Skip to content

Jak poslat zprávu z obyčejného textu z Gmailu

18 de Srpen de 2021
Gmail Logo 57e3e0b75f9b586c35507780

Co vědět

  • V okně složení zprávy vyberte tříbodové menu, pak vyberte Režim prostého textu.
  • Chcete -li odebrat formátování z řetězce textu, zvýrazněte text a zvolte Odebrat formátování na panelu nástrojů Formátování.

V Gmailu můžete snadno odesílat zprávy pomocí formátování HTML nebo prostého textu. Formáty pásmu ve formátu prostého textu, stejně jako barvy a obrázky. Zde je návod, jak odesílat textové zprávy prostřednictvím webové verze Gmailu.

Jak poslat zprávu z obyčejného textu z Gmailu

Chcete -li v Gmailu odeslat e -mail jako prostý text, napište zprávu jako obvykle. V dolní části okna pro psaní klepněte na tříbodové menu a potom klikněte na Režim prostého textu. Toto nastavení funguje jako přepínač. Chcete-li deaktivovat režim prostého textu, znovu vyberte možnost nabídky. Chcete -li odebrat formátování z řetězce textu, zvýrazněte text a zvolte Odebrat formátování na panelu nástrojů Formátování.

Proč na e -mailech prostého textu záleží

Zprávy ve formátu prostého textu jsou technicky výchozí metodou přenosu e-mailů. Pokud však používáte speciální formáty jako HTML nebo RTF, bude e -mail v zákulisí vypadat jako blábol; surový formátovací kód je to, co přenáší přes internet. E -mailový program příjemce přečte zakódované pokyny k rekonstrukci a poté předloží e -mail tak, jak jste zamýšleli. Ve většině případů tento proces rekonstrukce není velký problém. Většina e -mailových programů však uživatelům umožňuje z bezpečnostních důvodů zakázat vykreslování zpráv HTML. Protože nevyžádané zprávy, viry a další typy malwaru se mohou spouštět, když e -mailový program čte a poté spouští kód, programy (jako Microsoft Outlook) mají ve výchozím nastavení potlačení HTML. Pokud vaše zpráva závisí na HTML, velká část vašeho publika ji nemusí vidět, zvláště pokud nepřidali vaši e-mailovou adresu jako důvěryhodný nebo bezpečně uvedený korespondent.