máte. Pokud máte účet pro jinou službu Microsoft, jako je Outlook, Office nebo Skype, můžete se pomocí těchto přihlašovacích údajů přihlásit k účtu Xbox. Všechny služby společnosti Microsoft spadají pod stejný deštník účtu. I když může být lákavé vytvořit jeden účet Xbox pro celou rodinu, který bude používat, je lepší dát každé osobě vlastní účet. Tyto účty se mohou s každým uživatelem držet, jak stárnou, a lze je použít pro služby Outlook a Office, když jsou dost staré. Rodiče také mohou sledovat jednotlivé účty Xbox pomocí rodinné rodičovské kontroly společnosti Microsoft.

Co je Project xCloud?

Hranice mezi herními konzolami se stírají s příchodem streamovacích služeb, které hráčům umožňují streamovat videohry v reálném čase do mobilního zařízení, počítače nebo jiné konzoly. Pokud jste slyšeli o „Xbox Switch“ nebo „Nintendo Xbox“, pravděpodobně slyšíte o Project xCloud, službě streamování her společnosti Microsoft, která umožňuje komukoli se silným připojením k internetu streamovat některé videohry značky Xbox na jiných zařízeních bez muset je stáhnout. Očekává se, že Project xCloud bude spuštěn na Nintendo Switch v roce 2020. V současné době je v režimu náhledu, pro případ, že byste si chtěli skočit na věci před úplným spuštěním.