Skip to content

Jak opravit chyby Ftd2xx.dll nenalezené nebo chybějící

3 de Březen de 2023
ftd2xx dll error message d0f71581045d4bf5ae00c466052a2f12

Chyby Ftd2xx.dll vznikají z odstranění nebo poškození ftd2xx.dll, souboru DLL, který je součástí ovladače zařízení od společnosti Future Technology Devices International. Chyby související s tímto souborem jsou obvykle spojeny s problémem ovladače USB. V některých případech mohou chyby naznačovat problém s registrem, napadení virem nebo škodlivým softwarem nebo dokonce selhání hardwaru. Tento soubor může způsobit chybové zprávy na kterémkoli z operačních systémů společnosti Microsoft, včetně Windows 11, Windows 10, Windows 8, Windows 7 atd.

Chyby Ftd2xx.dll

Existuje několik způsobů, jak se chyby ftd2xx.dll mohou zobrazit ve vašem počítači. Zde jsou některé z běžnějších zpráv, které můžete vidět:

 • Ftd2xx.dll nebyl nalezen
 • Tuto aplikaci se nepodařilo spustit, protože nebyl nalezen soubor ftd2xx.dll. Tento problém může vyřešit přeinstalace aplikace.
 • Nemůže najít [PATH]ftd2xx.dll
 • Načtení ftd2xx.dll se nezdařilo
 • Chybí soubor ftd2xx.dll.
 • Nemůže začít [APPLICATION]. Chybí požadovaná součást: ftd2xx.dll. Prosím nainstalujte [APPLICATION] znovu.

Tyto chybové zprávy se obvykle objevují při používání programů nebo hardwaru souvisejících se zařízeními připojenými přes USB, jako je například kreslící tablet. Kontext chyby je důležitou informací, která bude užitečná při řešení problému.

Jak opravit chyby Ftd2xx.dll

Postupujte podle těchto kroků v pořadí, v jakém jsou uvedeny níže, a nejprve vyzkoušejte jednodušší řešení.

Nestahujte soubor ftd2xx.dll z webu pro stahování DLL. Stahování takového souboru DLL je špatný nápad. Pokud potřebujete kopii tohoto souboru, je nejlepší získat ji z původního, legitimního zdroje.

 1. Obnovte ftd2xx.dll z koše. Nejjednodušší možnou příčinou „chybějícího“ souboru DLL je, že jste jej omylem smazali. Pokud by to mohla být vaše situace, ale koš jste již vysypali, možná jej budete moci obnovit pomocí bezplatného programu pro obnovu souborů. Spusťte systém Windows v nouzovém režimu a dokončete tento krok nebo některý z následujících kroků, pokud kvůli chybě nemáte normální přístup k systému Windows.

 2. Spusťte antivirovou/malwarovou kontrolu celého systému. Některé chyby ftd2xx.dll mohou souviset s napadením vašeho počítače virem nebo jiným škodlivým softwarem, který poškodil soubor DLL. Je dokonce možné, že chyba, kterou vidíte, souvisí s nepřátelským programem, který se maskuje jako soubor.

 3. Znovu nainstalujte program, který používá soubor ftd2xx.dll. Pokud k chybě dojde při použití konkrétního programu, přeinstalování tohoto programu by mělo nahradit soubor. Pokuste se tento krok dokončit. Pravděpodobným řešením chyby je reinstalace softwaru, který tento soubor poskytuje, pokud je to možné.

 4. Aktualizujte ovladače zařízení USB. K tomu slouží soubor ftd2xx.dll. Pokud aktualizace ovladačů přes tento odkaz nefunguje, navštivte web FTDI a stáhněte si je přímo ze zdroje nebo kontaktujte vývojáře. Existují také bezplatné nástroje pro aktualizaci ovladačů, které by v této situaci mohly být užitečné.

 5. Vraťte ovladač na dříve nainstalovanou verzi, pokud chyby DLL začaly po aktualizaci ovladače konkrétního hardwarového zařízení.

 6. Pomocí nástroje Obnovení systému můžete vrátit zpět poslední změny systému. Pokud se domníváte, že chyba byla způsobena změnou důležitého souboru nebo konfigurace, může problém vyřešit nástroj Obnovení systému.

 7. Nainstalujte všechny dostupné aktualizace systému Windows. Mnoho aktualizací Service Pack a dalších oprav nahrazuje nebo aktualizuje některé ze stovek souborů DLL distribuovaných společností Microsoft ve vašem počítači. Tento soubor DLL může být součástí jedné z těchto aktualizací.

 8. Otestujte paměť a poté otestujte pevný disk. Většinu řešení problémů s hardwarem jsme nechali na poslední krok, ale paměť a pevný disk vašeho počítače lze snadno otestovat a jsou nejpravděpodobnějšími součástmi, které mohou způsobit chyby DLL, když selžou. Pokud hardware selže v některém z vašich testů, vyměňte paměť nebo pevný disk co nejdříve.

 9. Použijte bezplatný čistič registru k opravě problémů souvisejících s ftd2xx.dll v registru. Bezplatný program na čištění registru může pomoci odstraněním neplatných položek registru, které by mohly způsobit chybu DLL. Zřídka doporučujeme používat čističe registrů. Jsou zde zahrnuty jako možnost jako pokus o „poslední možnost“ před dalším destruktivním krokem.

 10. Proveďte čistou instalaci systému Windows. Tím se vymaže vše z pevného disku a nainstaluje se nová kopie systému Windows. Pokud žádný z výše uvedených kroků neopraví chybu, měl by to být váš další postup. Během tohoto kroku budou vymazány všechny informace na vašem pevném disku. Ujistěte se, že jste udělali nejlepší možný pokus opravit chybu pomocí kroku odstraňování problémů před tímto krokem.

 11. Odstraňte problém s hardwarem, pokud nějaké chyby přetrvávají. Po čisté instalaci systému Windows může váš problém s knihovnou DLL souviset pouze s hardwarem.

Potřebujete další pomoc?

Pokud nemáte zájem tento problém vyřešit sami, přečtěte si článek Jak mohu opravit počítač? Úplný seznam vašich možností podpory a pomoc se vším na cestě, jako je zjištění nákladů na opravy, odstranění souborů, výběr opravárenské služby a mnoho dalšího.