Skip to content

Jak opravit chybu číslo 4013 v zařízení iPhone

16 de Září de 2021
iphone error 4013 5c617e23c9e77c00010a4a83

Poslední věc, kterou chcete na svém iPhone vidět při obnově nebo aktualizaci operačního systému, je chyba 4013, která vám říká, že zařízení nelze obnovit. Může se to zdát jako zásadní problém, zejména proto, že nemůžete používat telefon, dokud nebude opraven, ale je to poměrně snadno řešitelný problém. Pokračujte v čtení, abyste zjistili, co způsobuje chybu iPhone 4013 a sedm způsobů, jak ji opravit. Informace v tomto článku platí pro všechny modely iPhone, iPad a iPod touch s nejnovějšími verzemi operačního systému iOS. Hledáte řešení jiné chyby iPhonu pomocí číselných kódů? Máme články o opravě chyby iPhone -3, 53, 3194 a 3259.

Příčiny chyby iPhone 4013

Chyba 4013 se běžně označuje jako chyba iPhone 4013, ale není to technicky správné. Tato chyba může postihnout iPhone, iPad nebo iPod touch – jakékoli zařízení se systémem iOS. K chybě dochází, když je problém s aktualizací iOS nebo obnovením zařízení. K tomuto problému může dojít, když se zařízení odpojí od iTunes nebo když iTunes nedokáže vyzvat zařízení k dokončení procesu aktualizace nebo obnovení. Ve většině případů je to důsledek softwarové chyby, i když v několika případech to může být způsobeno poruchou hardwaru. Budete vědět, že čelíte této chybě, když od iTunes dostanete následující zprávu: iPhone [device name] nebylo možné obnovit. Došlo k neznámé chybě (4013).

Můžete také vidět chyby 9, 4005 a 4014. Všechny čtyři chyby spolu úzce souvisejí, takže kroky v tomto článku lze použít k opravě všech těchto chyb.

Jak opravit chybu číslo 4013 v zařízení iPhone

Obejít tuto chybu nemusí být velká bolest hlavy. Chcete -li opravit chybu iPhone 4013, postupujte takto v tomto pořadí:

  1. Nainstalujte si nejnovější verzi iTunes. Nejčastější příčinou chyby iPhone 4013 je software. Protože iTunes je nezbytný pro obnovu i aktualizaci, musíte mít nejnovější verzi iTunes. K této chybě může docházet, protože vaše verze iTunes je zastaralá. Problém může vyřešit jednoduchá bezplatná aktualizace softwaru. Aktualizujte iTunes a zkuste to znovu.

  2. Vynutit restart iPhone nebo iPad. Zdánlivě obtížný problém se zařízením iOS je vyřešen jeho restartováním. Někdy je problémem dočasná softwarová závada, kterou restart vyřeší. V takovém případě chcete vynutit restart nebo tvrdý reset, což je úplnější reset. Potom zkuste obnovit nebo aktualizovat znovu.

  3. Připojte zařízení k iTunes a aktualizujte jej. Pokud chyba nebyla opravena ani po prvních dvou krocích, připojte zařízení k počítači pomocí kabelu USB. Když to uděláte, iTunes by se mělo zeptat, zda chcete aktualizovat nebo obnovit zařízení. Vybrat Aktualizace. Je důležité, abyste vybrali Aktualizace během tohoto kroku. To přeinstaluje operační systém, ale vaše data zůstanou nedotčena. Pokud zvolíte Obnovit, budou odstraněna všechna vaše data.

  4. Zkontrolujte aktualizace na počítačích Mac nebo PC. Stejně jako starší verze iTunes mohla způsobit chybu 4013, mohou existovat aktualizace softwaru, které je třeba nainstalovat na Mac nebo PC. Zkontrolujte dostupné aktualizace operačního systému, nainstalujte je a zkuste to znovu.

  5. Zkuste jiný USB kabel. Chyba iPhone 4013 může být způsobena hardwarovým problémem. Je možné, že se zařízení iOS odpojuje od iTunes nebo iTunes nemohou se zařízením správně komunikovat, protože kabel spojující zařízení s počítačem je vadný. Vyměňte kabel za jiný, o kterém víte, že funguje, a zjistěte, zda problém vyřeší.

  6. Obnovte pomocí jiného počítače. Toto je další scénář, ve kterém může chybu způsobit hardwarový problém. Pokud problém není v kabelu USB, může to být port USB nebo samostatný hardwarový problém s počítačem. Protože je obtížné tento problém zjistit, je vhodné zařízení obnovit nebo upgradovat na novém počítači.

  7. Kontaktujte společnost Apple. Pokud se vše, co jste dosud vyzkoušeli, nepodařilo opravit chybu 4013, kontaktujte společnost Apple. V tuto chvíli můžete mít vážnější problém, který mohou vyřešit pouze lidé s přístupem ke špičkovým možnostem školení a oprav.

Dávejte si pozor na weby, které prodávají software, který tvrdí, že opravuje chybu iPhone 4013. Přestože vám některé z těchto služeb mohou pomoci, nepotřebujete je. Existuje mnoho věcí, které můžete zkusit opravit, a žádná z nich nezahrnuje platbu třetí straně.