Skip to content

Jak opravit černou obrazovku YouTube

5 de Červenec de 2021
youtube black screen 4178316 18c31afe3fa24f5483d3a5252aa4cca8

Pokud strávíte nějaký čas na YouTube, může se vám v průběhu sledování objevit někdy chyba s černou obrazovkou. Tyto chyby mohou udeřit kdykoli a jsou obvykle způsobeny nesouvisejícími problémy. Mezi běžné příčiny patří nefunkční blokátory reklam, problémy s webovým prohlížečem nebo počítačem a problémy s připojením k místní síti nebo internetu. Většinu těchto problémů s přehráváním můžete opravit, ale sledování konkrétního důvodu, proč se zobrazí černá obrazovka, může chvíli trvat. Projdeme vás dole.

Co může způsobit černou obrazovku YouTube?

Když na YouTube uvidíte černou obrazovku, je to proto, že se video z nějakého důvodu nepodařilo načíst. Problém může být na vaší straně, nebo to může být způsobeno problémy s YouTube nebo s vaším poskytovatelem internetových služeb (ISP). Pokud je problém na vašem konci, můžete jej obvykle vyřešit aktualizací webového prohlížeče, deaktivací blokování reklam, restartováním počítače, restartováním síťového hardwaru a dalšími jednoduchými řešeními. Pokud je problém způsoben vaším poskytovatelem internetových služeb nebo problémem s YouTube, nemůžete nic dělat. Pokud se zobrazí zpráva, že video nelze zobrazit, a nikoli černá skříňka, může být video ve vaší oblasti blokováno nebo mohlo být odstraněno z YouTube. Pokud je video blokováno, můžete jej odblokovat. Zde jsou nejčastější příčiny černé obrazovky na YouTube:

 • Moduly plug-in blokující reklamy: Můžete použít blokování reklam, abyste se vyhnuli sledování reklam na videích na YouTube, ale někdy se něco pokazí. Pokud je váš blokovač reklam nepoctivý, může blokovat video, nikoli pouze reklamy.
 • Problémy s prohlížečem: Prohlížeč může být zastaralý nebo mohou být poškozená data. Tyto problémy jsou opraveny aktualizací prohlížeče, vymazáním mezipaměti nebo restartováním prohlížeče.
 • Problémy s počítačem: Když problémy s počítačem způsobí, že YouTube místo videí zobrazí černou obrazovku, můžete to obvykle vyřešit jednoduchým restartem.
 • Problémy se sítí: Nízká rychlost internetu nebo problémy s místní sítí mohou zabránit správnému načítání videí YouTube.
 • Problémy s mobilem YouTube: Pokud se vám v telefonu zobrazuje černá obrazovka a žádný zvuk z YouTube, vymažte data nebo mezipaměť aplikace nebo restartujte telefon.

Jak zjistit, zda blokování reklam způsobuje černé obrazovky YouTube

Blokovače reklam jsou doplňky prohlížeče, které selektivně zabraňují načítání určitých prvků webové stránky. Většina z nich dokáže blokovat samostatné reklamy, které se zobrazují na webových stránkách, a reklamy, které se přehrávají během videí na webech, jako je YouTube. Pokud blokování reklam funguje správně, brání načítání reklam a zbytek stránky se načítá normálně. Pokud blokování reklam nefunguje, může to umožnit reklamám načítat nebo blokovat prvky stránky, jako je text a video, které chcete vidět. Zde je návod, jak zkontrolovat, zda blokování reklam způsobuje černé obrazovky na YouTube:

 1. Přejděte na YouTube a otevřete video.

 2. Dočasně deaktivujte blokování reklam. To, jak to uděláte, závisí na tom, jaký webový prohlížeč používáte. Pro více informací:

  • Jak zakázat rozšíření v prohlížeči Chrome.
  • Jak zakázat doplňky prohlížeče Internet Explorer.
  • Jak zakázat doplňky Safari.
  • Jak zakázat doplňky a rozšíření ve více prohlížečích, včetně Firefoxu.
 3. Znovu načtěte stránku a přehrajte video.

 4. Pokud se video přehrává, nahlédněte do dokumentace k nástroji pro blokování reklam a zjistěte, zda existuje možnost, jak mu zabránit v blokování videí YouTube. Seznamy vlastních filtrů, které používáte s doplňky a rozšířeními blokujícími reklamy, mohou někdy na YouTube způsobit problémy. Pokud používáte vlastní seznam filtrů, jeho deaktivace nebo odebrání vám může umožnit sledovat YouTube bez deaktivace blokování reklam.

Jak zjistit, zda váš prohlížeč způsobuje černé obrazovky YouTube

Existuje několik problémů s prohlížečem a počítačem, které mohou způsobovat potíže s webovými stránkami, jako je YouTube. Problémy s prohlížečem, například poškozená data mezipaměti nebo soubory cookie, mohou bránit načítání videí. Problémy s pamětí počítače mohou také způsobit problémy s přehráváním videí na internetu. Chcete-li vyloučit problém s prohlížečem nebo počítačem, můžete zkusit například znovu načíst stránku, vymazat mezipaměť a přepnout na jiný prohlížeč. Jako poslední možnost někdy funguje restart počítače. Zde je návod, jak opravit černé obrazovky YouTube, pokud se problém týká prohlížeče nebo počítače: Možná nebudete muset provést každý z následujících kroků. Po každém kroku zkontrolujte, zda můžete prohlížet videa z YouTube. Pokud videa začnou znovu fungovat, máte hotovo.

 1. Znovu načtěte video z YouTube, které nefunguje.

 2. Odhlaste se ze svého účtu YouTube.

 3. Zavřete prohlížeč a restartujte jej.

 4. Zkontrolujte aktualizace prohlížeče. Stáhněte si a nainstalujte ten nejnovější, pokud jej nemáte.

 5. Vymažte mezipaměť prohlížeče.

 6. Odstraňte všechny soubory cookie YouTube z prohlížeče.

 7. Zakázat hardwarovou akceleraci ve webovém prohlížeči.

 8. Zkuste jiný webový prohlížeč.

 9. Restartujte počítač.

Jak zjistit, zda vaše síť nebo ISP způsobuje černé obrazovky YouTube

Pokud je vaše připojení k internetu úplně nefunkční, YouTube se vůbec nenačte. Mnoho problémů se sítí a internetem umožňuje webům, jako je YouTube, částečně se načíst, zatímco prvky, jako jsou videa, nechávají jako černé skříňky. Chcete-li vyřešit problém se sítí, který způsobuje černé obrazovky na YouTube, obvykle funguje trik s modemem a routerem. Problémy s internetem, které brání načítání videí YouTube, je obtížnější řešit, protože je musí opravit váš ISP. Pokud máte podezření, že má vaše připojení k internetu potíže, požádejte o pomoc svého ISP. Zde je několik věcí, které můžete zkusit opravit černé obrazovky YouTube, pokud se problém týká sítě nebo připojení k internetu:

 1. Zapněte napájení routeru a modemu. Před opětovným připojením zařízení odpojte modem i směrovač od zdroje napájení alespoň na 10 sekund. Některá zařízení je třeba odpojit déle.

 2. Pokud se připojujete k internetu pomocí Wi-Fi, přepněte na kabelové připojení nebo přesuňte počítač blíže k routeru.

 3. Změňte nastavení serveru Dynamic Name Server (DNS) tak, aby používal bezplatný DNS.

 4. Vypláchněte mezipaměť DNS.

 5. Ke kontrole stavu připojení k internetu použijte službu testování rychlosti.

 6. Pokud narazíte na problémy s připojením, YouTube nemusí fungovat správně, dokud váš ISP problém nevyřeší.

Jak řešit problémy s černými obrazovkami YouTube v mobilu

Když aplikace YouTube ve vašem telefonu nebo tabletu zobrazí místo přehrávání videa černou obrazovku nebo uslyšíte pouze zvuk bez video komponenty, může dojít k problému s aplikací. Tento typ problému můžete vyřešit vymazáním dat aplikace nebo mezipaměti, ale restartování zařízení někdy funguje. Tady je několik věcí, které můžete vyzkoušet, když v mobilní aplikaci YouTube uvidíte černou obrazovku nebo jen slyšíte zvuk:

 1. Vymažte mezipaměť aplikace. Na zařízení Android vymažte mezipaměť pro jednotlivé aplikace nebo všechny aplikace najednou. Na zařízení iOS si stáhněte aplikaci pro správu mezipaměti nebo aplikaci YouTube odstraňte a přeinstalujte.

 2. Restartujte zařízení.

 3. Odstraňte aplikaci a poté ji znovu nainstalujte z obchodu Google Play nebo Apple App Store.

 4. Chcete-li zobrazit video pomocí mobilního webového přehrávače, přejděte v prohlížeči telefonu na youtube.com.