Skip to content

Jak opravit notebook Dell, který se nezapne

13 de Červenec de 2021
dell xps 13 laptop 38574485d79f41c9a0815a6367e9a2cf

Když se váš notebook Dell nezapne nebo se nespustí, může to být problém s hardwarem nebo se softwarem. Ať už se setkáte s čímkoli, zde je návod, jak uvést váš počítač Dell do funkčního stavu.

Příčiny zapnutí notebooku Dell

Možné důvody, proč se váš notebook Dell nezapne, jsou:

 • Problémy s baterií nebo napájením
 • Poškozený interní hardware
 • Virus nebo jiný malware
 • Poškozený systém BIOS
 • Poškozené soubory Windows

Pokud se váš notebook Dell po připojení vůbec nezapne, problém spočívá v napájecím zdroji nebo interním hardwaru počítače. Pokud se váš počítač během spuštění zastaví, pravděpodobně máte problém se softwarem. Pokud se na obrazovce během spuštění zobrazí chybový kód, podívejte se na náš seznam běžných počítačových chybových kódů a problém identifikujte.

Jak opravit notebook Dell, který nefunguje

Zde je několik kroků k řešení problémů s Dell, který se nezapne, od nejpřímějších a nejzřejmějších po pokročilejší opravy:

 1. Zkontrolujte napájení. Pokud se po stisknutí tlačítka napájení nerozsvítí žádné světlo na vašem počítači, i když je zapojeno do zdi, pravděpodobně budete muset vyměnit napájecí zdroj. I když se kontrolka nabíjení rozsvítí, když zapojíte počítač, může dojít k poškození kabelu, proto zkontrolujte napájecí jednotku pomocí multimetru, pokud jej máte.

 2. Odeberte veškerá úložná zařízení USB. Váš počítač se možná pokouší spustit ze špatné jednotky. Pokud to problém vyřeší, změňte pořadí zavádění tak, aby byl váš pevný disk v horní části seznamu.

 3. Zapněte a vypněte notebook Dell. Když je počítač vypnutý a odpojený, odpojte všechna externí zařízení (jednotky USB, tiskárny atd.) A poté podržte tlačítko napájení po dobu 15–20 sekund. Odčerpá veškerou zbytkovou energii. Poté znovu připojte nabíječku a zkontrolujte, zda je počítač zapnutý.

 4. Vyjměte baterii. Pokud se kontrolka nabíjení rozsvítí, ale počítač se vůbec nezapne, může dojít k problému s baterií. Novější notebooky Dell nemají vyměnitelnou baterii, ale pokud je vaše, můžete je vyměnit sami.

 5. Spusťte diagnostický nástroj Dell PC. Počítače Dell mají vestavěný nástroj, který dokáže identifikovat problémy, když se počítač zapne, ale nepodaří se jej úspěšně spustit. Problém nemusí automaticky vyřešit, ale může vám poskytnout chybový kód, který vás nasměruje správným směrem.

 6. Spusťte do nouzového režimu systému Windows. Pokud se váš počítač zapne, ale nespustí se Windows, zkuste spustit v nouzovém režimu. Odtud můžete vyhledávat viry a mazat programy, které mohou způsobovat problémy se spuštěním.

 7. Odstraňte malware z notebooku Dell. Viry a další typy malwaru mohou způsobit, že váš počítač při spuštění zamrzne. Pokud je to možné, spusťte počítač v nouzovém režimu a spusťte antivirový software, abyste zkontrolovali bezpečnostní hrozby.

 8. Resetujte systém BIOS. Vymazáním paměti CMOS obnovíte nastavení systému BIOS základní desky. Systém BIOS je první software, který musí váš počítač po zapnutí spustit, takže jeho obnovení do výchozího nastavení by mohlo vyřešit problémy se zaváděním.

 9. Kontaktujte zákaznickou podporu společnosti Dell. Navštivte stránku podpory společnosti Dell a vyhledejte model svého notebooku, kde získáte podrobnější pokyny. Pokud je váš notebook stále v záruce, může mít nárok na bezplatnou opravu nebo výměnu.

 10. Obnovte tovární nastavení počítače. Pokud se váš počítač zapne, ale přesto se nespustí správně, jadernou možností je obnovení továrního nastavení. Nainstaluje čistou verzi systému Windows a vrátí váš počítač do stavu, ve kterém byl, když jste jej poprvé zakoupili. Během obnovení továrního nastavení ztratíte všechny své soubory a software, proto použijte software pro obnovu dat k načtení všeho, co chcete zálohovat, pokud můžete.