Skip to content

Jak odemknout iPhony zamčené na iCloudu

8 de Srpen de 2021
unlock icloud locked iphone 4176218 1f216cde369744cc8e94cc376d66d28e

Co vědět

 • Pokud je to váš telefon, zadejte uživatelské jméno a heslo Apple ID, které bylo poprvé použito k jeho aktivaci.
 • U použitého iPhonu požádejte původního vlastníka, aby zadal své přihlašovací údaje, odhlásil se z iCloudu, odstranil Apple ID a vymazal zařízení.
 • Pokud nemůžete telefon odemknout, ukažte platný doklad o koupi technické podpoře Apple a zjistěte, zda mohou pomoci.

Tento článek vysvětluje, co dělat, když máte iPhone uzamčený iCloud, což znamená, že aktivační zámek je zapnutý jako opatření proti krádeži. Chcete -li telefon odemknout a používat, musíte získat přístup k jeho původnímu uživatelskému jménu a heslu Apple ID. Pokyny platí pro zařízení s iOS 7 a novějším.

Jak odemknout iPhone uzamčený iCloud

Aktivační zámek je účinné opatření proti krádeži. Váš iPhone nebo iPad automaticky zapne zámek aktivace, kdykoli je aktivní funkce Najít můj iPhone. Jakmile tuto funkci povolíte, nikdo nemůže zařízení odstranit, aktivovat jej na jiném účtu nebo zakázat funkci Najít můj iPhone bez zadání uživatelského jména a hesla Apple ID, které původně nastavovalo telefon. Pokud narazíte na tento problém, postupujte takto:

Pokud je to váš iPhone

 1. Chcete-li zjistit, zda máte iPhone uzamčený iCloud, podívejte se na obrazovku zámku aktivace.

 2. Zadejte uživatelské jméno a heslo Apple ID, které bylo poprvé použito k aktivaci telefonu.

 3. Váš iPhone se otevře. Pokud jste zapomněli heslo k Apple ID, budete ho muset obnovit.

V systému iOS 11 nebo novějším a pomocí dvoufaktorového ověřování zabezpečte své Apple ID, deaktivujte zámek aktivace pomocí přístupového kódu zařízení. Vybrat Odemkněte pomocí hesla, klepněte na Použijte přístupový kód zařízenía poté zadejte přístupový kód.

Pokud máte přístup k původnímu majiteli iPhone

Pokud uživatelské jméno a heslo není vaše, například v případě, že jste si koupili použitý iPhone, je tento proces složitější. Pokud je iPhone uzamčen na iCloud na jiný než váš účet a osoba, jejíž účet byl původně použit, je fyzicky blízko vás:

 1. Požádejte je, aby do telefonu zadali přihlašovací údaje k účtu Apple ID.

 2. Když se telefon dostane na domovskou obrazovku, měli by se odhlásit z iCloudu:

  • V systému iOS 10.2 a starších přejděte na Nastavení > iCloud > Odhlásit se.
  • V systému iOS 10.3 a novějších přejděte na Nastavení > [your name] > Odhlásit se.

  Odhlášení z Apple ID na iPhone

 3. Když budou požádáni o své uživatelské jméno a heslo pro Apple ID, měli by je zadat znovu.

 4. Poté by měli odebrat Apple ID z iPhone:

  • V systému iOS 10.2 a starších klepněte na Odhlásit se, potom klepněte na Odstranit z mého iPhone.
  • V systému iOS 10.3 a novějších klepněte na Vypnout.
 5. Znovu vymažte telefon tak, že přejdete na Nastavení > Všeobecné > Resetovat > Vymažte veškerý obsah a nastavení.

  Vymazání iPhone

 6. Když se telefon tentokrát restartuje, neměli byste vidět obrazovku zámku aktivace.

Pokud není nablízku původní vlastník

To je snadná verze. Mírně těžší verze přichází, když osoba, jejíž účet potřebujete, není fyzicky blízko vás. V takovém případě musí odstranit zámek pomocí iCloud, a to takto:

 1. Požádejte je, aby navštívili iCloud.com a přihlásili se pomocí svého Apple ID.

 2. Vybrat Najděte iPhone.

  Najděte iPhone

 3. Vybrat Všechna zařízení, poté vyberte iPhone, který je třeba odemknout.

  Vyberte zařízení v části Všechna zařízení

 4. Vybrat Vymazat a poté postupujte podle dalších pokynů na obrazovce.

  Tlačítko Vymazat iPhone

 5. Jakmile předchozí vlastník odebere telefon ze svého účtu, restartujte iPhone a při spuštění se nezobrazí obrazovka zámku aktivace.

Pokud nemáte přístup k původnímu účtu telefonu

Pokud nemáte způsob, jak se přihlásit pomocí původního účtu iPhone, jste v podstatě zaseknutí. Aktivační zámek je účinný a účinný nástroj a nemůžete ho obejít. Před zakoupením je důležité se ujistit, že použité telefony nejsou uzamčeny pomocí iCloudu. Jedinou zbývající možností je kontaktovat společnost Apple. Pokud můžete společnosti Apple poskytnout platný doklad o koupi, společnost může být ochotná vám telefon odemknout. Získejte stvrzenku nebo jiný doklad o koupi a poté kontaktujte Apple pro technickou podporu, abyste zjistili, zda vám mohou pomoci.

Jsou odcizeny všechny telefony s blokováním iCloud?

Jen proto, že iPhone zobrazuje zprávu zámku aktivace, neznamená to nutně, že byl ukraden. Aktivaci zámku aktivace je možné omylem. Některé situace, kdy by k tomu mohlo dojít, zahrnují:

 • Zapomněli jste vypnout funkci Najít můj iPhone před vymazáním iPhonu.
 • Před vymazáním iPhonu jste se zapomněli odhlásit z iCloudu.
 • Pokud je vaše Apple ID deaktivováno.

V takových případech se při dalším pokusu o nastavení telefonu zobrazí obrazovka zámku aktivace. Tyto chyby jsou při nákupu použitých iPhonů poněkud běžné. To znamená, že zamykání iCloud je také známkou toho, že může existovat důvod podezření na krádež telefonu. Pokud kupujete použitý iPhone, zeptejte se, zda je deaktivován zámek aktivace, a pokud ne, telefon si nekupujte.

O webech slibujících iCloud-Odemkněte iPhone

Pokud jste na toto téma provedli jakékoli Googlování, pravděpodobně jste narazili na desítky webů a příspěvků na fóru, které tvrdí, že jiné společnosti mohou obejít zámky iCloud. Někteří si mohou říkat „oficiální“ odblokování. Ať už říkají cokoli, všichni jsou podvodníci, kteří chtějí získat peníze za službu, kterou nemohou poskytnout. Jediným problémem kolem zámku iCloud je původní Apple ID použité k aktivaci telefonu. Tyto služby, které tvrdí, že obcházejí zámky iCloud, se obvykle buď snaží získat vaše peníze, nebo mohou být zapojeny do ještě složitějšího podvodného schématu. Několik služeb může obejít zámek aktivace, ale přeruší připojení vašeho telefonu k Apple. Po vymazání jeho dat mimo jiné omezení nebudete moci aktualizovat operační systém ani znovu aktivovat telefon. To jsou docela velké nevýhody a je těžké pochopit, jak to stojí za to.