Skip to content

Jak odhadnout překvapivý počet e-mailových adres

8 de Červenec de 2021
GettyImages 157331966 596ff252685fbe0011825781

Zvolili jste pro svou e-mailovou adresu své jméno? Vybrali jste si e-mailovou adresu své společnosti? Vyberte si první a obvykle jste si vybrali i druhou: osobní e-mailové adresy ve společnostech, školách a dalších organizacích jsou obvykle vytvořeny z názvu. Takové konvence e-mailových adres mají samozřejmě smysl. Spíše než vyžadovat, aby každý člověk a program vyhledával náhodné řetězce, lze odvodit e-mailové adresy – a podle e-mailové adresy můžete zjistit, o koho se jedná. Protože těmto schématům adres rozumíte, můžete je také použít k „vymyslení“ e-mailové adresy kontaktu, jehož jméno a společnost znáte.

 

Hádejte něčí e-mailovou adresu

Chcete-li uhodnout e-mailovou adresu kontaktu:

 1. Začněte s organizací:
  • Vyhledejte společnost, školu nebo organizaci na webu a vyhledejte jejich domovskou stránku a název domény. Název domény obvykle následuje za „www“ v adrese domovské stránky; název domény v „www.zivotdivny.com“ je například „zivotdivny.com“.
  • Zjistěte, zda na jejich kontaktní stránce najdete univerzální e-mailovou adresu.
  • Hledejte e-mailové adresy a pokud je to možné, přidružená jména. Je pravděpodobné, že adresy mají vzor. Adresa Michelle Lagrande může být například [email protected], [email protected] nebo [email protected].
  • Dobrými místy k nalezení typických e-mailových adres jsou kontaktní stránky a tiskové zprávy. Můžete také zkusit vyhledat název domény nebo společnost na webu nebo v diskusních skupinách a najít vzory adres.
 2. Pokud jste našli vzor e-mailové adresy a znáte celé jméno svého kontaktu:
  • Spojte jednotlivé části a vytvořte nejpravděpodobnější adresu. Pokud je adresa Michelle Lagrande [email protected] a váš kontakt se jmenuje Maxwell Lepetit, zkuste [email protected].
 3. Pokud se neobjevil žádný vzor, ​​vyzkoušejte běžné způsoby vytváření e-mailových adres:
 4. A je to!

Pokud nenajdete žádný formát adresy a všechny odhady selžou:

 • Zkuste požádat o kontaktní údaje:
  kolegové vašeho kontaktu, pokud se někoho zmocníte
 • univerzální kontakt (e-mail, webový formulář nebo telefon).
 • Buďte připraveni mít spoustu relevantních informací a ověřit se. Zejména hlavní kontakty naštěstí netouží po ochotném rozdávání informací.

Pro lidi, kteří nepracují ve společnosti:

 • Někdy můžete jejich uživatelské jméno uhodnout u nové e-mailové služby nebo poskytovatele internetu z jejich uživatelského jména u jiné e-mailové služby, webu sociálních sítí nebo poskytovatele služeb rychlého zasílání zpráv podle jejich uživatelského jména u jiné e-mailové služby, webu sociálních sítí nebo služby rychlých zpráv.
 • „Michellelg“ ve společnosti Yahoo! Instant Messenger může být například „[email protected]“.