Skip to content

Jak najít nejoblíbenější vyhledávací dotazy online

7 de Červenec de 2021
magnifying glass searching the internet 145890624 57a0cf353df78c3276bd8565

Jaká jsou nejoblíbenější vyhledávání v daném vyhledávači? Mnoho vyhledávačů a webů sleduje nejdůležitější vyhledávání na webu, a to buď v reálném čase, nebo v archivovaných seznamech, které můžete použít ke sledování trendů. Zkoumání toho, co lidé hledají na webu, je skvělý způsob, jak držet krok s populárními hláškami, zjistit, co lidé hledají, a dát jim to na svém blogu nebo webu a pochopit, jaké trendy by mohly nastat. Níže uvádíme některé z nejlepších metod sledování toho, co lidé hledají.

Google Trends

Google je nejnavštěvovanější web na světě, takže hledání nejvyhledávanějších položek na Google je jediný nejlepší způsob, jak zjistit, co lidé hledají. Nejlepší způsob, jak toho dosáhnout, je pomocí Google Trends, který poskytuje několik způsobů, jak sledovat nejvyhledávanější slova a zjistit, jak konkrétní vyhledávání v průběhu času fungovalo. Navštivte stránku Prozkoumat a podívejte se na aktuální nejčastější vyhledávání a nejoblíbenější témata vyhledávání. Nástroj můžete změnit tak, aby zobrazoval rostoucí vyhledávací dotazy, abyste zjistili, které vyhledávací dotazy mají lepší výkon, než jaké byly při poslední kontrole.

Pokud upravíte časové období, uvidíte nejoblíbenější vyhledávání za poslední měsíc, pět let nebo déle. Další filtr umožňuje zobrazit trendy a nejlepší vyhledávání z Obrázků Google, YouTube, Zpráv Google a Nákupů Google. Zejména v sekci Trendy denního vyhledávání najdete dnešní trendy na webu. Změňte zemi a přizpůsobte výsledky jinému umístění.

Populární vyhledávání na Googlu

Trendy vyhledávání v reálném čase odhalují trendové příběhy za posledních 24 hodin. Můžete změnit kategorii a filtrovat výsledky podle příběhů o podnikání, sportu, zábavě a dalších kategoriích.

Trendy vyhledávání v reálném čase Google Trends

Další užitečnou funkcí je prozkoumávání nejvyhledávanějších slov souvisejících s jakýmkoli tématem. Můžete například zadat iPhone zobrazit související dotazy seřazené podle popularity.

Výsledky Google Trends pro iPhone

Další službou Google, která by vás mohla zajímat a která vám umožní sledovat webový obsah, je Google Alerts. Můžete jej použít ke sledování vyhledávání konkrétního tématu nebo dokonce ke zjištění, zda lidé hledají vás nebo vaši firmu.

Cvrlikání

Chcete dostávat aktuální informace o tom, co lidi zajímá po celém světě? Cvrlikání je místo k pobytu. Přihlaste se ke svému účtu a podívejte se na Co se děje část vpravo. Jsou zde uvedeny hlavní příběhy, o kterých právě teď lidé mluví. Ve výchozím nastavení uvidíte trendy přizpůsobené vám a vašim zájmům. Navštivte stránku Trendy za trendy příběhy a hashtagy ve vaší zemi. Vyberte tlačítko ozubeného kola / nastavení a změňte umístění, které Twitter používá k výběru příběhů.

Trendy Spojených států na Twitteru

Trendové tweety jsou také k dispozici v mobilní aplikaci na kartě vyhledávání.

Bing nebo Yahoo

Tyto vyhledávače mají stejné funkce, pokud jde o hledání populárních vyhledávání. Vše, co musíte udělat, abyste zjistili, co je na Bingu nebo Yahoo populární, je vybrat textové pole a přečíst si oblíbené vyhledávací položky.

Nejoblíbenější vyhledávání na Bingu právě teď

Youtube

Tento velmi oblíbený web pro streamování videa je také dobrým způsobem, jak zjistit, co lidé hledají. Navštivte stránku Trendy na YouTube nebo Trendy na kartě v aplikaci, abyste viděli, co je právě teď populární.

Populární videa na YouTube

Výsledky můžete filtrovat podle hudby, her a filmů. Pro zobrazení výsledků nemusíte být přihlášeni. Chcete-li zobrazit populární vyhledávání na YouTube z jiných zemí, změňte umístění pomocí tlačítka nabídky v horní části stránky. Pokud jste přihlášeni, vyberte svůj obrázek vpravo nahoře a poté Umístění.

V sekci Populární weby použijte sekci Trendy

Dalším způsobem, jak zjistit, co lidé na internetu hledají, je procházet trendové oblasti populárních webových stránek. U některých vyhledávačů a webů sociálních médií jsme již viděli, jak to udělat, ale většina ostatních populárních webů obsahuje podobnou funkci. Například Reddit má způsob, jak zobrazit to, co je právě teď horké a které články rostou v popularitě. Je dobré vidět, o čem mluví internet, protože uživatelé pravidelně zveřejňují obsah. Můžete si také prohlédnout trendy na Redditu v konkrétních kategoriích, například v sekci novinky.

Nejoblíbenější příspěvky Redditu

Mezi další příklady patří BuzzFeed, The New York Times, Google News a Medium.

Analytické služby

Můžete také najít nejvyhledávanější výrazy, které lidé zadávají do vyhledávačů, aby se dostali na konkrétní web nebo webovou stránku. Alexa a SEMrush jsou skvělé způsoby, jak toho dosáhnout. Zadejte libovolnou adresu URL a zobrazte hlavní klíčová slova podle provozu, klíčových slov, která naznačují záměr něco koupit, a dalších statistik vyhledávání. Můžete platit za hlubší informace.

Statistiky stránek Alexa.com pro Lifewire

Souhrny vyhledávání na konci roku

Mnoho vyhledávačů a webových stránek zveřejňuje roční seznam svých nejlepších vyhledávání po celý rok; je to příjemný způsob, jak zachytit spoustu dat a zjistit, co bylo trendy v různých tématech po celém světě. K tomu dochází každý rok u všech hlavních vyhledávačů v časovém rámci listopad / prosinec. Kromě hlavních vyhledávání vám většina vyhledávačů nabízí možnost podrobně analyzovat data a získat chronologický snímek toho, proč se konkrétní vyhledávání v té době dostalo tolik pozornosti. To může poskytnout poznatky, které mohou pomoci zejména při výzkumu. Udržujeme seznam nejlepších vyhledávacích dotazů Bing.