Skip to content

Jak opravit závadu na iPhone

11 de Září de 2021
GettyImages 1040916388 5c3e2564c9e77c000193dcf7

IPhone může být nejpopulárnějším smartphonem, ale v žádném případě není dokonalý. Spousta uživatelů hlásí nepříjemné závady na obrazovce a další problémy bez zjevné příčiny. Pokud se váš iPhone otáčí, problém identifikujte a vyřešte podle těchto pokynů.

Jak opravit závadu na iPhone

Závady se vyskytují ve všech tvarech a velikostech a oprava závisí na typu závady, se kterou se setkáváte. Většina problémů má vlastní sadu potenciálních řešení. Postupujte podle těchto tipů pro odstraňování problémů, aby váš iPhone opět fungoval. Pokud vám vaše konkrétní závada brání v pokusu o jeden krok, přeskočte na další.

 1. Ukončete nebo zavřete problémové aplikace. iOS někdy havaruje nebo způsobuje řadu problémů, ale aplikace často zavírá a restartuje aplikace tyto problémy řeší.

 2. Restartujte iPhone. Restartování iPhonu může vyřešit řadu problémů, včetně zamrzlé obrazovky. Pokyny k restartování iPhonu závisí na vašem konkrétním modelu.

 3. Aktualizujte iOS. Pravidelná aktualizace iPhonu je nejúčinnějším nástrojem k prevenci závad. Apple často obsahuje opravy známých závad, které lze použít instalací nové verze iOS.

 4. Přihlaste se a odhlaste se ze svého Apple ID. Běžnou chybou je, když se App Store neustále obnovuje, ale ve skutečnosti se nikdy nenačte. Nejlepší způsob, jak tomu zabránit, je restartovat telefon. Pokud to nefunguje, přihlaste se a odhlaste se ze svého Apple ID. Vybrat Nastavení > iTunes a App Store > Apple ID, poté vyberte Odhlásit se. Odtud použijte stejný proces k opětovnému přihlášení.

 5. U aplikací, které nepoužíváte nebo nepotřebujete, deaktivujte aktualizaci na pozadí. I když neotevíráte aplikace, mnoho aplikací se obnovuje na pozadí, což může zatížit telefon a jeho baterii, zvláště pokud používáte data nebo aplikace náročné na zpracování. Jít do Nastavení > Všeobecné > obnovit aplikace na pozadí. Obnovení pozadí můžete deaktivovat pro všechny aplikace nebo vybrat ty.

 6. Zakázat automatické aktualizace. Aplikace, které neběží na pozadí, se automaticky aktualizují a pokud existuje mnoho aktualizací, může to zpomalit telefon. Chcete -li to vypnout, vyberte Nastavení > iTunes a App Store. Pod Automatické stahování, přepnout Aplikace Aktualizace vypnout. Můžete také vypnout automatické aktualizace pro hudbu, aplikace a knihy a audioknihy.

 7. Vymažte mezipaměť Safari. Každý prohlížeč v průběhu času shromažďuje data, aby usnadnil navigaci na internetu. I když je to výhodné, mezipaměť může zpomalit zařízení, když je příliš velké. Chcete -li vymazat mezipaměť, přejděte na Nastavení > Safari > Vymazat historii a data webových stránek, poté potvrďte, že chcete data smazat. Vymazáním mezipaměti se odstraní hesla a soubory cookie pro webové stránky, například pro účty sociálních médií. Před vymazáním mezipaměti se ujistěte, že máte tato hesla zálohovaná nebo uložená v paměti.

 8. Zkontrolujte chyby aktualizace a obnovení systému iOS. Některé závady vám brání v aktualizaci iOS, což má za následek chybové kódy. I když jsou tyto kódy krátké a poněkud tajemné, informují vás o problému, který vám brání v aktualizaci nebo obnovení zařízení. Vyhledejte svou chybu v seznamu aktualizací a obnovení chyb společnosti Apple a podle pokynů ji opravte. Apple Pay může blokovat stahování, dokud nebude aktualizován. Pokud se Apple Pay neaktualizuje, vezměte telefon do obchodu Apple. Pokud se zobrazí upozornění „Mobilní aktualizace se nezdařila“, může se jednat o problém s mobilním modemem telefonu. Vezměte to do obchodu Apple Store nebo Genius Bar a opravte to.

 9. Zkuste jinou síť Wi-Fi. Pokud jste v práci, ve škole nebo na jiném místě, kde se přihlašujete k Wi-Fi při každém vstupu, může to narušit aktualizace Apple. Použijte veřejné připojení Wi-Fi nebo vypněte Wi-Fi a zjistěte, zda se aplikace aktualizuje pomocí mobilního připojení. Jít do Nastavení > Wi-Fi, potom klepněte na Wi-Fi přepnutím vypněte Wi-Fi. Poté buď najděte novou síť a připojte se k ní, nebo počkejte minutu nebo dvě a znovu se připojte k aktuální síti.

 10. Obnovte nastavení sítě. Pokud máte problémy s Wi-Fi nebo mobilními daty, obnovte nastavení sítě. Můžete také zařízení nařídit, aby zapomnělo na konkrétní síť, což nutí iPhone odpojit se od sítě.

 11. Resetujte router. Diagnostikujte problém restartováním zařízení v řetězci. Nejprve restartujte iPhone. Pokud problém se sítí přetrvává, restartujte router Wi-Fi a poté modem. Pokud nic z toho problém nevyřeší, pravděpodobně došlo k výpadku u vašeho poskytovatele internetových služeb a nezbývá vám nic jiného, ​​než čekat.

 12. Vymažte úložiště iCloud nebo si kupte další. Pokud váš iPhone nezálohuje na iCloud, zkontrolujte nejprve nastavení úložiště. Jít do Nastavení, vyberte své jméno a poté vyberte iCloud > Správa úložiště. Je -li váš iCloud plný, stáhněte si do počítače aplikaci iCloud Utility a použijte ji ke stahování a zálohování souborů, ke kterým již nepotřebujete přímý přístup, například ke starým fotografiím. Vytvoření místnosti může vyřešit mnoho problémů nebo si můžete koupit více místa od společnosti Apple.

 13. Vyčistěte iPhone. Některá zařízení, zejména stará, způsobují problémy s hardwarem, protože se hromadí prach a zbytky. Telefon můžete snadno čistit, dezinfikovat a dezinfikovat, ale dávejte pozor, abyste při tom nepoškodili.

 14. Odstraňování problémů s kamerou. Pokud je kamera vašeho iPhone na fritzu, otevřete Fotoaparát aplikaci a klepněte na převrátit ikonu v pravém dolním rohu a zkontrolujte, zda nejsou k dispozici přední i zadní kamera. Pokud je ovlivněna pouze zadní kamera, vyjměte pouzdro pro iPhone a zjistěte, zda problém vyřeší. Některá pouzdra pro iPhone nejsou navržena s ohledem na zadní kameru. Pokud je ovlivněn pouze přední fotoaparát, vypněte telefon a opatrně očistěte přední část telefonu suchým hadříkem. Pokud obě nefungují, restartujte zařízení. Pokud je to neúčinné, pravděpodobně se jedná o problém s hardwarem a budete muset vzít iPhone do Apple Store.

 15. Chraňte svá data z iPhonu. Hackeři se mohou pokusit váš iPhone rozbít, zmrazit nebo jinak způsobit závadu a nejlepší způsob, jak je chránit, je chránit vaše data a procvičovat bezpečné chování online. Neotevírejte v telefonu e -maily ani přílohy, pokud si nejste jisti, kdo zprávy odeslal. Totéž platí pro textové zprávy. Neotevírejte textové zprávy z čísel, která neznáte.

 16. Potvrďte, že problém nesouvisí s hardwarem. Hranice mezi softwarovým problémem a hardwarovým problémem může být tenká. Nejsnadnějším způsobem, jak potvrdit, že se nejedná o softwarový problém, nebo alespoň ne o problém, který můžete vyřešit, je zkontrolovat fyzické poškození zařízení. Hledejte praskliny nebo deformace v plášti. Pokud zjistíte jakékoli známky fyzického poškození, které by mohlo telefon poškodit, odneste jej k opravě do společnosti Apple.

 17. Vezměte iPhone do Apple Store. Pokud žádný z výše uvedených tipů problém nevyřešil, vezměte iPhone k opraváři nebo na panel Apple Genius.