Tento článek popisuje několik způsobů, jak najít něčí e -mailovou adresu bez použití nástroje pro vyhledávání e -mailových adres.
Vyhledejte e -mailovou adresu na sociálních médiích
Každý potřebuje e -mailovou adresu, aby si vytvořil účet na sociálních sítích, jako je Facebook, Twitter, Instagram a LinkedIn, abyste mohli e -mailovou adresu vyhledat v osobním účtu. Navštivte každou z těchto platforem sociálních médií – plus všechny ostatní, které znáte nebo máte podezření, že je dotyčný používá – a vyhledejte je podle jména, věku, školy, společnosti, rodného města nebo jiných informací, které o nich víte. I když stránka profilu není veřejná, někdy lidé dovolí, aby jejich e -mailové adresy zůstaly viditelné, takže někdo, kdo není přítelem nebo sledujícím, může navázat kontakt. Pokud si nejste jisti, jaké stránky sociálních médií lidé používají (pokud existují), proveďte vyhledávání jména a polohy ve vyhledávači lidí. Někteří lidé vyhledávače mají bezplatné zkušební verze, ke kterým se můžete zaregistrovat a zrušit je před koncem zkušebního období.
K vyhledání jejich e -mailové adresy použijte webový vyhledávač
Možná budete mít štěstí při hledání e -mailové adresy člověka pomocí webového vyhledávání. Webový vyhledávač dokáže během několika sekund zkontrolovat miliony webových stránek, takže je to jeden z nejlepších způsobů, jak vyhledat konkrétní informace, jako je e -mailová adresa. K získání nejlepších výsledků použijte velký a rozsáhlý vyhledávač, jako je Google. Pomocí kteréhokoli z mnoha pokročilých příkazů Vyhledávání Google můžete zkusit zúžit výsledky. Například vložení jména osoby do uvozovek (např. „Marietta Johansson“) upřesňuje výsledky tak, aby zobrazovaly pouze instance, kde je uvedeno jméno i příjmení. Pokud má však hledaná osoba společné jméno, například John Smith, budete potřebovat další informace. Pokud o dané osobě víte více, například o rodném městě a roce narození, můžete tyto parametry přidat do vyhledávání (například „Marietta Johansson Brooklyn 1992“). Pokud toto vyhledávání vrátí příliš mnoho výsledků, můžete přidat jednu nebo více domén, které odpovídají populárním internetovým e -mailovým službám (například „Marietta Johansson Brooklyn 1992 gmail.com“). V některých případech můžete mít při hledání více štěstí mailto, ale může to snížit výsledky, což nemusí pomoci. Tato metoda pravděpodobně vrátí několik e -mailových adres. Chcete -li potvrdit, že nalezená adresa je ta, kterou chcete, otevřete stránku, na které se e -mailová adresa nachází, a vyhledejte kontext, který by ukazoval na dotyčnou osobu.
E -mailovou adresu najdete ve webových adresářích nebo na bílých stránkách
Od veřejných záznamů a bílých stránek po webové adresáře obsahuje internet řadu úložišť e -mailových adres. Pokud například znáte jméno a umístění osoby, můžete mít štěstí při hledání e -mailové adresy pomocí Whitepages.
Hádejte něčí e -mailovou adresu
Většina organizací nenechává lidi svobodně si vybrat e -mailové adresy, ale místo toho je přiřazuje jménem. Toho můžete využít tak, že e -mailovou adresu převezmete pomocí hádání syntaxe. Aby tato metoda byla účinná, musíte vědět, kde daná osoba pracuje. Křestní jméno a příjmení jednotlivce oddělte tečkou. Pokud se podíváte na firemní e -mailový adresář online a e -maily všech začínají jejich první iniciálou a prvními třemi písmeny jeho příjmení, můžete tuto kombinaci vyzkoušet. Pokud jsou například adresy na webových stránkách společnosti ve formátu [email protected], John Smith by byl [email protected]. Pokud však na webových stránkách společnosti vidíte, že adresu používá zaměstnanec jménem John Smith [email protected]„Je pravděpodobné, že všichni ostatní zaměstnanci postupují stejným způsobem. E -mailová adresa pro někoho jménem Emma Osner by tedy pravděpodobně byla [email protected]. Email Format je webová stránka, která může hádat za vás po zadání názvu webové stránky.
K vyhledání e -mailové adresy použijte škrabku na e -maily
Některé programy mohou vyhledat webovou stránku nebo celou webovou stránku pro e -mailové adresy a poté vám poskytnou seznam toho, co bylo nalezeno. Ty mohou být užitečné, pokud je požadovaná e -mailová adresa skrytá za formulářem nebo může existovat někde na webu, ale nemáte čas ji hledat. Jedním z příkladů takového nástroje je Email Extractor, rozšíření Google Chrome, které běží ve vašem prohlížeči a vyhledává e -mailové adresy na stránce, kterou si prohlížíte. Dalším je VoilaNorbert, který je zdarma pro prvních pár desítek úspěšných vyhledávání. Zadejte název a doménu webové stránky a vyplivne jakoukoli e -mailovou adresu, která těmto kritériím odpovídá. Funguje to hodně jako Hunter.