Skip to content

Jak Nashlie Sephus pracuje na posílení Jacksonova technologického ekosystému

17 de Květen de 2022
NashlieSephus f046b38926c84c1292451aa7f8f18ac7

Když si Nashlie Sephus představuje dlouhověkost pro své rodné město Jackson, Mississippi, vidí proměnu města v další velké technologické centrum. Sephus je zakladatelem a generálním ředitelem společnosti The Bean Path, inkubátoru a technologické konzultační organizace, která poskytuje technické rady a pokyny jednotlivcům a malým podnikům, aby pomohla rozšiřovat sítě a obohacovat komunity. Vedoucí technologické neziskové organizace nedávno koupil pozemek o rozloze 14 akrů, aby zde vybudoval pracovní prostor nazvaný Jackson Tech District.

„Chci poskytnout technickou pomoc a kontakt s lidmi v komunitě, kteří by jinak nebyli zmocněni k tomu nebo k tomu neměli přístup,“ řekl Sephus Lifewire v telefonickém rozhovoru. „Chci překlenout technologickou propast ve svých komunitách.“ Sephus založil neziskovou organizaci v roce 2018, aby pomohla umožnit digitální gramotnost, podporovat rozvoj technické pracovní síly a umožnit malým firmám a začínajícím firmám v komunitě technické nástroje, povědomí a know-how. Generální ředitel společnosti Bean Path je také na misi posílit technologický ekosystém v Mississippi a podporovat spolupráci a začlenění v celém státě, počínaje hlavním městem Jacksonem. Kromě poskytování technického poradenství pořádá The Bean Path úřední hodiny v místních knihovnách, nabízí inženýrské a kódovací programy a nabízí stipendia a granty studentům a členům komunity Jackson.

Rychlá fakta

Název: Nahlie SephusStáří: 36Z: Jackson, Mississippi Náhodné potěšení: „Hraju na klavír a pár dalších nástrojů. Hudba byla moje první láska!“Klíčový citát nebo motto: „Všechno mohu v Kristu, který mě posiluje (Filipským 4:13).

Od postranního shonu ke snu

Sephus vyrostl v Jacksonu, Mississippi, městě pojmenovaném po bývalém prezidentovi Andrew Jacksonovi. Sephus řekl, že mnoho černých obyvatel bydlí v hlavním městě státu, přesto mají malé vlastnictví nad podniky a majetkem v centru města. Zhruba 82 % Jacksonovy populace se identifikuje jako černoch nebo Afroameričan a větší oblast Jacksonu vykazuje ještě větší rozmanitost. „Navzdory špatnému obalu kvůli naší drsné minulosti jako státu a ekonomickým problémům má město spoustu duše, umění, hudby a kultury jídla se smyslem pro komunitu,“ řekl Sephus. Sephus poprvé pronikl do podnikání, když studoval počítačové inženýrství na Mississippi State University. Začala konzultovat weby a vývoj softwaru pro malé podniky jako vedlejší shon během doktorského programu na Georgia Tech. Sephus pokračoval v práci hlavního technologického ředitele a vyvíjel prototypy pro začínající společnost Partpic, která nakonec získala 1,5 milionu dolarů v rizikovém kapitálu. „Často říkám, že jsem pracoval ve startupové společnosti, ale díky mému inženýrskému vzdělání jsem vlastně nevěděl, co startup je,“ řekl Sephus. „Nyní jsem založil několik dalších společností a radil několika dalším.“ Poté, co Amazon získal Partpic v roce 2016, Sephus pokračoval v práci pro giganta v oblasti elektronického obchodování a pokračoval v tom při budování The Bean Path. Sephus se specializuje na umělou inteligenci a software pro rozpoznávání obličejů. Prodej společnosti Amazonu byl jedním z nejvděčnějších okamžiků v Sephově kariéře. Vedoucí neziskové organizace vybudoval tým The Bean Path až na 10 zaměstnanců na částečný úvazek, přičemž letos na podzim plánuje přidat několik zaměstnanců na plný úvazek po navýšení finančních prostředků o 300 000 USD.

Nashlie Sephus u stolu a čte si z telefonu

Myšlenka na technologické centrum zažehla poté, co se Sephus v roce 2018 snažil najít kancelářské prostory pro The Bean Path. S tímto novým smíšeným vývojem chce posílit technologický ekosystém Mississippi, který, jak věří, tento fyzický prostor zlepší. Jackson Tech District očekává, že bude pokrývat sedm budov a bude zahrnovat prostory pro akce, byty, obchod s potravinami, fotografické studio, inovační stanici a další. „Jackson Tech District bude inovačním centrem pro živou práci a hraní s ohledem na spolupráci, začlenění a spravedlnost,“ řekla. Zatímco Sephus zaznamenala velký úspěch ve své neziskové podnikatelské práci, v některých oblastech má stále problémy. Její hlavní výzvou bylo získat finance pro neziskovou organizaci a přesvědčit lidi, aby investovali do Jacksonova technologického ekosystému. Navzdory nepřízni osudu je Sephus přesvědčen, že dokáže překonat cokoli. „Věřím, že se správnou strategií, přesností a pochopením potřeb komunity překonávám tyto výzvy,“ řekl Sephus. Sephus řekl, že výstavba technologického centra začne letos na podzim. Doufá, že během příštího roku spustí první budovu Jackson Tech District, ve které bude sídlo Bean Path. Sephus se také chce vrátit k pořádání dalších akcí.