Skip to content

Jak poslat e-mailem odkaz na web (URL)

22 de Červen de 2021
URL by Kay ePlus GettyImages 171584161 56a1c33f3df78cf7726db59d

Co je třeba vědět

 • Zkopírujte odkaz: Kliknutím pravým tlačítkem nebo klepnutím a podržením odkaz zkopírujete, nebo zvýrazněte adresu URL a stiskněte Ctrl+C (Windows) nebo Příkaz+C (Operační Systém Mac).
 • Odeslání odkazu na webovou stránku v libovolném e-mailovém klientovi: Před odesláním vložte zkopírovanou adresu URL přímo do zprávy.
 • Nebo vložte odkaz do Gmailu: Zvýrazněte text ukotvení a vyberte Vložte odkaz (ikona řetězu) ve spodní nabídce a poté vložte adresu URL.

Pokyny v tomto článku vysvětlují, jak odeslat odkaz v e-mailu pomocí libovolného e-mailového klienta (například Microsoft Outlook, Gmail, Windows Live Mail, Thunderbird nebo Outlook Express).

Jak zkopírovat URL

Odkaz na web můžete zkopírovat do většiny webových prohlížečů a dalších programů na ploše kliknutím pravým tlačítkem nebo klepnutím a podržením odkazu a výběrem možnosti kopírování. Pokud používáte webový prohlížeč, je adresa URL umístěna v horní části programu, pravděpodobně nad nebo pod otevřenými kartami nebo lištou záložek. Odkaz by měl vypadat asi takto, s http: // nebo https: // na samém začátku: https://www.zivotdivny.com/send-web-page-link-hotmail-1174274

Možná budete muset kliknout do adresního řádku prohlížeče, aby se zobrazila úplná adresa URL. Například prohlížeč Chrome nezobrazuje předponu http nebo https, dokud nevyberete text v adresním řádku. Můžete také vybrat text adresy URL a poté použít Ctrl + C (Windows) nebo Příkaz + C (macOS) klávesová zkratka pro zkopírování do schránky.

 

Jak poslat e-mailem odkaz na webovou stránku

Nyní, když byl odkaz na web zkopírován, vložte jej přímo do svého e-mailového programu. Kroky jsou identické bez ohledu na to, jaký program používáte:

 1. Klikněte pravým tlačítkem myši nebo klepněte a podržte v těle zprávy.
 2. Vyber Vložit možnost vložit URL do e-mailu.
 3. E-mail odešlete jako obvykle.

Výše uvedené kroky vloží odkaz jako text, podobně jako ve výše uvedeném příkladu, který odkazuje na tuto stránku. Vytvoření hypertextového odkazu, který skutečně propojí adresu URL s konkrétním textem ve zprávě, se u každého e-mailového klienta liší. Jako příklad použijeme Gmail:

 1. Vyberte text, který by měl mít odkaz ukotven.
 2. Vybrat Vložte odkaz ze spodního menu ve zprávě (vypadá to jako řetězový odkaz).

  Gmail vyberte možnost pro vložení odkazu

 3. Vložte URL do webová adresa sekce.

  Gmail zadejte URL odkazu

 4. lis OK propojit URL s textem.
 5. E-mail odešlete jako obvykle.

  Zpráva v Gmailu s přidanou adresou URL

Většina e-mailových klientů vám umožňuje sdílet odkazy prostřednictvím podobné možnosti s názvem Odkaz nebo Vložit odkaz. Například Microsoft Outlook vám umožňuje posílat e-mailové adresy URL z Vložit záložka, přes Odkaz možnost v Odkazy sekce.