Skip to content

Jak odebrat zeměpisné značky z obrázků iPhone

3 de Srpen de 2021
498152775 56a6a5745f9b58b7d0e421c1

Geotagging je potenciální riziko pro soukromí a zabezpečení. Chcete -li chránit své osobní údaje, zabraňte tomu, aby fotografie z iPhonu ukládaly informace o poloze na nové pořízené fotografie. Smazáním informací o zeměpisných značkách z nových fotografií nedojde k jejich odstranění ze starších snímků, které jste pořídili telefonem. K tomu potřebujete aplikaci. Pokyny v tomto článku platí pro iOS 14, iOS 13 a iOS 12, ale měly by fungovat pro starší verze spuštěné na jakémkoli iPhone.

Jak zabránit iPhone v ukládání vaší polohy do fotografií

Abyste zajistili, že informace o zeměpisných značkách nebudou zachyceny při přichytávání budoucích obrázků:

  1. Na domovské obrazovce iPhone vyberte Nastavení.

  2. Jít do Soukromí > Poziční služby. Li Poziční služby je zobrazeno šedě, mohou být povolena omezení času obrazovky, která zabrání změně možností služeb určování polohy. Chcete -li omezení zrušit, přejděte na Nastavení > Čas obrazovky > Omezení obsahu a soukromí > Poziční služby > Povolit změny.

  3. Klepněte na Fotoaparát a potom klepněte na Nikdy. Tím se zabrání zaznamenávání dat geotagů do budoucích snímků pořízených pomocí vestavěné aplikace Fotoaparát v iPhonu.

    Pokud jsou v telefonu nainstalovány další aplikace pro fotoaparáty, deaktivujte v těchto aplikacích funkci ukládání polohy.

  4. zmáčkni Domov zavřete Nastavení. Snímky, které pořídíte, nejsou označeny informacemi o poloze.

Jak odebrat zeměpisné značky ze starších obrázků iPhone

Pokud jste v aplikaci pro fotoaparát dříve nezakázali služby určování polohy iPhonu, mají fotografie pořízené iPhonem v metadatech EXIF ​​uložené informace označené geotagy uložené s fotografiemi a obsažené v obrázkových souborech. Chcete -li odstranit informace o zeměpisných značkách z fotografií v telefonu, použijte aplikaci, jako je deGeo nebo Pixelgarde. Pomocí aplikací na ochranu osobních údajů odeberte informace o poloze obsažené ve fotografiích; někteří mohou odstranit značky polohy z více fotografií najednou. Některé weby sociálních sítí odstraňují informace o poloze z obrázků, které jsou staženy z webu nebo nahrány na web z telefonu. Většina webů sociálních médií však umožňuje uživatelům přidávat informace o poloze po nahrání obrázků, což může být špatný nápad.

Proč jsou zeměpisné značky potenciálním bezpečnostním rizikem

Pokud obrázek položky, která se prodává online, obsahuje informace o zeměpisných značkách, potenciální zloději mohou najít polohu položky. Když jste na dovolené, zveřejněním obrázku s geotagem potvrdíte, že nejste doma. Tato informace poskytuje zločincům znalosti o vašem pobytu, což by mohlo pomoci při loupeži nebo ještě hůře. Geotagy jsou však užitečné, pokud si obrázky necháte pro sebe. Můžete je připojit k aplikacím třetích stran, abyste mohli dělat úhledné věci, například vidět, kde na mapě byly pořízeny obrázky, nebo si připomenout, kde jste nějaké fotky pořídili.

Jak zobrazit informace o poloze fotografie

Prostřednictvím různých aplikací a webů můžete zjistit, zda má fotografie v metadatech informace označené geotagy. Photo-location.net, Pic2Map a Online Exif Viewer jsou příklady webových stránek, které mohou zobrazit polohu obrázku. XnViewMP funguje také; běží jako program z počítače. Fotky Google zobrazují umístění obrázku na mapě a lze je použít z jakéhokoli webu. Kromě těchto aplikací existují další metody, jako je mini-aplikace iOS Shortcuts s názvem „Kde to bylo vzato?“