Skip to content

Jak Josh Dzime-Assison a jeho tým pomáhají prodejcům rychleji seznamovat položky

7 de Červenec de 2021
Vendoo cofounder Josh 75719038e6f2495b8047a5297bc9d046

Prodávat zboží online může být zdlouhavé, proto se Josh Dzime-Assison spojil s některými kolegy a vytvořil software, který pomáhá majitelům firem spravovat některé z těchto prodejních bodů bolesti.

Josh Dzime-Assison je spoluzakladatel a hlavní marketingový ředitel technologické společnosti Vendoo, vývojář softwarové platformy, která pomáhá majitelům firem řídit online prodej jejich zboží. Společnost Dzime-Assison pomohla se založením společnosti v roce 2017 poté, co deset let pracovala v prodejním průmyslu a uvědomila si výzvy, kterým lidé v této oblasti čelí. „Jak jsem v tomto oboru rostl, uvědomil jsem si, že jsem show pro jednoho člověka. Byl jsem to já, kdo řídil všechny různé aspekty mého obchodního podnikání,“ řekl Dzime-Assison Lifewire v telefonickém rozhovoru. „Jelikož za den je jen 24 hodin, považoval jsem za obtížné rozšířit své podnikání na určitou úroveň, protože jsem na to všechno neměl dost času.“ Před spuštěním měl Dzime-Assison 300 až 400 položek, které bylo možné ručně vypsat na různých platformách prodejců, což byl proces, který strávil drahocenný čas. Vendoo se snaží tento problém řešit tím, že umožňuje prodejcům používat jedinou platformu pro křížový seznam položek na různých tržištích – například eBay, Facebook Marketplace a Poshmark – a také spravovat své zásoby a využívat analytiku.

Rychlá fakta

  • Název: Josh Dzime-Assison
  • Stáří: 33
  • Z: Silver Spring, Maryland
  • Oblíbená hra k hraní: Šachy, a to jak virtuálně, tak osobně se spoluhráči z Vendoo.
  • Klíčový citát nebo motto, kterým žije: „Trpělivost, vytrvalost, pokrok.“

Poučení z imigrace

Dzime-Assison, který vyrůstal v oblasti Marylandu, uvedl, že je vystaven stejnému množství vystavení městskému a příměstskému životu. Denně navštěvoval soukromé školy a večery trávil povídáním s přáteli ze sousedství, dokud se nerozsvítilo pouliční osvětlení. Dzime-Assisonův otec je imigrant první generace z Ghany, takže mu často dával lekce, které by se nemohl naučit jinde, například to, jak být soběstačný. „Tyto lekce mi pomohly být docela dobře zaobleny v mé životní perspektivě,“ řekl. „Vyrůstal jsem v tomto typu domácnosti se svým otcem a myslím, že jsem se díky svým zkušenostem, které se mnou sdílel, stal vrozeně podnikatelským.“ „Jako menšiny jsme neměli přístup ke stejnému kapitálu, ke kterému má přístup spousta dalších startupů, když začínají.“ Dzime-Assison od dětství sledoval různé obchodní příležitosti a zřetelně si pamatuje, že se vždy snažil najít způsoby, jak zpeněžit jakýkoli projekt, na kterém pracoval. Na své podnikatelské cestě se nakonec setkal s Thomasem Rivasem, Benjaminem Martinezem a Chrisem Amadorem, třemi hispánskými podnikateli, se kterými by spolupracoval při založení Vendoo. Rivas, který zastává funkci generálního ředitele, nejprve oslovil společnost Dzime-Assison s myšlenkou společnosti poté, co měl podobné zkušenosti v oblasti dalšího prodeje. „Měli jsme spoustu výzev, protože jsme čtyři menšiny, zejména čtyři mladé menšiny a první zakladatelé,“ řekl Dzime-Assison. „Myslím, že jednou z našich prvních počátečních výzev byl náš nedostatek sítě.“ Dzime-Assison řekl, že Vendoo začal s několika různými prototypovými nápady. V roce 2019 pak společnost spustila beta software zdarma. Po vyslechnutí od uživatelů a doladění svého produktu spustila Vendoo v lednu 2020 placenou verzi své platformy.

Josh Dzime-Assison s dalšími spoluzakladateli Vendoo.

Josh Dzime-Assison (zcela vpravo) s dalšími spoluzakladateli Vendoo.

„To, na čem právě teď pracujeme, je partnerství s některými z různých trhů, se kterými máme integrace, abychom zlepšili uživatelský komfort prodejců, kteří používají náš software, a upevnili náš software mezi technologickými společnostmi v tomto prostoru, jako je Facebook,“ Řekl Dzime-Assison.

Prosazovat potíže

Jednou z nejvýznamnějších výzev, kterým zakladatelé Vendoo čelili, mimo vytváření sítí, je financování. Startupy jsou obvykle bootstrapovány a poté získají malé semeno od rodiny a přátel. Dzime-Assison uvedl, že se to ukázalo jako výzva, protože všichni jejich rodiče byli přistěhovalci první generace a většina jejich systémů podpory je stále zpět v jejich domovských zemích. „Jako menšiny jsme neměli přístup ke stejnému kapitálu, ke kterému má přístup spousta dalších startupů, když začínají poprvé,“ řekl. „Přirozeně byli skeptičtí, protože jsme se nedívali na tuto část a banky neočekávaly, že lidé jako my přijdou, aby vložili takové peníze.“ Naštěstí Dzime-Assison řekl, že od té doby, co pracoval v módním a zábavním průmyslu před Vendoo, vybudoval pevné vztahy, které se změnily v investiční příležitosti. Vendoo dokázala zajistit svého prvního investora z jednoho z předchozích spojení Dzime-Assison. „Za první tři roky jsme si nic neplatili a utráceli jsme vlastní peníze na vybudování platformy, cestování a všechno, co je potřeba k začlenění podniku,“ řekl Dzime-Assison. Na konci roku 2019 společnost Vendoo získala rizikový kapitál ve výši 300 000 USD. Toto počáteční financování pomohlo rodící se společnosti vybudovat svůj tým na 16 zaměstnanců a umožnilo všem zaměstnancům pracovat na plný úvazek, aniž by se soustředili na jinou kariéru. I když to byla pro společnost velká výhra, Dzime-Assison uvedl, že on a jeho tým i nadále čelili potížím, když se banky při otevírání prvních obchodních účtů často zdráhaly nabídnout pomoc. „Přirozeně byli skeptičtí, protože jsme se na to nedívali, a banky neočekávaly, že lidé jako my přijdou, aby vložili takové peníze,“ řekl. Dzime-Assison nakonec prohlásil, že tyto překážky ve prospěch společnosti Vendoo přinesly prospěch, protože zákazníci v prodejním průmyslu tíhli k nim, aby podpořili společnost vedenou barevnými lidmi. „Měli jsme spoustu výzev, protože jsme čtyři menšiny, zejména čtyři mladé menšiny a první zakladatelé.“ Vendoo také dělá spoustu filantropické práce, aby vracel komunitám. V loňském roce společnost poskytla dary od svých uživatelů na podporu organizací prosazujících policejní reformu po smrti George Floyda. V průběhu tohoto příštího roku chce Vendoo rozšířit své aktivity i mimo USA, v současné době se zaměřuje na Kanadu. Dzime-Assison uvedl, že společnost pečlivě sleduje data, aby zjistila, které další země by byly vhodné, na základě požadavků na její softwarovou platformu. „Nakonec pracujeme na rozšíření naší viditelnosti a toho, co můžeme nabídnout našim uživatelům,“ uzavřel Dzime-Assison.