Skip to content

Jak opravit chyby Libeay32.dll nenalezené nebo chybějící

11 de Únor de 2023
libeay32 dll error c085b61322c047acbcc6aa1fb7af2473

Chyby Libeay32.dll jsou způsobeny situacemi, které vedou k odstranění nebo poškození souboru libeay32 DLL. Tento soubor používají různé softwarové programy k bezpečnému přenosu dat přes sítě. V některých případech mohou chyby libeay32.dll indikovat problém s registrem, napadení virem nebo škodlivým softwarem nebo dokonce selhání hardwaru.

Chyby Libeay32.dll

Existuje několik způsobů, jak se chyby libeay32.dll mohou zobrazit ve vašem počítači. Zde jsou některé z běžnějších způsobů, jak je můžete vidět:

 • Libeay32.dll nebyl nalezen.
 • Tuto aplikaci se nepodařilo spustit, protože libeay32.dll nebyl nalezen. Tento problém může vyřešit přeinstalace aplikace.
 • Nemůže najít [PATH]libeay32.dll.
 • Chybí soubor libeay32.dll.
 • Libeay32.dll ve vašem počítači chybí, prosím přeinstalujte aplikaci.
 • Nemůže začít [APPLICATION]. Chybí požadovaný komponent: libeay32.dll. Prosím nainstalujte [APPLICATION] znovu.

Tyto chybové zprávy se mohou objevit při používání nebo instalaci určitých programů, při spouštění nebo vypínání systému Windows nebo dokonce během instalace systému Windows. Kontext chyby je důležitou informací, která bude užitečná při řešení problému. Chybová zpráva libeay32.dll se může vztahovat na jakýkoli program nebo systém, který používá soubor v kterémkoli z operačních systémů společnosti Microsoft, včetně Windows 11, Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP a Windows 2000.

Jak opravit chyby Libeay32.dll

Nestahujte libeay32.dll z webu „stahování DLL“. Existuje mnoho důvodů, proč je stahování souboru DLL špatný nápad. Pokud potřebujete kopii tohoto souboru, je nejlepší získat ji z původního, legitimního zdroje. Pokud kvůli chybě nemáte normální přístup k Windows, spusťte systém Windows v nouzovém režimu a proveďte některý z následujících kroků. Postupujte podle následujících kroků pro odstraňování problémů, které jsou uvedeny v pořadí od nejběžnějších (a nejsnáze opravitelných) po nejničivější:

 1. Obnovte libeay32.dll z koše. Nejjednodušší možnou příčinou „chybějícího“ souboru libeay32.dll je, že jste jej omylem smazali. Pokud máte podezření, ale koš jste již vysypali, možná jej budete moci obnovit pomocí bezplatného programu pro obnovu souborů. Obnovení libeay32.dll je chytré pouze v případě, že jste si jisti, že jste soubor smazali sami a že předtím, než jste tak učinili, fungoval správně.

 2. Znovu nainstalujte program, který soubor používá. Pokud při použití určitého programu dojde k chybě libeay32.dll, přeinstalování programu by mělo nahradit soubor.

  Pokuste se tento krok dokončit. Přeinstalace programu, který poskytuje tento soubor, pokud je to možné, je pravděpodobným řešením této chyby DLL. Microsoft Office je jedním příkladem programu, který používá tento soubor; pro tento krok byste měli udělat přeinstalaci MS Office, pokud zde vidíte chybu.

 3. Nainstalujte OpenSSL, abyste do počítače dodali soubor libeay32.dll. Předchozí krok je pravděpodobně chytřejší volba, ale pokud to nemůžete udělat, instalace OpenSSL je dobrý plán. Během instalace budete dotázáni, kam chcete zkopírovat knihovny DLL. Vyberte možnost pro systémový adresář Windows, ale pokud tak neučiníte, ručně zkopírujte soubor do systémové složky později. Pokud instalujete nejnovější verzi OpenSSL, ale neposkytuje soubor libeay32.dll, zkuste nainstalovat starší verzi, například možnost „OpenSSL v1.1.1m“ na stránce stahování OpenSSL. Je možné, že novější edice tento konkrétní soubor DLL neposkytují.

 4. Pokud používáte Symantec Endpoint Protection a při spuštění ClientRemote.exe se vám zobrazí chyba, zkopírujte soubor libeay32.dll do této složky:

  ToolsPushDeploymentWizard

  Nápovědu najdete v těchto podrobných pokynech, kde najít soubor libeay32 DLL.

 5. Spusťte antivirovou/malwarovou kontrolu celého systému. Některé chyby libeay32.dll mohou souviset s napadením vašeho počítače virem nebo jiným škodlivým softwarem, který poškodil soubor DLL. Je dokonce možné, že chyba, kterou vidíte, souvisí s nepřátelským programem, který se maskuje jako soubor.

 6. Pomocí nástroje Obnovení systému můžete vrátit zpět poslední změny systému. Pokud se domníváte, že chyba byla způsobena změnou důležitého souboru nebo konfigurace, může problém vyřešit nástroj Obnovení systému.

 7. Aktualizujte ovladače pro hardwarová zařízení, která mohou souviset se souborem. Pokud například dostáváte a libeay32.dll chybí chyba pouze při otevření prohlížeče, zkuste aktualizovat ovladače síťové karty a zjistěte, zda to pomůže.

 8. Pokud chyby začaly po aktualizaci ovladače konkrétního hardwarového zařízení, vraťte ovladač na dříve nainstalovanou verzi.

 9. Opravte instalaci systému Windows. Pokud jsou jednotlivé rady pro odstraňování problémů výše neúspěšné, provedení opravy při spuštění nebo opravná instalace by mělo obnovit všechny soubory DLL systému Windows na jejich pracovní verze.

 10. Použijte bezplatný čistič registru k opravě problémů souvisejících s libeay32.dll v registru. To by mohlo pomoci odstraněním neplatných položek registru libeay32.dll, které by mohly způsobovat chybu DLL.

 11. Odstraňte problém s hardwarem, pokud nějaké chyby přetrvávají. Po čisté instalaci Windows může váš problém s DLL souviset pouze s hardwarem.

Potřebujete další pomoc?

Viz Jak opravím počítač? pokud byste tento problém raději nevyřešili sami. Prostřednictvím tohoto odkazu je úplný seznam vašich možností podpory plus pomoc se vším, co na cestě je, jako je zjištění nákladů na opravy, odstranění souborů, výběr opravárenské služby a mnoho dalšího.