Skip to content

Jak nechat Gmail zobrazovat vzdálené obrázky pro bezpečné odesílatele

12 de Srpen de 2021
3399096196 6b40f16b7a o Santiago Medem Twyfelfontein Binoculars 56a288595f9b58b7d0cbd7d2

Co vědět

 • Vybrat Nastavení zařízení, jít do Zobrazit všechna nastavení > Všeobecné, pak přejděte dolů na snímky sekce.
 • Vybrat Vždy zobrazujte externí obrázky nebo Zeptejte se před zobrazením externích obrázků, poté vyberte Uložit změny.
 • Zprávy z adres, které jsou ve vašem seznamu bezpečných odesílatelů Gmailu, automaticky zobrazí obrázky.

Tento článek vysvětluje, jak ve zprávách Gmailu vždy zobrazovat obrázky. Pokyny platí pro webovou verzi Gmailu v libovolném prohlížeči.

Nechte Gmail automaticky zobrazovat vzdálené obrázky pro bezpečné odesílatele

Aby Gmail zobrazoval vzdálené obrázky a automaticky je zobrazoval v e -mailech od odesílatelů považovaných za důvěryhodné:

 1. Vybrat Nastavení (ikona ozubeného kola ⚙).

 2. Vybrat Viz Všechna nastavení.

  Tlačítko „Zobrazit všechna nastavení“ v Gmailu

 3. V Všeobecné přejděte na kartu Obrázky sekci a vyberte Vždy zobrazujte externí obrázky povolit externí obrázky ve všech zprávách, bez ohledu na odesílatele. Chcete-li obrázky zobrazit pro jednotlivé zprávy, vyberte Zeptejte se před zobrazením externích obrázků. Vzdálené obrázky se automaticky zobrazují ve zprávách od odesílatelů, které ručně schválíte.

  Externí obrázky vždy zobrazujte v nastavení Gmailu

 4. Přejděte do spodní části stránky a poté vyberte Uložit změny.

  Nastavení Gmailu se zvýrazněným tlačítkem Uložit změny

Nyní bude Gmail vždy automaticky zobrazovat obrázky pro e -maily od odesílatelů, které považuje za bezpečné.

Proč nevidím své obrázky z Gmailu?

Když otevřete e -mail obsahující obrázky, tyto obrázky se nemusí zobrazit, dokud nepovolíte Gmailu tyto obrázky zobrazovat. Pokud jsou odesílatelé těchto zpráv ve vašem seznamu bezpečných odesílatelů pro Gmail, Gmail obrázky zobrazí automaticky. V těchto e -mailech můžete nechat Gmail zobrazovat obrázky a být chráněni před malwarem a narušením soukromí.

Bude můj počítač a ochrana soukromí i při automatickém načítání obrázků v Gmailu v bezpečí?

Ke sledování lze použít vzdálené obrázky v e -mailech, takže mohou potenciálně odhalit vaši přibližnou polohu a nainstalovat malware. To jsou důvody, proč nepovolit automatické stahování obrázků v libovolných e -mailech. Gmail má několik bezpečnostních opatření, která vás chrání před těmito riziky, i když je zapnuto automatické stahování:

 • Gmail prohledává všechny zprávy z hlediska potenciálního ohrožení soukromí a dat. Pokud e -mail pochází ze zdroje, který není důvěryhodný, nebo pokud má Gmail podezření na škodlivý úmysl, vzdálený obsah se nenačte.
 • Obrázky v e -mailech od renomovaných odesílatelů se nestahují ze serveru odesílatele do vašeho počítače. Místo toho se Gmail vloží jako proxy obrázku. Vyžádá si obrázek, uloží jej a poté vám ukáže jeho kopii. Odesílatel se dozví pouze to, že obrázek si stáhl Gmail.
 • Odesílatelé nemohou používat obrázky k nastavení souborů cookie ve vašem prohlížeči ani k určení vaší polohy. Mohou však vědět, že jste otevřeli zprávu, když si Gmail stáhne obrázek jedinečný pro váš e -mail.

Tato bezpečnostní opatření chrání vaše data a soukromí pouze v případě, že používáte Gmail v prohlížeči. E -mailové programy, které se připojují k Gmailu pomocí protokolů IMAP nebo POP, však mají nastavení ochrany osobních údajů pro vzdálené obrázky, a přesto budete mít prospěch ze skenování malwaru v Gmailu.