Skip to content

Jak masivní růst VR uprostřed COVID-19 ukazuje, že tu zůstane

6 de Červenec de 2021
GettyImages 677252685 b22e8d651a024c70b9812cd24a74b43d

Klíčové jídlo

  • VR zažívá masivní růst trhu a udává trend pro nadcházející roky.
  • Koronavirová jedinečná sociální izolace mohla být hnací silou zájmu o VR.
  • Technologické společnosti vidí budoucnost VR daleko za hraním světa her, protože koronavirus umožňuje lidem znovu si představit jejich profesionální život.
Budoucnost virtuální reality je extrémně jasná, protože pandemie koronaviru otevřela spotřebitelům další imaginativní možnosti v oblasti technologií, které jdou nad rámec her. Nedávná zpráva zveřejněná společností Advance Market Analytics ilustruje, že VR je připravena na masivní expanzi, protože zažívá explozivní růst trhu. Meziroční nárůst VR byl historicky strmý, prognózy před COVID ukazují roční růst o 30 procent do roku 2027, uvádí Grand View Research. Pandemie koronavirů tuto hranici jednoduše zvýšila a stala se jednou z hlavních hnacích sil pro spotřebitele a podniky v roce 2020. „VR bude po dlouhou dobu malým segmentem herního trhu. Jeho nárůst je však předvídatelný. poskytuje zážitek, který nemůže poskytnout žádné jiné médium, “řekl Stéphane Intissar, generální ředitel VR herní společnosti OZWE Games, v rozhovoru pro Záchranný drát.

Dopad koronavirů na VR

OZWE Games je lídrem na trhu VR s populárními herními tituly Beat Sabre a Ansharské válkyjako oficiální partner Oculus. Intissar vidí sklo jako napůl plné, protože pandemie způsobila zvýšený zájem o technologii VR. Prodej hardwaru VR však v roce 2020 poklesl, protože problémy s dodávkami se zhoršily kvůli pracovním obtížím, které následovaly po globální pandemii. Vědci ukazují, že nabídka, nikoli poptávka, způsobila v roce 2020 pokles přístupu k zařízením VR, podobně jako tituly videoher Poločas rozpadu: Alyx viděl, jak by mohla vypadat poptávka. Samotná tato hra v roce 2019 vydělala více než všechny herní tituly pro PC VR. Obsah VR Gaming je zodpovědný za přibližně 41 procent celkového podílu na trhu, což výrazně převyšuje využití v oblasti vzdělávání, profesionality nebo přístupnosti. Herní gigant Sony je největším světovým prodejcem VR s populární PlayStation VR, ale vpád Facebooku do VR začíná posouvat trh působivým počtem a rostoucí čínský trh určitě způsobí další narušení.

Hraje dospělý pár se zapnutými brýlemi VR.

„Jsme svědky +5násobného zvýšení prodeje VR od vydání Quest 2 společností Facebook. Zdá se, že jde o převládající náhlavní soupravu na americkém trhu v příštím roce,“ uvedl Intissar. „Současně se na čínském trhu pohybuje více čínských výrobců zařízení, což Facebook nepokrývá. Mohlo by se jednat o další zvýšení trhu v roce 2021.“ Největším dopadem koronaviru na realitu VR není hraní, ale svět podnikání. Společnosti přehodnocují způsob, jakým spolupracují se svými zaměstnanci i spotřebiteli, protože vztahy na dálku se stávají standardem.

Budoucnost po hraní

V květnu 2020 Facebook koketoval s myšlenkou investovat do rozšířené a virtuální reality, aby se zvýšila produktivita práce na dálku a spolupráce uprostřed nejhorší z pandemie koronavirů, která pro mnoho ukázala práci na dálku jako potenciální střednědobou realitu amerických dělníků.

Tato kombinace virtuální a rozšířené reality (AR), známá jako smíšená realita, pravděpodobně zdaleka není běžnou součástí technologie do budoucna. Startupy jako Microsoft HoloLens a Magic Leap One však vedou k tomu, aby byl průmysl přístupnější každodenním uživatelům. Mnoho inovátorů v technologickém světě již má VR a smíšenou realitu jako hmatatelnou možnost. Generální ředitel Facebooku Mark Zuckerberg uvedl, že chce během akce Oculus 4 v roce 2017 dostat „miliardu lidí do virtuální reality“. Společnost, která investovala vysoké částky do virtuální reality, slibuje vysoké částky a v příštím desetiletí slibuje 3 miliardy dolarů, a další lídři v oboru ji při nedávné akvizici NextVR následují, včetně Microsoftu a Apple. Tyto společnosti se snaží rozšířit VR do světa práce s brýlemi a náhlavními soupravami. Samozřejmě, mimo pohodlných kancelářských prací to není realistické přepracování způsobu práce lidí, ale má to možnost uniknout do jiných sektorů jedinečnými, dosud neznámými způsoby.

Lékař pracující s headsetem VR.

Vzhledem k tomu, že v důsledku pandemie koronavirů je vzdálená práce samozřejmostí, je pro některé problémem nedostatek spolupráce, ale VR a AR umožňují zaměstnancům spolupracovat novými a vzrušujícími způsoby, které potenciálně pomáhají znovu nastartovat pocit domácí práce. Přestože se VR považuje za větší herní položku, začala se zakořenit nad tento úzký objektiv. Mimo profesionální svět vidí Intissar také to, jak se VR dostává hlouběji do zábavní sféry a dokonce proniká na trh s bydlením. „Existuje velká šance, že kina ve střednědobém horizontu zaniknou, takže VR by za to mohla být skvělou náhradou,“ řekla. „Došlo k prudkému nárůstu novějších, bezpečnějších možností zábavy i profesionálních způsobů komunikace. Například neexistuje žádný způsob, kromě účinné používání náhlavní soupravy VR, jak efektivně navštívit hotelové pokoje, než si je online zarezervujete, nebo navštívit byt dříve. kupovat / pronajímat, aniž byste museli jít na místo. Je zde silná tržní příležitost. “ VR může změnit hru, protože trhy nadále rostou exponenciálním tempem, ale v současné době se zdá, že je větší zájem než obsah. Podle řady metrik zůstává novým zařízením pro 25 až 40leté mužské technologické nadšence – daleko od toho, co si inovátoři představují jako budoucnost VR. „Teď musí následovat obsah,“ řekl Intissar. „Ještě tam nejsme.“