Skip to content

Jak odstranit účet Snapchat

4 de Červenec de 2021
GettyImages 646800044 a992e31964044d809b990ffa1de07fc3

Pokud přejdete do nastavení Snapchat v mobilní aplikaci, nenajdete nic, co by vás provedlo procesem odstranění účtu Snapchat. Nedělejte si starosti – účet Snap je možné smazat, ale musíte to udělat z webového prohlížeče. Snapchat můžete také dočasně deaktivovat, pokud se rozhodnete jej přivést zpět. Ve skutečnosti musíte svůj účet nejprve deaktivovat, abyste jej mohli trvale smazat.

Proč deaktivovat nebo odstranit účet Snapchat?

Možná budete chtít deaktivovat a poté smazat svůj účet Snapchat, pokud:

 • Už nebudete snapovat nebo chatovat s přáteli, otevírat snímky nebo chaty od přátel, zveřejňovat příběhy nebo prohlížet příběhy přátel.
 • Chcete změnit své uživatelské jméno pro Snapchat.
 • Máte příliš mnoho přátel a chcete začít znovu s novým účtem, než procházet všechny a mazat je.
 • Chcete přestat používat Snapchat kvůli ztrátě zájmu, nepříjemným zkušenostem, dlouhodobé digitální detoxikaci, změně priorit atd.

Pokud se obáváte, že budete na Snapchatu sdílet příliš mnoho informací, můžete změnit několik nastavení ochrany osobních údajů, aby způsob, jakým se připojujete, a informace, které sdílíte, byly soukromější. Tímto způsobem nemusíte mazat svůj účet a zakládat nový.

Jak deaktivovat nebo smazat váš účet Snapchat

 1. Ve webovém prohlížeči přejděte na adresu accounts.snapchat.com a přihlaste se ke svému účtu Snapchat. Pokud máte povoleno ověření přihlášení, zašle se do vašeho mobilního zařízení textový kód, který budete muset zadat do daného pole, abyste se mohli přihlásit.

 2. V části Spravovat můj účet vyberte Smazat můj účet.

 3. Zadejte své přihlašovací údaje do polí na následující stránce a vyberte Pokračovat.

  Snímek obrazovky webu Snapchat.com.

  Jakmile deaktivujete svůj účet, vaši přátelé s vámi nebudou moci vůbec komunikovat prostřednictvím vašeho účtu. Ujistěte se, že to chcete udělat pro případ, že budete chtít sledovat jakékoli pruhy, skóre nebo jiné konverzace, které vedete.

 4. Na další stránce obdržíte zprávu o deaktivaci vašeho účtu.

  Snímek obrazovky webu Snapchat.com.

  Pokud otevřete mobilní aplikaci, měli byste si všimnout, že výzva k deaktivaci způsobila automatické odhlášení.

 5. Chcete-li trvale smazat svůj účet Snapchat, musíte počkat 30 dní po deaktivaci účtu. Váš účet bude poté automaticky smazán.

Jak znovu aktivovat váš účet Snapchat

Pokud si svůj účet Snapchat rozmyslíte, můžete jej kdykoli znovu aktivovat, pokud to uděláte do 30 dnů od deaktivace. Chcete-li jej znovu aktivovat, stačí se přihlásit do svého účtu Snapchat pomocí svého uživatelského jména (nikoli e-mailové adresy) a hesla. Pokud jste nedávno deaktivovali svůj účet a pokoušíte se ho znovu aktivovat, možná budete muset chvíli počkat, než bude proces deaktivace dokončen, což může podle Snapchatu trvat až 24 hodin. Pokud jste ve svém účtu ověřili svou e-mailovou adresu, měli byste obdržet e-mail s oznámením, že váš účet byl úspěšně deaktivován. Jakmile toto obdržíte, můžete pokračovat a přihlásit se ke svému účtu, abyste jej znovu aktivovali.