Skip to content

Jak opravit 8 běžných problémů s Alexa a Amazon Echo

12 de Červenec de 2021
amazon alexa design speakers 977296 5bafee06c9e77c002603bf5c

Alexa je virtuální asistentka, která ovládá inteligentní reproduktory Amazon Echo a další inteligentní zařízení pomocí hlasových příkazů. Alexa a Echo obvykle spolupracují bez problémů, ale někdy mohou nastat problémy. Zde je postup, jak rychle vyřešit osm nejčastějších problémů, se kterými se můžete setkat u Alexa a vašich zařízení Echo. Tyto kroky pro řešení potíží platí pro aplikaci Alexa a zařízení s podporou Alexa, včetně Echo Dot, Echo, Echo Plus, Echo Studio a Echo Show.

Příčiny běžných problémů s Alexou a ozvěnou

Existuje několik důvodů, proč Alexa a vaše zařízení Echo nemusí spolupracovat správně. Může existovat jednoduchý viník, například výpadek proudu nebo internetu. Echo zařízení mohou být nesprávně seskupena nebo mohou nastat problémy s Wi-Fi. Mohly by se vyskytnout závady v rozpoznávání hlasu nebo problémy s nastavením vašeho účtu Amazon. Ať už je příčina vaší nedůvěry v komunikaci Alexa a Echo jakákoli, některé snadné kroky pro řešení potíží je okamžitě synchronizují. Mnoho z těchto kroků řešení problémů se překrývá z jednoho problému na druhý. Důvodem je, že základní problém se zařízeními Alexa a zařízeními podporujícími Alexa může způsobit několik problémů. Zde je pohled na 8 nejčastějších problémů Alexa a Echo, s nimiž se uživatelé setkávají u Alexa a jejich zařízení Echo, spolu s několika jednoduchými opravami.

Jak opravit Alexu, která nereaguje na hlasové příkazy

Někdy vydáte hlasový příkaz, ale Alexa a vaše Echo neodpovídají nebo neodpovídají slovy: „Promiň, ten neznám,“ nebo „Omlouvám se, právě teď mám potíže s porozuměním. Zkuste to o trochu později.“ Pokud Alexa neodpovídá správně, můžete vyzkoušet několik snadných oprav.

 1. Ujistěte se, že vaše Echo má napájení a přístup k internetu. Jedná se o jednoduchý základní krok při řešení potíží, ale stojí za to se ujistit. Neodpojená ozvěna nebo výpadek internetu může být důvodem, proč vás Alexa ignoruje.

 2. Ujistěte se, že je mikrofon ozvěny zapnutý. Mikrofon je vypnutý, pokud místo nepřetržitě modrého svítí červený kruh nebo lišta. Stisknutím tlačítka mikrofonu v horní části zařízení jej znovu zapnete. Zjistěte, zda Alexa může reagovat na vaše příkazy. Dalším low-tech tipem je přesunout Echo blíže k místu, kde mluvíte. Možná tě Alexa prostě neslyší.

 3. Ujistěte se, že váš smartphone a Echo jsou ve stejné síti Wi-Fi. Pokud je váš smartphone a aplikace Alexa v jiné síti Wi-Fi než vaše Echo, vaše Echo nebude moci reagovat. Ujistěte se, že aplikace i zařízení jsou ve stejné síti Wi-Fi, a poté zkontrolujte, zda vás Alexa slyší.

 4. Zkontrolujte, zda je zařízení podporující Alexa v dosahu Wi-Fi. Alexa se může zdát nereagující, protože vaše Echo je příliš daleko od routeru. Přesuňte jej blíže k routeru a zkontrolujte, zda se tím problém vyřeší.

 5. Restartujte zařízení podporující Alexa. Jednoduché restartování často vyřeší celou řadu záhadných technologických problémů. Zjistěte, zda restartování Echo vyřeší problém, že Alexa nereaguje.

 6. Zkontrolujte připojení Wi-Fi. Pokud je vaše Wi-Fi nefunkční, resetujte jej a zjistěte, zda Alexa znovu reaguje.

 7. Zkontrolujte, co Alexa slyšela. Pokud nemluvíte jasně, může se Alexa zdát zmatený vaším hlasovým příkazem. Když si prohlédnete svou historii Alexa, možná zjistíte, že si myslela, že jste řekli „Přehrát houbu“ místo „Přehrát hudbu“.

 8. Změňte probuzení. Pokud Alexa a vaše Echo neodpovídají, zkuste změnit probuzení a zjistěte, zda se tím váš inteligentní reproduktor a digitální asistent znovu spustí.

 9. Resetujte zařízení podporující Alexa na výchozí tovární nastavení. Pokud vše ostatní selže, zkuste resetovat zařízení s podporou Alexa zpět na tovární nastavení, abyste problém vyřešili. Pokud zvolíte tuto možnost, budete muset zařízení zaregistrovat ke svému účtu Amazon a znovu zadat nastavení zařízení do aplikace Alexa.

Jak opravit přehrávání hudby Alexa na nesprávném zařízení

Zvuk z více místností vám umožňuje ovládat přehrávání hudby na reproduktorech Echo. Pokud žádáte Alexu o přehrávání hudby na zařízení Echo v jedné místnosti, ale jiné zařízení s podporou Alexa začne přehrávat hudbu někde jinde, můžete vyzkoušet několik řešení.

 1. Ujistěte se, že jste nastavili skupinu inteligentních domácích zařízení. Když přidáte všechna svá inteligentní domácí zařízení s funkcí Alexa do skupiny, může Alexa inteligentněji reagovat na vaše požadavky. Například pokud jste v kuchyni a požadujete hudbu, kuchyňská ozvěna odpoví. Pokud již existuje skupina, zkuste ji smazat a nastavit novou skupinu.

 2. Ujistěte se, že je jako preferovaný reproduktor nastavena správná ozvěna. Pokud chcete nastavit jednu ze svých ozvěn jako výchozí reproduktor, určete to v nastavení Alexa. Tímto způsobem, kdykoli požadujete hudbu, odpoví pouze určená ozvěna.

 3. Pojmenujte zařízení Echo přesně. Je snazší sledovat vaše reproduktory Echo, pokud jsou pojmenovány logicky. Pokud je například ozvěna ve vaší kuchyni pojmenována podle jejího umístění, můžete říct: „Alexo, hraj v kuchyni Coldplay.“

Jak opravit Alexa není streamování hudby

Pokud Alexa nedokáže streamovat hudbu ze Spotify nebo jiné streamovací služby, je to často problém s šířkou pásma nebo Wi-Fi připojením. Tady je to, co byste měli udělat:

 1. Zkontrolujte připojení Wi-Fi. Pokud je vaše Wi-Fi nefunkční, resetujte ji a zkontrolujte, zda se vám přehrává hudba.

 2. Snižte přetížení Wi-Fi. Vypněte všechna zařízení připojená k Wi-Fi, která nepoužíváte, a zjistěte, zda to vyřeší vaše problémy se streamováním.

 3. Zkontrolujte, zda je vaše ozvěna v dosahu Wi-Fi. Vaše zařízení podporující Alexa nemusí být schopné správně streamovat kvůli jeho poloze. Přesuňte jej blíže k routeru a dále od stěn, kovových předmětů nebo jiných možných zdrojů rušení.

 4. Restartujte Echo. Restartování zařízení s podporou Alexa stojí za vyzkoušení. Zjistěte, zda to vyřeší vaše problémy se streamováním.

 5. Restartujte modem a router. Jednoduché restartování může opravit jakékoli závady, které váš modem a router zažívají. Restartujte modem a směrovač a zkontrolujte, zda se tím vaše hudba znovu streamuje.

 6. Připojte se ke kanálu 5 GHz vašeho routeru. To může pomoci minimalizovat narušení Wi-Fi v pásmu 2,4 GHz. Po přepnutí kanálů zkuste znovu streamovat hudbu.

Jak opravit Alexa, která se nepřipojuje k Wi-Fi

Pokud má vaše zařízení obrazovku, zkontrolujte světlo na zařízení. Pokud je oranžová, připojení Wi-Fi nefunguje správně. Tady je několik způsobů, jak vyřešit vaše Alexa Wi-Fi připojení:

 1. Zkontrolujte připojení k internetu. Pokud se Alexa nemůže připojit k Wi-Fi, může to být způsobeno výpadkem internetu. Zjistěte, zda je váš internet funkční. Pokud tomu tak není, proveďte kroky k obnovení připojení k internetu.

 2. Restartujte modem a router. Zjistěte, zda restartování modemu a směrovače opraví problémy s připojením Wi-Fi u Alexy.

 3. Restartujte zařízení Echo. Jednoduchý restart může opravit Alexa a problémy s připojením Echo k Wi-Fi.

 4. Zkontrolujte, zda je vaše heslo k Wi-Fi správné. Pokud se připojujete k Alexě pomocí nesprávného hesla Wi-Fi, může to být příčinou problému. Vyzkoušejte heslo Wi-Fi na jiném zařízení a v případě potřeby ho změňte a zkuste se znovu připojit k Alexě.

 5. Zkontrolujte, zda je vaše zařízení podporující Alexa v dosahu Wi-Fi. Vaše zařízení podporující Alexa nemusí být v dosahu Wi-Fi. Přesuňte jej blíže k routeru a dále od stěn, kovových předmětů nebo jiných možných zdrojů rušení.

 6. Snižte přetížení Wi-Fi. Vypněte všechna zařízení připojená k Wi-Fi, která nepoužíváte, a podívejte se, zda to vyřeší vaše problémy s připojením k Wi-Fi.

 7. Obnovte Echo na tovární nastavení. Když vše ostatní selže a vaše aplikace Alexa se stále nepřipojuje k Wi-Fi, resetujte Echo na původní nastavení a zkontrolujte, zda se tím znovu připojí. Pokud zvolíte tuto možnost, budete muset zařízení zaregistrovat ke svému účtu Amazon a znovu zadat nastavení zařízení do aplikace Alexa.

Jak opravit volání Alexa nefunguje

Zařízení Amazon Echo mohou nahradit domácí telefon. Pokud volání na Alexu nefunguje, můžete vyzkoušet několik kroků pro řešení potíží.

 1. Zkontrolujte, zda jsou vaše kontaktní údaje správné. Alexa může volat, pouze když máte správně nastaveny kontakty. Ujistěte se, že voláte přednastavený kontakt, který může přijímat hovory prostřednictvím svého zařízení Alexa.

 2. Zkontrolujte připojení Echo k internetu. Alexa nemůže volat, pokud není ozvěna správně připojena k internetu. V případě potřeby obnovte připojení k internetu a zkuste znovu zavolat.

 3. Restartujte aplikaci Alexa v telefonu. Problémem může být jednoduchá závada softwaru. Restartujte aplikaci Alexa prostřednictvím nabídky Nastavení a poté ji znovu spusťte. Zjistěte, zda to vyřeší vaše problémy s voláním.

 4. Aktualizujte aplikaci Alexa na svém iPhone nebo Androidu. Pokud restartování a opětovné spuštění aplikace nefungovalo, možná budete muset aplikaci aktualizovat. Přejděte do obchodu iTunes App Store nebo Google Play a zkontrolujte, zda je k dispozici aktualizovaná verze. Po aktualizaci aplikace zjistěte, zda to vyřeší problémy s voláním.

 5. Zkontrolujte, co Alexa slyšela. Pokud nemluvíte jasně, Alexa možná nerozumí jménu kontaktu, kterému se pokoušíte zavolat. Zkontrolujte svou hlasovou historii Alexa. Možná slyšela: „Zavolej bradu“ místo „Zavolej Gretchen.“

Jak opravit Alexu, která nenalezla zařízení

Možná se pokoušíte přidat nové inteligentní domácí zařízení, ale Alexa to nedokáže detekovat. Co dělat:

 1. Zkontrolujte, zda je vaše chytré domácí zařízení kompatibilní s Alexou. Alexa dokáže detekovat pouze inteligentní zařízení s podporou Alexa.

 2. Kompletní nastavení zařízení online. Přejděte na stránku Alexa společnosti Amazon a zkuste tam dokončit nastavení. Zjistěte, zda Alexa dokáže rozpoznat vaše inteligentní domácí zařízení.

 3. Restartujte aplikaci Alexa v telefonu. Restartujte aplikaci Alexa prostřednictvím nabídky Nastavení a poté ji znovu spusťte. Zjistěte, zda Alexa nyní dokáže detekovat vaše inteligentní domácí zařízení.

 4. Restartujte zařízení Echo. Po restartování aplikace Alexa restartujte Echo a zkontrolujte, zda ji Alexa dokáže detekovat.

 5. Ujistěte se, že váš smartphone a Echo jsou ve stejné síti Wi-Fi. Pokud je váš smartphone a aplikace Alexa v různých sítích Wi-Fi, vaše Alexa nebude schopna detekovat ozvěnu nebo jiné zařízení podporující Alexa.

 6. Aktualizujte nastavení routeru. Po aktualizaci nastavení routeru zkuste požádat Alexu, aby znovu objevila vaše chytré domácí zařízení, a to vyslovením „Objevte moje zařízení“.

Jak opravit problémy s technologií Alexa Bluetooth

Pokud má Alex problémy s připojením k Bluetooth, měli byste udělat následující:

 1. Zkontrolujte, zda jsou Alexa a Bluetooth zařízení správně připojeny. Pokud se vaše zařízení Echo nemůže spárovat s Bluetooth nebo připojení Bluetooth klesá, zkontrolujte, zda jste připojení nastavili správně.

 2. Aktualizujte verzi softwaru na vašem Echo. I když by vaše ozvěna měla dostávat aktualizace automaticky, zastaralá verze softwaru může způsobovat problémy s připojením Bluetooth. Zkontrolujte verzi softwaru zařízení Echo a v případě potřeby ji aktualizujte.

 3. Ujistěte se, že vaše zařízení Bluetooth používá podporovaný profil Bluetooth. Alexa v současné době podporuje profil Advanced Audio Distribution Profile (A2DP SNK) a profil dálkového ovládání zvuku / videa.

 4. Zrušte spárování a znovu spárujte zařízení Alexa a Bluetooth. Někdy problém vyřešíte odstraněním spárovaného zařízení Bluetooth z Alexa a následným spárováním. Při párování se ujistěte, že je vaše zařízení Bluetooth plně nabité a v blízkosti zařízení Echo.

Jak opravit Alexu, která nefunguje konkrétní dovednost

Dovednosti Alexa jsou jako hlasové aplikace v rámci digitálního asistenta. Pokud zjistíte, že některá dovednost, jako je Spotify nebo Pandora, nefunguje, postupujte takto:

 1. Zkontrolujte připojení Wi-Fi zařízení. Alexa nebude moci provést dovednost, pokud je Wi-Fi vypnutá nebo není správně připojena.

 2. Ujistěte se, že dovednost je povolena. Pokud vy nebo jiný uživatel omylem zrušíte dovednost, nebude to fungovat. Je-li to nutné, znovu povolte dovednosti a zjistěte, zda to problém vyřeší.

 3. Zakázat a znovu povolit dovednost. Tento jednoduchý krok při řešení potíží někdy dovede dovednost zpět k akci.

 4. Ujistěte se, že dovednost nazýváte správným jménem. Při zahájení dovednosti musíte uvést správné jméno. Například nemůžete spustit dovednost Jeopardy tím, že ji budete nazývat „ta slovní hra“. Najděte přesný název dovednosti a zkuste to znovu.

Bez ohledu na to, jaký je problém, když vše ostatní selže, zkuste jako poslední možnost resetovat zařízení Amazon Echo na původní nastavení. Pokud zařízení resetujete, budete jej muset zaregistrovat ke svému účtu Amazon a znovu zadat nastavení zařízení.