Skip to content

Jak ovládat televizi pomocí Harmony Hub a Alexa

12 de Srpen de 2021
GettyImages 895672218 072d27d0d62849a5adf5eba6299d04af

Co vědět

 • Nainstalujte si do aplikace Alexa dovednost Harmony: Přejít na Jídelní lístek > Dovednosti a hry. Hledat Harmonie a vyberte dovednost Harmony, abyste ji povolili.
 • Propojení zařízení: V aplikaci Harmony klepněte na Jídelní lístek > Nastavení harmonie > Přidat/upravit zařízení a činnosti > Zařízení > Přidat zařízení. Následuj kroky.
 • Zkontrolujte, zda jsou ve vašem zařízení nainstalovány aplikace Harmony a Alexa. Při konfiguraci Harmony Hub postupujte podle následujících pokynů.

Dálkový ovladač Logitech Harmony Hub vám umožňuje vzdáleně měnit kanál, upravovat hlasitost, programovat oblíbené položky a další. Můžete jej použít s televizí, kabelovým přijímačem, herní konzolí nebo streamovacím zařízením. Zjistěte, jak připojit Alexu k zařízení Harmony Hub a přestat si dělat starosti s umístěním dálkového ovladače.

Nastavte si Harmony Hub

Než začnete, stáhněte si aplikaci Harmony do zařízení iOS nebo Android a podle pokynů nakonfigurujte Harmony Hub. Pokud je vaše zařízení Harmony již nastaveno a pracuje v místnosti, kde chcete pomocí Alexa ovládat televizi, můžete pokračovat do další části.

Nakonfigurujte Alexu na práci s Harmony

Zkontrolujte, zda je vaše zařízení Echo nebo jiné zařízení Alexa správně nastaveno a funguje. Poté nainstalujte dovednost Harmony do aplikace Alexa.

 1. Otevřete na svém mobilním zařízení aplikaci Alexa

 2. Klepněte na Jídelní lístek > Dovednosti a hry nebo jděte do Dovednosti tab.

 3. Hledat Harmonie.

 4. Klepněte nebo klikněte na dovednost Harmony s modrým logem.

  Screenshot dovednosti Harmony Hub Alexa

 5. Klepněte nebo klikněte Umožnit.

  Povolte screenshot dovednosti Harmony

 6. Přihlaste se ke svému účtu Harmony a autorizujte Alexu k používání vašeho účtu.

Propojte zařízení s Harmony Hub

Zařízení, která chcete používat, jako je Xbox nebo smart TV, musí být propojena s Harmony Hub, abyste je mohli používat s Alexou. Pokud vaše zařízení ještě nejsou propojena s Harmony nebo chcete používat nová zařízení, můžete je přidat prostřednictvím aplikace.

 1. Přihlaste se do mobilní aplikace Logitech Harmony.

 2. Klepněte na Jídelní lístek > Nastavení harmonie > Přidat/upravit zařízení a činnosti.

 3. Poté klepněte na Zařízení > Přidat zařízení.

 4. Vyberte typ zařízení, které chcete přidat.

 5. Zadejte informace o výrobci a modelu.

 6. Klepněte na Přidat a dokončete nastavení podle uvedených pokynů.

Jak fungují činnosti harmonie

Harmony využívá aktivity ke kombinování zařízení, která spolupracují, do skupin. Aktivita sledování televize může například zahrnovat vaši televizi, přijímač a kabelový box. Aktivity můžete přejmenovat tak, aby vám dávaly větší smysl. Můžete například nastavit své oblíbené kanály a nastavit přátelská jména. Když pak řeknete: „Alexo, zapni Netflix,“ Harmony Hub a Alexa budou vědět, co dělat.

Alexa Harmony Hub příkazy

Když jsou všechna zařízení nastavena, můžete začít dávat příkazy Alexovi k ovládání vaší televize. Následuje několik hlasových příkazů, které můžete použít s Alexa a Harmony Hub.

 • „Alexo, zapni televizi.“
 • „Alexo, vypni televizi.“
 • „Alexo, zvyšte hlasitost.“
 • „Alexo, ztiš televizi.“
 • „Alexo, zapni Discovery.“
 • „Alexo, změň kanál na 145.“
 • „Alexo, pozastav Netflix.“
 • „Alexo, nastav časovač na 30 minut.“