Skip to content

Jak opravit běžné problémy s iPhone 8

13 de Září de 2021
GettyImages 157614084 b5ffe55a08a143019974786835107d7c

Pokud vlastníte iPhone 8, můžete narazit na problémy, jako je zamrzání obrazovky, problémy s připojením nebo přehřátí. Tyto běžné problémy s iPhone 8 mají snadná řešení, která podrobně uvádíme níže.

Příčiny problémů s iPhone 8

Žádný produkt není dokonalý a stejně výkonný jako většina modelů iPhonů nejsou imunní vůči závadám, hackům a pádům. Přesná příčina takového problému obvykle není zřejmá, dokud nenajdete odpovídající opravu.

Jak opravit nejběžnější problémy s iPhone 8

Postupujte podle těchto kroků, aby váš iPhone 8 opět fungoval tak, jak by měl.

 1. Resetujte svůj iPhone. Občas můžete přijít na to, že se obrazovka iPhonu zasekne v orientaci na šířku nebo jen zamrzne. Obvykle to lze vyřešit měkkým resetem. Pokud to problém nevyřeší, proveďte tvrdý reset. Jakmile se iPhone restartuje, obrazovka by se měla vrátit do normálu.

 2. Aktualizujte na nejnovější verzi iOS. Pokud váš iPhone nemá nejnovější iOS, okamžitě jej aktualizujte, protože aktualizace může obsahovat potřebný software a opravy chyb.

 3. Aktualizujte aplikace. Jednou z frustrujících chyb, které se mohou při používání iPhonu stát, je ukončení aplikace uprostřed důležitého úkolu. Zkontrolujte App Store a nainstalujte pro danou aplikaci všechny aktualizace. Odinstalujte a znovu nainstalujte aplikaci, abyste zjistili, zda začne znovu fungovat. Můžete také zkontrolovat online diskusní fóra nebo kontaktovat vývojáře aplikace a zjistit, zda o problému vědí.

 4. Resetovat Bluetooth. Reproduktory a sluchátka Bluetooth jsou pro uživatele iPhonu 8 důležité, protože zařízení postrádá 3,5mm konektor pro sluchátka. Byly však hlášeny některé problémy s připojením bezdrátových sluchátek a dalších zařízení Bluetooth. Pokud máte stále problémy s připojením k určitému zařízení Bluetooth, možná budete muset synchronizovat jiné zařízení.

 5. Znovu se připojte k Wi-Fi nebo obnovte nastavení sítě. Uživatelé iPhone 8 občas nahlásí problémy s Wi-Fi, včetně pomalých rychlostí, chybného zobrazení zprávy „nesprávné heslo“ nebo potíže s připojením k síti. Ujistěte se, že je vaše internetové připojení a router zapnuté a fungují správně.

 6. Vyhněte se nebo opravte problémy s přehříváním. Jedním běžně hlášeným problémem u iPhonu 8 je přehřívání při používání náročného programu nebo hry. Existuje mnoho způsobů, jak tento problém vyřešit, od deaktivace určitých funkcí na pozadí přes odstranění případu až po odstranění aplikací náročných na baterii. Nenechávejte svůj iPhone na přímém slunci nebo v blízkosti topných těles, jako jsou topná tělesa nebo větrací otvory pro počítače.

 7. Použijte 3D Touch. Pokud máte potíže s vyskočením nebo pohybem zkratek 3D Touch příliš rychle, abyste k nim měli přístup, optimalizujte citlivost 3D Touch podle potřeby.

 8. Resetovat všechna nastavení. I když to způsobí ztrátu uložených hesel k Wi-Fi, může to pomoci vyřešit různé problémy. Chcete -li to provést, vyberte Nastavení > Všeobecné > Resetovat > Resetovat všechna nastavení. To není totéž jako provedení obnovení továrního nastavení.

 9. Zajistěte, aby služby Apple fungovaly, přejděte na web Apple a zkontrolujte stav. Pokud se na iPhonu nemůžete připojit k Apple App Store, je to první věc, kterou byste měli zkontrolovat.

 10. Změňte nastavení LTE iPhonu na Pouze data. Pokud jsou vaše hovory z iPhonu nabité statickou elektřinou a nemůžete pochopit, co druhá osoba říká, klepněte na Nastavení > Mobilní data > Možnosti mobilních dat > Povolit LTE > Pouze data. V případě potřeby po kontrole kvality připojení LTE znovu zapněte. Zkontrolujte přijímač iPhonu a ujistěte se, že nedochází k blokování, včetně ochrany obrazovky nebo pouzdra na telefon, které by mohly tlumit zvuky.

 11. Kontaktujte společnost Apple. Pokud nic jiného nefunguje, obraťte se na zákaznický servis Apple nebo si naplánujte schůzku v Apple Store.