Skip to content

Jak nelze získat zákaz v síti Xbox

12 de Červenec de 2021
image xboxonecontroller 59e082779abed50011a41eb5

Co je třeba vědět

 • Postupujte podle pravidel ve smlouvě o poskytování služeb, s nimiž jste souhlasili při vytváření účtu.
 • Nepodvádějte, neosobujte, neobtěžujte ani nenahrávejte urážlivé obrázky do sítě Xbox.
 • Pokud jste pozastaveni, přejděte na stránku Xbox Enforcement Actions pro důvod a požádejte o kontrolu.

Tento článek vysvětluje, jak se vyhnout zákazu přístupu k síti Xbox. Obsahuje informace o různých typech zákazů. Tyto informace platí pro síť Xbox na všech platformách včetně Xbox 360, Xbox One a Windows 10.

Činnosti, které vedou k zákazu sítě Xbox

Síťová služba Xbox společnosti Microsoft dodržuje přísné komunitní standardy, které musí všichni uživatelé dodržovat. Než začnete hrát, měli byste vědět, jaké typy chování mohou vést k zákazu a co dělat, pokud bude váš účet pozastaven. Když vytvoříte síťový účet Xbox, souhlasíte se smlouvou o poskytování služeb společnosti Microsoft a komunitními standardy pro síť Xbox. Pokud vás jiný uživatel nahlásí za porušení pravidel, pokusí se zaměstnanec Microsoftu obvinění ověřit a určit, zda je nutný trest. Microsoft má úplný seznam věcí, které vás mohou pozastavit ze sítě Xbox, včetně:

 • Podvádění pomocí modů nebo využíváním herních závad
 • Manipulace s účtem
 • Manipulace s hráčským skóre nebo úspěchem
 • Krádež účtu
 • Krádež tržiště
 • Předstírání jiné identity
 • Obtěžování
 • Phishing
 • Žádost
 • Urážlivé jmenovky hráče, skutečná jména nebo názvy klubů
 • Urážlivé obrázky nebo nahrávání obsahu DVR

Co dělat, pokud je váš síťový účet Xbox pozastaven

Můžete navštívit stránku Akce vymáhání Xbox a zjistit, proč byl váš účet pozastaven, a požádat o kontrolu. Pokud vám byl ze sítě Xbox zakázán porušování komunitních standardů, nemůžete získat náhradu za předplatné Xbox Live Gold.

Typy zákazů a pozastavení Xbox

V závislosti na porušení zásad může společnost Microsoft ukládat různé typy sankcí.

Dočasné zákazy

U menších přestupků vám může být pozastaveno používání konkrétních síťových funkcí Xbox. Může se vám například stát, že nebudete moci nahrávat obsah nebo chatovat s ostatními hráči. Závažnější porušení pravidel, jako je podvádění nebo obtěžování, může vést k pozastavení celého vašeho účtu. Dočasné zákazy mohou trvat od 24 hodin do dvou týdnů v závislosti na závažnosti porušení a případných předchozích přestupcích.

Zákazy Gamertag

Společnost Microsoft netoleruje rasové, sexistické ani jinak urážlivé výrazy ve jmenovkách hráčů. Microsoft vám dá volnou šanci změnit svou jmenovku hráče, pokud bude nahlášena. Pokud to nedodržíte, vaše jmenovka hráče bude zakázána.

Trvalé a zákazy zařízení

Opakované porušování komunitních standardů sítě Xbox může mít za následek trvalé zablokování vašeho účtu. Úprava systému Xbox nebo pokus o podvod online mohou vést k zákazu zařízení, což zabrání připojení všech účtů v konzole ke službě. Některé hry mají kromě pravidel společnosti Microsoft samostatná pravidla komunity. Za porušení těchto zásad je možné pozastavit jednotlivé hry.

Systém Xbox Network Reputation System

Společnost Microsoft představila systém reputace v síti Xbox, který má uživatelům pomoci vyhnout se problémovým hráčům a snížit počet stížností na vymáhání. Umožňuje hráčům poskytovat zpětnou vazbu o chování ostatních navzájem online. Tento systém je odlišný od standardů Společenství, takže špatná pověst nebude mít za následek zákaz; v hrách pro více hráčů budete pouze v kontaktu s ostatními hráči s podobnou reputací.