Skip to content

Jak nastavit automatickou odpověď v systému Mac OS X Mail

7 de Září de 2021
EmailAutoresponder 77fa5c7fca974a4aaffe0318486348d5

Co vědět?

 • Pošta > Předvolby > Pravidla > Přidat pravidlo > přidat Popis > nastavit podmínky> Odpovědět na zprávu > Odpovědět na text zprávy > přidat text> OK.
 • Chcete -li zakázat, Pošta > Předvolby > Pravidla > zrušte zaškrtnutí pravidla v Aktivní sloupec.

Tento článek vysvětluje, jak automaticky odpovídat na zprávy v macOS X Mail. Pokyny platí pro poštu spuštěnou v systému macOS (až do Catalina, verze 10.15 včetně) a OS X.

 1. Vybrat Pošta > Předvolby z nabídky v horní části obrazovky.

 2. Vybrat Pravidla.

  1631022319 920 Jak nastavit automatickou odpoved v systemu Mac OS X Mail Předvolby> Pravidla“ class=“lazyload“ id=“mntl-sc-block-image_1-0-10″ >

 3. Klikněte Přidat pravidlo.

 4. Pod svou automatickou odpověď zadejte popisný název Popis.

  Pole popisu pravidla a pole pravidel

 5. Zadejte podmínky, za kterých chcete odeslat zprávu s automatickou odpovědí. Například:

  • Chcete -li, aby vám pošta odpovídala pouze na e -maily, které jste obdrželi na konkrétní adrese, nastavte kritérium na Obsahuje [email protected].
  • Pokud chcete automaticky reagovat pouze na odesílatele ve vašich kontaktech, na lidi, kterým jste již poslali e-mail nebo VIP, nechte si přečíst kritérium Odesílatel je v mých kontaktech, Odesílatel je v mých předchozích příjemcích nebo Odesílatel je VIP resp.
  • Chcete-li, aby se na všechny příchozí e-maily zasílala automatická odpověď, zadejte toto kritérium Každá zpráva.

  Kritéria pravidla pošty

 6. Vybrat Odpovědět na zprávu pod Proveďte následující akce.

 7. Klikněte Odpovědět na text zprávy.

 8. Zadejte text, který bude použit pro automatickou odpověď. V případě automatické odpovědi na dovolenou nebo mimo kancelář sdělte příjemci, kdy očekáváte návrat. Pokud neplánujete projít svou starou poštu, když se vrátíte, dejte příjemcům vědět, kdy mají znovu odeslat své zprávy, pokud jsou stále relevantní.

  Pole, do kterého se zadává zpráva automatické odpovědi

 9. Klikněte OK.

 10. Pokud budete vyzváni Chcete aplikovat svá pravidla na zprávy ve vybraných schránkách?, klikněte NepoužívatPokud kliknete Aplikovat„Mail odešle automatickou odpověď na stávající zprávy a vygeneruje možná tisíce zpráv a několik identických odpovědí stejnému příjemci.

 11. Zavři Pravidla dialog. Odpovědi generované pomocí této metody automatické odpovědi budou zahrnovat nejen původní text zprávy, ale také původní přílohy souboru. Abyste tomu zabránili, můžete použít automatickou odpověď AppleScript.

Zakažte libovolnou automatickou odpověď

Chcete-li vypnout jakékoli pravidlo automatické odpovědi, které jste nastavili v aplikaci Mail, a zabránit automatickým odpovědím odcházet:

 1. Vybrat Mail> Předvolby > Pravidla.

 2. Zkontrolujte, zda není v poli zaškrtnuto pravidlo odpovídající automatickému odpovídači, které chcete zakázat Aktivní sloupec.

 3. Zavři Pravidla okno předvoleb.