Skip to content

Jak napodobit tučná písmena v e -mailech prostého textu

10 de Srpen de 2021
boldface plain text email 5b807a0ec9e77c00502b43c2 5b81f9cb46e0fb00506e180a

Co vědět

 • Text, který chcete zdůraznit, obklopte hvězdičkami, aby slova vynikla. Například: „Jsem * tak * rád, že vás vidím!“
 • Pomlčkami nebo dvojitými spojovníky vyrazte a upoutejte pozornost na pár slov. Například: „Musíš se mnou-rozhodně-v pátek!“
 • Vyhněte se použití všech velkých písmen ke zdůraznění slova nebo slov, protože to je považováno za křik. A nekombinujte hvězdičky a spojovníky.

Tento článek vysvětluje, jak vytvořit alternativu tučného písmena v e -mailu prostého textu pomocí znaků prostého textu. Vaše slova budou vyskakovat a napodobovat tučné písmo, i když to omezení formátu zprávy nepodporují.

Použijte hvězdičky, aby vaše slova vynikla

Nejlepší alternativou tučného písma pro prostý text je použití hvězdiček. Text, který chcete zdůraznit, obklopte hvězdičkami, aby vynikly ve zbytku slov. Příklad zahrnuje:

 • Po tom, co jsi mi řekl, s tebou nepůjdu!
 • Bolí mě noha *tak neuvěřitelně špatně *.
 • Neuvěříte: Dnes jsem dostal * výpověď * …

Tento přístup je účinný pouze tehdy, omezíte -li trik s tučným písmem na malou skupinu slov. Ideální počet slov umístěných mezi hvězdičkami je jedno až čtyři. Pokud použijete více než to, čtenáři mohou zapomenout, že existuje první hvězdička, dokud neuvidí druhou. Jinými slovy, vložení hvězdičky na začátek a konec e-mailu o 500 slovech nezpůsobí, že by některý text vyčníval ze zbytku. V závislosti na e -mailovém klientovi, kterého používáte vy nebo příjemce e -mailu, se mohou hvězdičky automaticky zobrazovat jako tučná písmena. To platí v některých aplikacích pro textové zprávy, které nemají panel nástrojů pro formátování.

Další způsob, jak do textu přidat důraz

Další možností je použít spojovníky nebo dvojité spojovníky k zahájení několika slov a upozornění na text. Nejsou tak běžné jako hvězdičky pro vytváření tučného textu, ale zde neexistují žádná pevná pravidla. Jediným cílem je zprostředkovat tučný text jakýmkoli způsobem.

 • O tomto víkendu se mnou musíte-rozhodně-jít.
 • Nejsem si jistý, kdo vám to řekl, ale-zjistím to-brzy.
 • Nová kavárna je otevřená. –Chcete jít se mnou?-

Jak nedělat faux-tučná písmena

Můžete být v pokušení používat pouze velká písmena, což jsou všechna velká písmena, abyste dali pocit naléhavosti nebo upoutali pozornost na svá slova, ale používání všech velkých písmen je na internetu odsuzováno, protože je interpretováno jako křik. Například:

 • VŽDY je na poště linka!
 • Právě jsem dostal novou práci! YAY!

Místo hvězdiček lze použít jiné znaky, jako jsou lomítka a podtržítka, ale ty jsou tradičně vyhrazeny pro napodobování podtrženého textu a napodobování kurzívy. Pokud se rozhodnete použít spíše hvězdičky než pomlčky nebo naopak, nekombinujte je ve stejné zprávě. Míchání formátování vytváří zmatek pro čtenáře, kteří nebudou znát váš záměr zdůraznit slova. Například:

 • Toto je * rozhodně * a-špatný– příklad, jak v tučné textové zprávě vytvořit tučný text.

Proč můžete potřebovat tučnou alternativu textu

Obyčejné textové zprávy ze své podstaty neumožňují formátování pro vytváření tučného textu. Alternativu tučného písmene můžete použít, pokud je e -mailová zpráva omezena na režim prostého textu kvůli tomu, jak odesilatel zprávu napsal, nebo váš e -mailový klient nepodporuje možnosti formátování. Přidání tučného textu do pole Předmět e -mailu nebo zprávy SMS je další případ, kdy byste mohli chtít použít náhražku. V HTML může být text pro zdůraznění formátován tučně nebo kurzívou. Velikost a barvu textu lze změnit a lze jej formátovat jako hypertextový odkaz. Nic z toho není možné v prostém textu, ale můžete použít přijatá řešení, aby nějaký text vynikl.