Skip to content

Jak mohou být skenování žil bezpečnější než ID obličeje

23 de Červenec de 2021
GettyImages 597317521 0344ccd38db747b9ba1d762e7db1cf60

Klíčové jídlo

  • Vědci použili AI k potvrzení identity lidí skenováním žil na hřbetu rukou.
  • Technika skenování žil může být užitečná pro nositelné technologie, jako jsou chytré hodinky, říkají odborníci.
  • Hledání nových způsobů identifikace uživatelů je zásadní, protože narůstají bezpečnostní a bezpečnostní hrozby.
Nová technologie, která identifikuje lidi používající žíly na hřbetech rukou, by podle odborníků mohla být užitečná pro nositelná zařízení, jako jsou chytré hodinky. Vědci využívající umělou inteligenci objevili způsob, jak identifikovat lidi skenováním žil na hřbetu rukou. Nová technologie by mohla být bezpečnějším způsobem identifikace lidí než otisky prstů nebo rozpoznávání obličeje. Otisky žil mohou být dokonce vynikajícím doplňkem k nošení. „Většina nositelných zařízení dnes již má diody LED a světelné senzory pro měření srdeční frekvence, hladiny kyslíku v krvi a dokonce i krevního tlaku,“ uvedl v e-mailovém rozhovoru Scott Hanson, zakladatel a technologický ředitel technologické společnosti Ambiq. „Pokud by byla stejná technologie znovu použita pro porovnávání žilních vzorů, pak by nositelné zařízení mohlo identifikovat identitu uživatele a mohlo by být použito jako součást dvoufaktorového ověřování.“

Zaplaťte za kávu tiskem žíly

Například Hanson uvedl, že použití čísla kreditní karty na webu může vyžadovat ověření identity uživatele pomocí nositelného čtení žilního vzoru. Po potvrzení identity uživatele lze nositelné zařízení použít k platbě na základě NFC v kamenné kavárně. Ve studii provedené vědci na australské univerzitě v Novém Jižním Walesu pořídili vědci 17 500 snímků od 35 lidí, kteří udělali pěst. Vědci použili AI k nalezení identifikačních prvků v těchto vzorech s přesností přes 99%. Hledání nových způsobů identifikace uživatelů je životně důležité, protože narůstají bezpečnostní a bezpečnostní hrozby, uvedli vědci v příspěvku. Tradiční biometrické informace, jako jsou otisky prstů, nejsou vždy bezpečné. „Hesla jsou prostá a jednoduchá bolest.“ „Otisky prstů lze snadno sbírat z povrchů, kterých se oběť mohla dotknout, a použít je k obcházení autentizace pomocí otisků prstů,“ uvedli vědci ve svém příspěvku. „Podobně byly případy, kdy byla fotografie oběti získaná z jednoduchého vyhledávání na webu použita k obejití systému rozpoznávání tváře.“ Ani vaše oči nejsou v bezpečí, tvrdí autoři, kteří vysvětlili, že „skenování duhovky může být narušeno pomocí obrazu oběti překrývajícího se kontaktními čočkami.“

Už žádná hesla

Biometrická bezpečnostní opatření, jako jsou ta, která identifikují žíly, mohou být přínosem pro uživatele, uvedl v e-mailovém rozhovoru Todd Gifford, technologický ředitel konzultační firmy Optimizing IT. „Hesla jsou prostá a jednoduchá bolest,“ řekl. „Je to něco, co si musíte pamatovat; musíte se změnit a nakonec je to něco, co hackeři chtějí získat. Je snadné přimět uživatele k předání hesla phishingovým e-mailem a falešnou přihlašovací stránkou. Mohou být vyroben zpětně rychle a snadno. “

Muž sleduje ženu pomocí virtuálního snímače otisků prstů

Biometrie, jako jsou otisky prstů, jsou vždy „s“ danou osobou, takže může být obtížnější ji předstírat, oproti něčemu, jako je použití řidičského průkazu jiné osoby, uvedla v e-mailu Rebecca Slisz, manažerka produktového marketingu společnosti Imprivata, společnosti zabývající se digitální identitou pro zdravotnictví. rozhovor. „Biometrické údaje lze použít k ověření identity namísto osoby, která si musí pamatovat heslo nebo má technologii, která by umožňovala dvoufaktorovou autentizaci,“ uvedla. „Stručně řečeno, biometrie je pro jednotlivce jedinečná, vysoce přesná a je těžké ji ukrást nebo sdílet.“ Zatímco nová metoda popsaná v článku používá žíly v zadní části rukou, identifikace žil je již věcí. Technologie skeneru palmových žil byla nejprve použita v Japonsku k ověření identity jednotlivců pomocí bankomatů v bankách, uvedl Slisz.

„Palmová žíla je preferovanou biometrickou hodnotou pro zdravotnictví, protože například [the] iris vyžaduje, aby byl člověk při vědomí a díval se do kamery, „dodala.“ Zatímco dlaňovou žílu lze použít k identifikaci nereagujícího pacienta, pokud do dlaně proudí krev. „Technologie využívající ID žíly nemusí být „Máme daleko optické senzory schopné zobrazovat zápěstí a mikroprocesory schopné provozovat lehké neurální sítě,“ řekl. „Snadno vidím nositelné zařízení, které nasazuje takovou technologii do roku nebo dvou.“