Skip to content

Jak nastavit a používat stopky Alexa

3 de Srpen de 2021
Alexastopwatchwithtext 2aab1c5ea1c847cc931ba06bf450eda4

Potřebujete něco načasovat, ale nemáte po ruce stopky? Alexa má dovednosti, které můžete aktivovat, takže všechna zařízení Amazon Echo na vašem účtu nabízejí funkci stopek. S ním můžete použít několik funkcí stopky Alexa:

 • Start
 • zrušení
 • Pauza
 • Životopis
 • Zkontroluj stav

Stopky jsou speciální hodinky používané ke spuštění, zastavení a nulovému času. Z pohledu virtuálního asistenta Alexa používá stopky ke spuštění, sledování a hlášení uplynulého času.

Jak nastavit a povolit dovednost stopky Alexa

Tuto dovednost je možné povolit zdarma. Nejjednodušší způsob, jak to udělat, je dát Alexovi příkaz „Alexo, povol stopky. „Pokud dáváte přednost ruční práci, můžete místo toho přejít na dovednost stopky na Amazonu a vybrat Umožnit pod Získejte tuto dovednost. Ať tak či onak, stopky budou okamžitě k dispozici na všech vašich připojených zařízeních Echo. Jakmile je tato dovednost povolena, je velmi snadné ji používat. Existuje však několik triků příkazů, které byste měli vědět; tato dovednost není příliš intuitivní a může být trochu vybíravá, pokud je nepoužijete přesně tak, jak Alexa očekává. Níže uvedené příkazy byly testovány, aby vám pomohly používat stopky nejjednodušším možným způsobem.

Jak spustit stopky

Chcete -li spustit stopky, máte tři možnosti příkazů:

 • Alexo, spusťte stopky.
 • Alexo, otevřené stopky.
 • Alexo, zeptej se stopky.

Použijte jeden z nich a spustí se stopky. Budete vědět, že běží, protože vám Alexa poradí, že spouští nové stopky a že je můžete kdykoli spustit, abyste získali stav. Spuštění dovednosti, když nejsou spuštěny žádné hodinky, automaticky spustí nové stopky. Pokud stopky již běží, požadavek na spuštění vrátí pouze časovaný stav. Když použijete příkaz start, poslouchejte pozorně Alexu. Pokud vám řekne, že stopky běží po určitou dobu, je to proto, že stále běží původní stopky. Než budete moci zahájit další, budete ho muset zrušit, nebo budete muset 24 hodin počkat, než se automaticky resetuje. Pokud se vás Alexa zeptá: „Poplach na jakou dobu?“ nerozuměla příkazu stopky. Pokud odpoví otázkou, odpovězte na ni nebo jí řekněte, aby zrušila. Potvrdí zrušení nepochopeného požadavku a časovač bude pokračovat bez přerušení.

Jak zrušit stopky

Zavření funkce stopek nebo zastavení nastaveného časovače není vůbec intuitivní. Pokud jí jednoduše řeknete, aby zrušila nebo vymazala stopky, řekne vám, že nemáte žádná upozornění na smazání, že vám nerozumí nebo jiná frustrující reakce. Místo toho použijte tento konkrétní příkaz: „Alexo, požádej stopky o smazání. “Měla by odpovědět odpovědí typu„ Stopky skončily za 5 minut, 15 sekund “. Konkrétní čas bude záviset na tom, jak dlouho stopky běží. Jakmile vám řekne, že stopky skončily, můžete spustit nové.

Jak zkontrolovat stopky, když běží

Pokud chcete zkontrolovat čas na běžících stopkách, otevřete stopky pomocí jedné ze tří možností spuštění příkazu:

 • Alexo, spusťte stopky.
 • Alexo, otevřené stopky.
 • Alexo, zeptej se stopky.

Odpoví odpovědí na základě doby, po kterou běží vaše stopky, například: „Stopky běží 2 minuty a 14 sekund“. Pokud se jí pokusíte položit více konverzační otázku, například „Alexo, kolik času je na stopkách?“ řekne vám, že nemáte žádná oznámení, nebo poskytne jinou nesmyslnou odpověď.

Jak pozastavit stopky

Pokud potřebujete stopky pozastavit, můžete zadat příkaz „Alexo, požádej stopky o pozastavení.„Zůstane v pozastaveném stavu na neurčito nebo do uplynutí 24 hodin, kdy resetuje stopky na nulu.

Jak obnovit stopky

Pokud jste stopky pozastavili, můžete je obnovit příkazem „Alexo, požádej o obnovení stopek.