Skip to content

Jak instalovat bezpečnostní kamery

6 de Červenec de 2021
how to install security cameras 5074424 16 f6cdf42ef330414cb426e7e46d37fceb

Možná budete chtít nainstalovat bezpečnostní kamery kolem svého domova, abyste zvýšili pocit bezpečí. Existuje však řada důležitých faktorů, které byste měli mít na paměti při výběru správné kamery a při rozhodování o umístění instalace vaší bezpečnostní kamery.

Vyberte bezpečnostní kamery

Před připojením bezpečnostních kamer budete muset najít ty nejlepší bezpečnostní kamery, které vyhovují vašim potřebám. Vždy si vyberte správnou kameru se správnými funkcemi pro správnou práci. Mějte na paměti několik důležitých úvah:

 • Pokud již místo, kam připevňujete kameru, má světla aktivovaná pohybem, můžete ušetřit peníze nákupem bezpečnostní kamery bez nočního vidění.
 • Pokud poblíž nejsou žádné zdroje ani zásuvky, použijte bezpečnostní kameru napájenou z baterie nebo solární energie.
 • Abyste zajistili, že se důležité video nebo fotografie neztratí, zkuste si koupit fotoaparáty s cloudovým úložištěm.
 • Vždy kupujte fotoaparát s nejvyšším rozlišením, jaký si můžete dovolit.
 • Pokud je váš internet spolehlivý, instalace bezdrátové kamery s cloudovým úložištěm se usnadní. V opačném případě budete muset zakoupit dražší kabelové kamery a také centrální ovladač pro nahrávání videa.

Vyberte správný montážní hardware

Nejlepší venkovní bezpečnostní kamery jsou ty, které jsou dodávány s kuklou chránící před slunečním zářením. Pokud si dovolíte kopulovitou kameru, jsou tyto ještě lepší, protože pro vetřelce je těžké vidět, kam je kamera namířena. Bezpečnostní kamery se dodávají s kulatým mechanismem základové desky, který umožňuje snadné nastavení úhlu kamery po namontování. Kamery pro noční vidění přicházejí s něčím, co vypadá jako další objektivy fotoaparátu. Ve skutečnosti jde o LED žárovky, které osvětlují oblast světlem o frekvenci, která je pro lidské oko neviditelná. Vetřelci toto světlo neuvidí, ale vaše kamera bude moci vidět celou oblast, stejně jako kdyby byla denní doba.

Určete, kam umístit bezpečnostní kamery

Než zahájíte proces skutečné montáže bezpečnostních kamer, měli byste věnovat nějaký čas zvažování, kde jsou nejúčinnější místa pro jejich montáž. Mějte na paměti několik věcí:

 1. Zvažte každý vstupní bod zvlášť. Nejdůležitějším aspektem instalace bezpečnostní kamery je umístění. Zvažte každý vstupní bod do vašeho domu jako samostatný instalační projekt. Krok zpět a prozkoumejte celý vstupní bod. Představte si, odkud vetřelci pravděpodobně přijdou, když se přiblíží ke vstupnímu bodu do domu.

 2. Využijte stávající objekty nad dveřmi. U dveří umístěte kameru nad dveře, abyste získali jasný obličej. Pokud již máte světla nad dveřmi, jedná se o vynikající místo, kde můžete skrýt bezpečnostní kameru a nechat ji vypadat pouze jako součást základny osvětlení.

  Obrázek jednotky stropního osvětlení nad předními dveřmi

 3. Použijte nosníky nebo sloupky. Nosníky a trámy jsou obvykle umístěny ve vysokém úhlu, který poskytuje jak pohled shora na obličej vetřelce, tak úhel přístupu, který vetřelci přijdou, aby se dostali ke dveřím.

  Obrázek stropního paprsku nad předními dveřmi

 4. Pamatujte si boční přístupové body, jako jsou okna. Vetřelci ne vždy používají dveře. Pokud jsou po stranách domu okna, zvažte instalaci bezpečnostní kamery na všechny blízké objekty, jako jsou sloupy nebo stromy, které poskytují jasný pohled na tyto vstupní body.

  Obrázek postranního vstupního bodu

 5. Nejdůležitější jsou zadní vstupní body. Většina vetřelců si myslí, že je bezpečnější vstoupit do zadních dveří, zejména v noci. Zvláště pokud ty dveře jdou do sklepa. Stejně jako u vchodových dveří zvažte všechny sloupky, trámy a další konstrukce, na které můžete kameru namontovat. Ideálně se zaměřte na úhel kamery, jako je ten, který pokrývá nejen dveře, ale také přístupovou cestu, ze které se vetřelec musí přiblížit.

  Obrázek zadního přístupového bodu domu

Jak instalovat bezpečnostní kamery

Jakmile vyberete své kamery a rozhodnete se, kde budou nejúčinnější, můžete zahájit proces skutečné instalace bezpečnostních kamer. Instalace je součástí fyzické instalace hardwaru a části konfigurace softwaru. Tyto pokyny k instalaci jsou obecnými kroky, které budete potřebovat k instalaci bezpečnostní kamery. Zatímco většina fotoaparátů bude tyto kroky vyžadovat, někteří výrobci mohou vyžadovat další kroky nebo mohou vyžadovat jiné pořadí, než budou kroky dokončeny. Nezapomeňte si přečíst instalační pokyny a materiály dodávané s vybranými bezpečnostními kamerami.

 1. Jakmile budete připraveni zahájit instalaci svých kamer, budete pravděpodobně muset nakonfigurovat kamery v doprovodné bezpečnostní aplikaci. Nezapomeňte nainstalovat mobilní aplikaci, zapnout kameru a správně komunikovat s aplikací. Aplikace obvykle vyžadují, abyste naskenovali QR kód na zadní straně fotoaparátu, což může být obtížné, pokud jste jej již nainstalovali.

  Obrázek QR kódu fotoaparátu

 2. Namontujte základnu. U každého vstupního bodu rozhodněte o umístění nebo místech, kam chcete kameru připojit. Začněte namontováním základní desky. Ty mají obvykle dva nebo tři otvory pro šrouby. Většina kamer se dodává se samořeznými šrouby, které budou fungovat ve většině druhů dřeva pouze s běžnou elektrickou vrtačkou.

  Obrázek připevnění základní desky fotoaparátu ke dřevu

 3. Určete, jak se kamera připevňuje k základové desce. Většina fotoaparátů se dodává s montážním hardwarem, který se připevňuje k základní desce způsobem, který se snadno připojuje a odpojuje stisknutím tlačítka. Než dokončíte připojení základní desky k montážnímu bodu, ujistěte se, že rozumíte tomu, jak se jednotka připevňuje k základové desce.

  Obrázek kontroly upevnění upevnění k základové desce

 4. Namontujte a upravte kameru. Jakmile je základní deska připevněna ke sloupku nebo stěně, kde upevňujete kameru, připevněte držák a kameru k základní desce. Poté upravte úhel kamery a utáhněte šrouby nebo křídlové matice, které drží pozici kamery na místě.

  Obrázek montáže venkovní bezpečnostní kamery

 5. Namontujte a upravte všechna periferní zařízení. Pokud používáte solární kameru, budete muset výše uvedený postup opakovat, abyste solární panel namontovali na blízké místo. Pokuste se namontovat jakékoli solární panely na místo, které má po celý den jasný přístup ke sluneční cestě.

  Obrázek montáže solárního panelu bezpečnostní kamery

 6. Dále připojte a spusťte všechny kabely. Pokud používáte bezdrátovou solární kameru, budete se muset starat pouze o kabel z vaší kamery do solárního panelu. Fotoaparáty napájené z baterie nebudou mít žádné kabely. Drátové kamery budou vyžadovat jak datové vedení do domu (které může vyžadovat vrtání nebo průchod vodiče stávajícím potrubím), tak i vedení vodičů do blízké zásuvky. Dráty venkovní bezpečnostní kamery jsou určeny pro venkovní použití, takže je v pořádku svázat kabel o všechny existující vodiče na stejném pólu. Pokud žádné nejsou, můžete drátěné svorky připevnit k dřevěným sloupkům a ke stěnám.

  Obrázek venkovní bezpečnostní kamery poblíž vodičů

 7. Prozkoumejte nastavení ve své bezpečnostní aplikaci. Nezapomeňte procházet všechna nastavení aplikace bezpečnostní kamery, abyste mohli využívat všechny dostupné funkce. Nechcete si uvědomit, že záznam zvuku je deaktivován, když už se vloupal vetřelec. Zvuk často poskytuje policii důležité stopy. Nezapomeňte také nastavit rozlišení fotoaparátu na nejvyšší dostupné nastavení pro jasný obraz tváří a SPZ.

  Screenshot nastavení aplikace bezpečnostní kamery.

 8. Použijte software IP kamery. Protože každá z bezpečnostních kamer má jedinečnou adresu IP, můžete použít obecné aplikace pro bezpečnostní kamery IP, které se mohou připojit ke všem nainstalovaným kamerám a zobrazit je na jedné obrazovce. Díky tomu můžete pomocí tabletu, počítače nebo smartphonu zobrazit všechny fotoaparáty najednou.