Skip to content

Jak opravit chyby, ke kterým došlo během procesu spouštění počítače

4 de Srpen de 2021
hal dll missing corrupt xp 57fd205d3df78c690f815007

Může se zdát hloupé, že jsme napsali sadu pokynů pro „opravu chyb“ s ohledem na tisíce možných chybových zpráv, které by uživatel počítače mohl vidět od chvíle, kdy zapnete počítač a je k dispozici. Skutečnost, že máte chybovou zprávu, vás však řadí do třídy relativně šťastných obětí selhání počítače. Chybová zpráva vám poskytuje konkrétní místo pro práci, na rozdíl od vágního příznaku, jako je prázdná obrazovka nebo vůbec žádné napájení. Pokud má váš počítač potíže se spuštěním, ale nezobrazuje se žádná chybová zpráva, přeskočte tyto pokyny a místo toho se podívejte, jak opravit počítač, který se nezapne.

Jak opravit chyby, ke kterým došlo během procesu spouštění počítače

 1. Dokumentujte chybovou zprávu přesně. I když se to někomu může zdát zřejmé, přepsat chybovou zprávu v plném rozsahu a bez chyb je možná nejdůležitější věc, kterou můžete udělat, když se vám při spouštění počítače zobrazí chybová zpráva. Chybně napsaný soubor DLL nebo zapsání nesprávných znaků do STOP kódu může způsobit, že se pokusíte vyřešit problém se souborem, ovladačem nebo hardwarem, se kterým ve skutečnosti nemáte problém.

 2. Jak jsme zmínili výše, během procesu spouštění počítače existují tisíce chyb. Existuje však několik vyvolených, kteří se zdá, že se objevují pravidelněji. Pokud máte „štěstí“ na jednu z těchto běžných chyb, můžete si ušetřit potíže s hledáním řešení a místo toho začít řešit problém, který chybu způsobuje:

  • Bootmgr chybí. Restartujte stisknutím Ctrl Alt Del
  • Hal.dll chybí nebo je poškozen. Znovu nainstalujte kopii výše uvedeného souboru
  • NTLDR chybí. Restartujte stisknutím libovolné klávesy

  Chybová zpráva, kterou vidíte, nemusí být přesně taková, jak jsme uvedli výše. Například hal.dll problém má různé formy, ale vždy se o něm zmíní hal.dll.

  Máte jinou než výše uvedenou chybu? Žádný problém, jen se vám nezobrazuje jedna z běžnějších chybových zpráv při spuštění počítače. Přejděte na krok 3 níže o pomoc.

 3. Vyhledejte v Lifewire průvodce řešením problémů specifický pro chybovou zprávu. Máme individuální průvodce odstraňováním problémů pro více než tisíc konkrétních chybových zpráv a pravděpodobně jeden konkrétní pro chybu, kterou vidíte při zapnutí počítače. Chybová zpráva během spouštění je indikací konkrétního problému, takže je důležité vyřešit konkrétní problém, který chybová zpráva indikuje, a neztrácet čas testováním nesouvisejících částí hardwaru nebo nahrazováním nesouvisejících souborů.

 4. Pokud zatím nemáme konkrétní informace o řešení potíží s chybou při spuštění, můžete mít o trochu více informací o chybě. Zde jsou odkazy na seznamy chybových zpráv, které se vám mohou zobrazit při spuštění:

  • Seznam STOP kódů Windows (modrá obrazovka chyb smrti)
  • Seznam kódů systémových chyb

  Také vedeme seznam chybových kódů Správce zařízení a stavových kódů HTTP, ale typy problémů, které tyto chyby způsobují, nejsou typy, které brání spuštění systému Windows.

 5. Pokud jste to ještě neudělali, měli byste se také pokusit najít řešení svého problému pomocí svého oblíbeného vyhledávače. Pro dosažení nejlepších výsledků by váš vyhledávací řetězec měl obsahovat úplnou chybovou zprávu nebo název souboru, na který se chybová zpráva odkazuje, za předpokladu, že se na ni odkazuje, obklopené uvozovkami.