Skip to content

Jak opravit alarm iPhone, který nefunguje

7 de Říjen de 2021
iphone alarm not working 4177484 51bf0026914c4a3098121fbdb47c3c4c

Když je alarm iPhone tichý nebo se nenastaví správně, můžete zaspat, zmeškat termíny atd. I když to může vypadat jako černobílý problém, ve skutečnosti může existovat řada důvodů, proč váš alarm pro iPhone nefunguje . I když jste již vyzkoušeli několik věcí pro zvýšení hlasitosti alarmu pro váš iPhone, projděte si níže uvedené metody, které jsou seřazeny podle jednoduchosti použití. Začněte nahoře a vyzkoušejte každou opravu alarmu, po každém z nich testujte svůj alarm, abyste zjistili, zda alarm znovu zní.

Zvýšit hlasitost

Může to znít jasně, ale tento krok nepřekračujte. Ve skutečnosti je možné zvýšit hlasitost pomocí tlačítek na boku telefonu, aniž byste ve skutečnosti zvýšili hlasitost budíku. Důvodem je, že iPhone vám umožňuje ovládat dvě zcela odlišné sady zvuků stejnými tlačítky. Pokud máte například otevřenou aplikaci pro streamování hudby, ovládá se pomocí tlačítek že místo hlasitosti alarmu. To znamená, že pokud je hlasitost budíku snížená nebo vypnutá (i když je hlasitost hudby vyšší), budete mít tichý budík. Jít do Nastavení > Zvuky, nebo Nastavení > Zvuky a haptika, a ujistěte se VYZVÁNĚNÍ A UPOZORNĚNÍ je nastavena na rozumnou hlasitost. Také zde je Změňte pomocí tlačítek možnost, kterou byste měli deaktivovat, pokud chcete zajistit, aby se hlasitost vyzvánění a budíku při změně hlasitosti systému pomocí tlačítek nikdy nezměnila. Chcete -li vyzkoušet zvuk bez čekání na spuštění alarmu, otevřete Hodiny > Poplach, klepněte na Upravita vyberte budík. Jít do Zvuk a vyberte vyzváněcí tón ze seznamu; pokud to slyšíte, mělo by to fungovat dobře, když se alarm skutečně spustí. Něco, co byste měli hledat při používání tlačítek hlasitosti, je to, co vyskakovací okno říká při zvyšování nebo snižování hlasitosti (viz obrázek výše). Pokud vidíte Vyzvánění, pak víte, že upravujete vyzvánění a zvuk alarmu, zatímco Objem je pro věci, jako jsou hry, videa, hudba a další zvuky.

Restartujte svůj iPhone

Snímky obrazovky ukazující, jak restartovat iPhone 6

Restartování iPhonu 6.
Restartování je běžnou praxí s technologiemi k řešení drobných problémů a totéž můžete udělat s iPhonem, abyste zjistili, zda opravuje nefunkční alarm. Chcete-li restartovat iPhone, podržte tlačítko napájení, dokud se nezobrazí posuvník vypnutí, nebo podržte tlačítko napájení a současně stiskněte a podržte tlačítko pro snížení hlasitosti. Metoda, kterou musíte použít, závisí na modelu vašeho iPhonu.

Vyberte si hlasitější zvuk alarmu

Snímky obrazovky s nastavením alarmu pro iPhone

Některé zvuky budíku pro iPhone jsou tišší než jiné, takže pokud máte některý z nich vybrán – a zvláště pokud hlasitost budíku není příliš hlasitá – možná ho neslyšíte. Na něco jiného je třeba dávat si pozor Žádný není z pochopitelných důvodů vybrán jako zvuk alarmu. Změňte zvuk alarmu pro iPhone z Hodiny aplikace. Otevři Poplach klepněte na Upravita poté vyberte budík, pro který chcete změnit zvuk. Jít do Zvuk a zobrazte si náhled vyzváněcích tónů nebo skladeb, abyste našli něco, o čem si myslíte, že vám bude vyhovovat.

Zkontrolujte nastavení času alarmu

Snímky obrazovky s různými nastaveními času alarmu pro iPhone

Pokud se vám spustí alarm, ale je tichý, pak vám tato metoda nepomůže. U alarmů pro iPhone, které jsou nastaveny v aplikaci, ale nezhasnou v určený čas, možná nemáte nastavený správný čas ani den. Pokud se například má váš budík spouštět každý den ve 12:15 a fungoval včera, ale ne dnes, budík se pravděpodobně nebude nastavovat tak, aby se opakoval. Klikněte Upravit v Poplach část Hodiny aplikaci a potom klepněte na budík, který potřebujete upravit. Jděte do Opakovat nastavení a ujistěte se, že vedle dnů v týdnu je zaškrtnutí, kdy chcete spustit budík. Klepnutím na den aktivujete nebo deaktivujete alarm pro daný den. Pokud se váš alarm během dne spustí ve špatnou dobu, pravděpodobně jste si spletli dopoledne a odpoledne, což je překvapivě snadné. Upravte budík, změňte jej na odpovídající denní dobu a klepněte na Uložit až budete hotovi.

Deaktivujte nebo změňte funkci večerky

Screenshoty nastavení alarmu pro iPhone pro režim Večerka

Pokud máte ve svém iPhonu povolenou funkci Bedtime a Probudit čas je nastaven na stejnou dobu jako další alarm, je možné, že se nevypne ani jeden. Chcete -li se tomuto konfliktu tichých alarmů vyhnout, změňte čas na večerku nebo na běžný budík. Chcete -li v telefonu najít nastavení večerky, otevřete Hodiny a klepněte na Před spaním dole. Zde můžete vypnout večerku nebo posunout ikonu zvonku na jiný čas.

Smazat a předělat alarm

Snímky obrazovky ukazující, jak odstranit a předělat alarmy iPhone

Z jakéhokoli důvodu iPhone možná nevytvořil alarm správně. Nebo to možná chvíli fungovalo, ale pak se to zastavilo kvůli závadě nebo nekompatibilitě po aktualizaci iOS. Otevři Hodiny aplikace do Poplach kartu a buď přejetím prstem doleva odstraníte alarmy, nebo přejděte na Upravit nejprve klepněte na červená mínus tlačítka a najděte Vymazat volba. Nové alarmy pro iPhone můžete vytvářet pomocí tlačítka plus v pravém horním rohu Hodiny aplikace.

Používejte pouze jednu aplikaci Budík

Snímky obrazovky ukazující, jak odstranit aplikaci alarmu pro iPhone

Pokud máte více než jednu aplikaci, která může spouštět alarmy, můžete narazit na problémy. Buď se držte výchozí aplikace pro budíky pro iPhone, nebo ji úplně deaktivujte a použijte něco jiného. Mějte však na paměti, že aplikace budíků třetích stran nejsou integrovány ani do vašeho iPhone, stejně jako je vestavěný. To znamená, že s největší pravděpodobností budete muset nechat aplikaci otevřenou, aby zazvonil zvuk alarmu, a také používat hlasitost systému (nikoli vyzvánění) pro úpravu zvuku alarmu. Pokud například budík nevydává zvuk v aplikaci třetí strany, otevřete ji (aby byla viditelná a na obrazovce) a poté ji pomocí tlačítek hlasitosti zapněte. Tím zajistíte, že hlasitost aplikace bude dostatečně vysoká, aby byla slyšet bez ohledu na hlasitost vyzvánění iPhonu. Pokud deaktivace budíků třetích stran problém se zvukem budíku pro iPhone nevyřeší, zcela je smažte, restartujte telefon a poté zkuste znovu použít standardní budík.

Vypněte Bluetooth a odpojte sluchátka

Snímky obrazovky ukazující, jak zakázat Bluetooth na iPhone

Alarmy pro iPhone by měl vyzvánět přes reproduktory telefonu a ne přes žádná zařízení Bluetooth nebo sluchátka. To však nemusí vždy platit. Pokud má váš telefon softwarovou chybu nebo se chová nevyzpytatelně, může se pokusit přehrát alarm prostřednictvím těchto zařízení, pokud jsou aktivně připojena k vašemu iPhonu, zatímco zní alarm. V závislosti na tom, jak máte nakonfigurovaná nastavení hlasitosti a vyzvánění, a na tom, kde se toto příslušenství nachází, když se spustí alarm, můžete nakonec nic neslyšet. Vypněte Bluetooth z Nastavení > Bluetootha odpojte cokoli připojeného ke konektoru pro sluchátka. Pokud po provedení těchto činností alarm funguje, mějte plně na paměti, kdy se spustí alarmy, a ujistěte se, že v tuto dobu není k vašemu telefonu připojeno zvukové příslušenství.

Aktualizujte svůj software pro iPhone

Snímky obrazovky ukazující, jak aktualizovat iOS na novou verzi na iPhone

Mnoho uživatelů s problémy se zvukem alarmu pro iPhone používá zastaralou verzi systému iOS. Ve vašem telefonu může být softwarová chyba, kterou lze vyřešit pouze aktualizací od společnosti Apple. Aktualizujte svůj telefon bezdrátově prostřednictvím Nastavení > Všeobecné > Aktualizace softwarunebo jej připojte k počítači a aktualizujte pomocí iTunes. V každém případě se ujistěte, že používáte nejnovější verzi firmwaru.

Obnovte svůj iPhone na výchozí tovární nastavení

Snímky obrazovky ukazující, jak vymazat veškerý obsah a nastavení na iPhonu

To by měla být úplně poslední věc, kterou byste měli opravit, aby iPhone alarm, který nemá žádný zvuk, protože když obnovíte svůj iPhone, odstraníte vše, co bylo na něm nainstalováno nebo změněno od jeho prvního nákupu. V tomto procesu by měl také vyřešit všechny problémy s alarmem. Obnovení továrního nastavení vašeho iPhone se resetuje všechno, takže je to často oprava jakéhokoli problému souvisejícího se softwarem. Je to však obzvláště užitečné, pokud je váš telefon jailbroken, protože s tisíci vylepšení, které můžete použít na jailbroken iPhone, je běžné, že zasahují do běžných funkcí, jako je budík.