Skip to content

Jak nahlásit chybu v Gmailu

17 de Září de 2021
GettyImages 458595753 5bd8b8a7c9e77c002662c81d

Může být frustrující, když se v Gmailu něco pokazí a vy nejste na vině. Naštěstí vám Google umožňuje nahlásit chyby v Gmailu, takže je nebudete muset vy ani ostatní znovu řešit. Zde je návod, jak to funguje. Než nahlásíte chybu v Gmailu, zkontrolujte stav Gmailu a ujistěte se, že problém není známým problémem, který již Google řeší.

Jak nahlásit chybu v Gmailu

Chcete -li nahlásit chybu nebo nabídnout zpětnou vazbu:

 1. Na obrazovce doručené pošty v Gmailu vyberte Podpěra, podpora ikona (otazník).

 2. Vybrat Odeslat zpětnou vazbu společnosti Google.

  Obrazovka doručené pošty v Gmailu se zvýrazněným „Odeslat zpětnou vazbu na Google“

 3. Do pole zadejte svou zpětnou vazbu.

  Pole se zpětnou vazbou na Gmail se zvýrazněnými pokyny

 4. Chcete -li zahrnout volitelný snímek obrazovky, zaškrtněte políčko Zahrnout snímek obrazovky krabice. Automaticky se zachytí okno prohlížeče obsahující Gmail.

  Okno zpětné vazby od Googlu v Gmailu se zvýrazněným Zahrnout snímek obrazovky

 5. Volitelně vyberte překryvný text na snímku obrazovky, který říká Kliknutím zvýrazněte nebo skryjte informace.

  Obrazovka zpětné vazby na Gmail se zvýrazněným „Kliknutím skryjete nebo zvýrazníte informace“

  Pokud jste v pořádku, když tým Gmailu vidí vše na snímku obrazovky, přeskočte tento krok a další.

 6. Pomocí žlutých a černých políček označte snímek obrazovky. Pomocí žluté zvýrazněte problémové oblasti a černou potlačte soukromé informace, které nechcete, aby inženýři společnosti Google viděli. Nástroje kreslí obdélníky libovolné velikosti. Klikněte Hotovo až budete s nástrojem hotovi.

  Zpětná vazba na Gmail "skrýt citlivé informace" zvýrazněný nástroj

 7. Ověřte text své zpětné vazby a zda miniatura vašeho snímku obrazovky (je -li součástí) odpovídá vašim očekáváním. lis Poslat.

  Okno zpětné vazby na Gmail se zvýrazněným Odeslat

Doporučené postupy pro hlášení chyby v Gmailu nebo odesílání zpětné vazby od Googlu

Konkrétní informace jsou vždy lepší než obecné stížnosti. Říci, že něco „nefunguje“, je pro inženýra méně užitečné, než říkat, že „tlačítko X se neaktivuje, když jsem vybral možnost Y“.

 • Být v klidu: Chyby se stávají. Sprchování týmu technické podpory naštvanými komentáři nebo požadavky na rychlý zásah nepomůže problém vyřešit žádnou další rychlostí.
 • Buďte struční: Uveďte problém úplně, ale nepište knihu. Zaměřte se pouze na problém a nabídněte pouze jeden problém na lístek podpory nebo relaci zpětné vazby.
 • Seznam kroků, které jste provedli k vygenerování chyby: Pokud můžete zajistit, aby se problém opakoval, seznam kroků (v uvedeném pořadí), aby se chyba znovu objevila.
 • Sdílejte, pokud je chyba opakovatelná: Byla to jednorázová závada, nebo přetrvává i poté, co jste provedli obvyklé kroky pro řešení potíží při restartu, vymazání mezipaměti prohlížeče atd.?
 • Poskytněte důkaz o problému: Přidejte snímky obrazovky, zprávy o chybách nebo přílohy souborů (je-li to možné), které ukazují problém v jeho kontextu.
 • Nabídněte relevantní kontext: Pokud vám například nemůže fungovat tlačítko sociálního přihlášení, stojí za to se podělit o to, zda v prohlížeči používáte nějaké pluginy pro ochranu osobních údajů.