Skip to content

Jak nastavit iPhone nebo iPod touch pro děti

1 de Srpen de 2021
before giving kids ipod touch iphone 1999121 069ea7d6b6714a2ba9a947841d7aa333

Co vědět

  • Vytvořte svému dítěti samostatné Apple ID a poté nastavte Rodinné sdílení, aby měl každý přístup k aplikacím a knihám toho druhého.
  • Nastavte přístupový kód, který si vy i vaše dítě zapamatujete, a pro zvýšení zabezpečení použijte snímač otisků prstů Touch ID nebo Face ID.
  • Pomocí rodičovské kontroly zabudované do iOS zabráníte dětem v přístupu k dospělému materiálu v Apple Storu.

Zde je 14 tipů, které vám ukážou, jak nastavit iPhone nebo iPod touch pro děti tak, aby byly v bezpečí, abyste si nemuseli dělat starosti a nezlomili vaši banku.

Vytvořte Apple ID pro své děti

Zařízení iPhone a iPod touch vyžadují k nastavení a povolení stahování z iTunes Store a App Store Apple ID. Apple ID se také používá pro funkce jako iMessage, FaceTime a Find My iPhone. Vaše dítě může používat vaše Apple ID, ale je lepší dlouhodobý plán, jak mu nastavit samostatné Apple ID (zvláště pokud používáte Rodinné sdílení; o tom dále v tomto článku). Poté, co svému dítěti nastavíte Apple ID, použijte jej při nastavování iPhonu nebo iPodu touch.

Nastavte iPhone nebo iPod touch

Po vytvoření Apple ID je dalším krokem nastavení zařízení. Kroky k nastavení zařízení iPhone nebo iPod touch se mírně liší, ale u všech zařízení můžete zařízení nastavit samostatně nebo použít počítač. Při nastavování zařízení na sdíleném rodinném počítači synchronizujte data specifická pro dítě. Pokud jsou informace pro celou rodinu, vytvořte speciální rodinný kalendář nebo vytvořte skupinu kontaktů, které se synchronizují na zařízení dítěte. Tím zajistíte, že na zařízení vašeho dítěte budou pouze informace pro ně, nikoli vaše obchodní kontakty.

Nastavte přístupový kód k ochraně zařízení

Heslo je důležitý způsob, jak chránit obsah zařízení iPhone nebo iPod touch před zvědavýma očima. Je to bezpečnostní kód, který vy nebo vaše dítě zadáte při každém použití zařízení z obrazovky uzamčení.

Zadejte obrazovku s přístupovým kódem pro iPhone se systémem iOS 9

V případě ztráty nebo odcizení zařízení nastavte na iPhonu nebo iPodu přístupový kód. Cizí lidé tak nebudou mít přístup k žádným rodinným informacím. Nezapomeňte použít přístupový kód, který si vy i vaše dítě pamatujete. Je možné resetovat iPhone nebo iPod touch pomocí ztraceného přístupového kódu, ale ztratíte tím data ze zařízení. Pokud to zařízení nabízí, použijte skener otisků prstů Touch ID nebo systém rozpoznávání obličeje Face ID pro další vrstvu zabezpečení. S Touch ID si můžete nastavit prst i prst svého dítěte, abyste mohli každý odemknout zařízení. Face ID funguje pouze s jednou tváří na zařízení, proto si ji nastavte pomocí tváře vašeho dítěte. K zařízení máte stále přístup pomocí přístupového kódu.

Nastavit Najít můj iPhone

Pokud dojde ke ztrátě nebo krádeži iPhonu vašeho dítěte, nebudete muset kupovat nový, pokud je nastaven Find My iPhone. Find My iPhone (který funguje také pro iPod touch a iPad) je webová služba od společnosti Apple, která ke sledování a obnově používá vestavěné funkce GPS zařízení.

Najít můj iPhone na MacBooku air

Pomocí funkce Najít můj iPhone můžete také zamknout zařízení přes internet nebo vymazat všechna jeho data, aby byla chráněna před zloději. Jakmile nastavíte funkci Najít můj iPhone, kterou lze provést v rámci počátečního nastavení nebo později, přečtěte si, jak pomocí ní vyhledat ztracené zařízení.

Nastavte rodinné sdílení

Rodinné sdílení je skvělý způsob, jak mohou všichni členové rodiny vzájemně přistupovat ke svým nákupům v iTunes, App Store a Apple Books, aniž by za ně museli platit vícekrát. Díky Rodinnému sdílení si můžete například koupit elektronickou knihu na iPhonu a vaše děti si mohou otevřít aplikaci Knihy a stáhnout si knihu zdarma.

rodina pomocí zařízení

Rodinné sdílení vám umožňuje ušetřit peníze a zajistit, aby měl každý stejný obsah a stejné aplikace. Nemusíte s dětmi sdílet všechna svá stahování z iTunes. Skrýt nákupy pro dospělé, aby nebyly k dispozici vašim dětem. Když do své skupiny pro sdílení rodiny přidáte dítě mladší 13 let, nemůžete ho odebrat, dokud mu nebude 13 let.

Nastavte omezení pro dospělý obsah

Společnost Apple integrovala do systému iOS nástroje, které umožňují rodičům ovládat obsah a aplikace, ke kterým mají jejich děti přístup. Pomocí nástrojů Omezení můžete své děti chránit před nevhodným obsahem a před takovými aktivitami, jako je videochat (dostatečně nevinný s přáteli, ale rozhodně ne s cizími lidmi). Omezení, která povolíte, závisí na věku a vyspělosti vašeho dítěte, vašich hodnotách a preferencích a dalších faktorech. Zvažte omezení přístupu k dospělému obsahu, některým aplikacím, nákupům v aplikacích a používání dat. Pokud má vaše dítě vlastní počítač, použijte rodičovskou kontrolu zabudovanou v iTunes, abyste mu zabránili v přístupu k dospělému materiálu v iTunes Storu. Pokud vám dělá starosti, že vaše dítě navštěvuje webové stránky s nevhodným obsahem, můžete tyto typy webů na jeho zařízení zablokovat.

Omezte čas strávený na obrazovce

Chcete zajistit, aby se vaše děti dívaly na obrazovku 24/7? Pomocí vestavěné funkce Čas obrazovky můžete nastavit limity, jak dlouho mohou každý den používat své zařízení, kolik času mohou strávit v určitých aplikacích a dostávat zprávy o využití zařízení.

ScreenTime v iOS 12

V systému iOS 13 a novějším můžete dokonce nastavit limity, s nimiž mohou volat nebo odesílat textové zprávy, a nastavit časy, kdy jsou komunikační aplikace blokovány, a přitom je nechat v případě nouze kontaktovat.

Nainstalujte si některé skvělé nové aplikace

Pro zařízení vašeho dítěte existují dva druhy aplikací: aplikace pro zábavu a aplikace pro bezpečnost. App Store je plný úžasných, všestranných programů a existuje spousta skvělých her. Existuje nekonečná nabídka vzdělávacích aplikací, které mohou děti používat, a také věcí, jako jsou bezplatné aplikace pro textové zprávy pro zařízení bez plánu textových zpráv, trackery polohy, aplikace pro domácí úkoly, aplikace pro řízení pro starší děti a aplikace pro vaše děti. Existuje také řada aplikací, které mohou sledovat používání internetu vaším dítětem a blokovat mu přístup pro dospělé a jiné nevhodné weby. Tyto aplikace mohou mít poplatky předem a poplatky za služby. Hledejte s dítětem v App Storu několik skvělých možností.

Zvažte rodinné předplatné Apple Music

Pokud plánujete poslouchat hudbu jako rodina nebo máte individuální předplatné Apple Music, zvažte rodinné předplatné. S ním si celá vaše rodina může vychutnat neomezenou hudbu za 15 $ měsíčně. V rodinném předplatném Apple Music můžete streamovat kteroukoli z více než 60 milionů skladeb v iTunes Storu a uložit je do svého zařízení pro poslech offline, když nejste připojeni k internetu.

Dívky sedí v posteli a dívají se na telefony

To je skvělý způsob, jak poskytnout spoustu hudby vašim dětem, aniž byste hodně utráceli. Navíc, protože rodinné předplatné může sdílet až šest lidí, získáte skvělou nabídku.

Pořiďte si ochranné pouzdro

Děti mají ve zvyku zacházet s věcmi hrubě, nemluvě o upuštění od gadgetů. U zařízení tak drahého jako iPhone nechcete, aby tento zvyk vedl k rozbití telefonu. Pořiďte si dobré pouzdro na ochranu zařízení. Koupě dobrého ochranného pouzdra nezabrání vašemu dítěti upustit iPod iPod nebo iPhone, ale může chránit zařízení před poškozením při pádu. Pouzdra stojí mezi 30 a 100 dolary. Kupte si něco, co vypadá dobře a splňuje vaše potřeby a přání vašeho dítěte. K dispozici jsou také vodotěsná pouzdra na telefon a pevná pouzdra OtterBox. Zatímco některé nedávné modely iPhone mají vodotěsnost, starší ne a pouzdro nemusí chránit zařízení před ponořením do vody. Pokud skončíte s mokrým gadgetem, podívejte se na Jak uložit mokrý iPhone nebo iPod.

Zvažte chránič obrazovky

Většina případů nechrání obrazovku iPhonu nebo iPodu touch. To znamená, že se může poškodit při pádu nebo při skladování v kapsách nebo batohu. Zvažte další ochranu zařízení přidáním další vrstvy obrany do telefonu pomocí chrániče obrazovky.

JETech 3-Pack iPhone 6S/6 Screen Protector Film

Chrániče obrazovky zabraňují poškrábání, vyhýbají se trhlinám na obrazovce a snižují další poškození, kvůli kterým je používání zařízení obtížné. Chcete -li získat nejlepší ochranu, ujistěte se, že používáte ochranu obrazovky správně. Balíček chráničů obrazovky se pohybuje mezi 10 a 15 dolary. I když to není tak zásadní jako případ, nízké náklady na chrániče obrazovky z nich dělají chytrou investici pro udržení iPhonu nebo iPodu touch v dobrém funkčním stavu.

Zvažte prodlouženou záruku AppleCare

I když je standardní záruka na iPhone a iPod solidní, dítě může na iPhonu nebo iPodu touch omylem způsobit větší poškození než dospělý. Jedním ze způsobů, jak se s tím vypořádat, a zajistit, aby se vaše peněženka zároveň nepoškodila, je zakoupení prodloužené záruky od společnosti Apple. AppleCare+, prodloužená záruka stojí obvykle mezi 100 a 150 dolary (liší se podle modelu, který máte) a prodlužuje základní 90denní záruku, která je součástí všech telefonů iPhone, na dva roky pokrytí plnou opravou a technickou podporou.

Applecare+ záruka

Mnoho lidí varuje před prodlouženými zárukami s tím, že tyto záruky jsou pro firmy způsobem, jak získat peníze navíc za služby, které se často nikdy nepoužívají. Ale znáš své dítě lépe než kdokoli jiný. Pokud má vaše dítě tendenci rozbíjet věci, může být prodloužená záruka dobrou investicí.

Nikdy si nekupujte pojištění telefonu

Pokud telefon chráníte pouzdrem a zakoupíte si prodlouženou záruku, pojištění telefonu není nutné. Telefonní společnosti tlačí na pojištění telefonu, které zvyšuje náklady na váš měsíční účet, ale málokdy je to dobrý obchod. Srážky u některých pojistných plánů stojí stejně jako nový telefon a mnoho pojišťoven vymění váš nový telefon za použitý, aniž by vám to řeklo. Pojištění telefonu se může zdát lákavé, ale jsou to zbytečné výdaje, které vás dlouhodobě frustrují. Pokud chcete pro svůj telefon extra ochranu, AppleCare je lepší a často levnější volbou.

Další informace a prevence poškození sluchu

IPhone a iPod touch mohou být návykové a vaše dítě je nakonec může používat stále. To může být problém, zejména pro mladé uši, které tráví hodně času poslechem hudby.

Žena poslouchající iPod se sluchátky

V rámci předání daru se naučte, jak používání zařízení iPod touch a iPhone může poškodit sluch, a promluvte si se svými dětmi o způsobech, jak se vyhnout ztrátě sluchu. Ne všechna použití jsou nebezpečná, proto si vezměte několik tipů a zdůrazněte důležitost dobrého sluchu pro své dítě, zejména proto, že se jeho sluch stále vyvíjí.

Potřebuje vaše dítě iPhone?

IPhone a iPod touch milují děti a mladiství, takže jsou běžně žádány jako dárky k svátku a narozeninám. Tato zařízení jsou také atraktivní pro rodiče jako způsob, jak zůstat v kontaktu a sledovat své děti. Pokud vaše dítě chce iPhone nebo iPod touch, můžete podniknout kroky, kterými můžete dohlížet na jeho přístup k internetu, omezit jeho čas v aplikacích sociálních sítí a rozhodnout, jaké textové zprávy a hovory lze uskutečňovat.