Skip to content

Jak opravit problém s vyzváněním iPhone

7 de Červenec de 2021
im missing calls because my iphone isnt ringing help 2000264 22f42188ea1243a19596053bffefa023

Existuje mnoho důvodů, proč iPhone nezvoní, ale většinu z těchto problémů lze snadno vyřešit. Pokud váš iPhone nezvoní, když vám někdo volá, zkuste tyto tipy, než dojde k závěru, že váš iPhone potřebuje nákladnou opravu. Tipy v tomto článku platí pro všechny podporované modely iPhone a nejnovější verze iOS, včetně iOS 13, 12 a 11.

Příčiny problému s vyzváněním iPhone

Pokud váš iPhone nezvoní, existuje několik možných viníků:

 • Zlomený reproduktor.
 • Ztlumení je zapnuto.
 • Je zapnuta funkce Nerušit (DND).
 • Zablokovali jste telefonní číslo.
 • Ztlumili jste všechny neznámé volající.
 • Došlo k problému se vyzváněním.
 • Jste zaseknutí v režimu sluchátek.

Jak opravit iPhone, který nezvoní

Vyzkoušejte tyto běžné opravy v uvedeném pořadí:

 1. Restartujte iPhone. Prvním krokem při řešení potíží s jakýmkoli zařízením je restartování. Restart může opravit mnoho závad. Dalším důležitým krokem při řešení potíží je zajistit, aby měl váš iPhone nejnovější verzi operačního systému iOS.

 2. Vyčistěte reproduktor iPhone. Každý zvuk, který váš iPhone vydává – přehrávání hudby, sledování filmů nebo vyzvánění z příchozích hovorů – vychází z reproduktoru ve spodní části zařízení. Pokud neslyšíte vyzvánění pro příchozí hovory, může být reproduktor špinavý nebo rozbitý. Vyzkoušejte reproduktor přehráváním hudby nebo videa. Zvýšit hlasitost. Pokud slyšíte zvuk, ale hlasitost je příliš nízká nebo je zvuk zkreslený, vyčistěte reproduktor. Pokud neslyšíte žádný zvuk, může dojít k poškození reproduktorů iPhone, a to i při zcela zvýšené hlasitosti. Naučte se, jak opravit reproduktory iPhone.

 3. Vypnout ztlumení. Ujistěte se, že jste neztlumili svůj iPhone a nezapomněli vyzvánění znovu zapnout.

 4. Vypněte DND. DND je užitečná funkce, která vám umožňuje ztišit zvuky z hovorů, textů a oznámení, když si nepřejete být obtěžováni. DND můžete zapnout ručně nebo jej naplánovat, takže nezapomeňte zkontrolovat obě možnosti. Můžete zkontrolovat DND na první pohled. Pokud se v pravém horním rohu domovské obrazovky zobrazí ikona měsíce, je DND zapnuto. (Na iPhonu X se ikona měsíce zobrazuje pouze v Control Center.) Pokud plánujete DND, možná budete muset upravit nastavení.

 5. Odblokujte blokované číslo. Pokud někdo říká, že vám volal, ale na vašem iPhonu není žádná známka hovoru, možná jste zablokovali číslo této osoby. Společnost Apple představila možnost blokování hlasových hovorů, hovorů FaceTime a textových zpráv v systému iOS 7. Chcete-li odblokovat blokované číslo, postupujte takto:

  1. Klepněte na Nastavení > Telefon > Blokované kontakty.
  2. Klepněte na Upravit.
  3. Klepněte na červený kruh vedle blokovaného čísla a potom klepněte na Odblokovat.

  IPhone se zvýrazněnými nastaveními telefonu, nadpisem Blokované kontakty a Odblokovat

 6. Zakázat ztišit neznámé volající. Abychom uživatelům pomohli vyhnout se spamovým hovorům a robotickým hovorům, přidala společnost Apple v systému iOS 13 funkci, která automaticky umlčí všechny hovory z neznámých čísel. Pokud je tato funkce zapnutá, nebudete slyšet hovory z čísel, která nejsou v aplikaci Kontakty. Místo toho je iPhone odešle přímo do hlasové schránky. Chcete-li tuto funkci deaktivovat, vyberte Nastavení > Telefona poté vypněte Ztlumit neznámé volající přepínač. Chcete-li nechat Tiché neznámé volající zapnuté, ale stále přijímat hovory z určitých čísel, přidejte tyto volající do Kontaktů.

  iPhone zobrazující nastavení telefonu a přepínač Ztlumit neznámé volající

 7. Změňte vlastní vyzváněcí tón. Pokud váš iPhone stále nezvoní pro příchozí hovory, zkontrolujte vyzváněcí tón. Pokud jste určitým lidem ve svém seznamu kontaktů přiřadili vlastní vyzváněcí tón nebo jste změnili výchozí vyzváněcí tón, odstraněný nebo poškozený vyzváněcí tón může zabránit vyzvánění telefonu, když někdo volá. Chcete-li zkontrolovat výchozí vyzváněcí tón, klepněte na Nastavení > Zvuky a haptika > Vyzváněnía poté vyberte nové vyzvánění. Pokud zmeškáte hovory pouze od určitých lidí, otevřete aplikaci Telefon a proveďte tyto kroky:

  1. Klepněte na Kontakty.
  2. Klepněte na jméno osoby, jejíž hovory vám chybí, a potom klepněte na Upravit.
  3. Klepněte na Vyzváněnía poté kontaktu přiřadit nový vyzváněcí tón.

  Tři obrazovky iOS zobrazující kontakty, tlačítko Upravit a oblast vyzvánění v aplikaci Nastavení telefonu

  Pokud je zdrojem problému jedinečný vyzváněcí tón, najděte všechny kontakty, kterým jste daný vyzváněcí tón přiřadili, a pro každý vyberte nové vyzvánění.

 8. Ujistěte se, že telefon není zaseknutý v režimu sluchátek. Může se stát, že váš iPhone zvoní, ale posílá zvuk na špatné místo. V této situaci si iPhone myslí, že je k němu připojen jiný zdroj zvuku – například sluchátka nebo zařízení Bluetooth – a pokusí se tam zazvonit místo reproduktoru iPhone.

Pokud žádný z těchto tipů problém nevyřešil

Pokud jste vyzkoušeli všechny tyto tipy a stále neslyšíte své příchozí hovory, je čas poradit se s odborníky. Dohodněte si schůzku Genius Bar v místním obchodě Apple nebo se obraťte na autorizovaného poskytovatele služeb Apple a přiveďte svůj iPhone ke kontrole a opravě.