Skip to content

Jak používat připomenutí Google Home

7 de Červenec de 2021
how to use google home reminders 4590001 1 0eec7265c18d41df9e1d6bfe074b995d

Lidé každý den zapomínají na celkem tři věci. Mohly by to být narozeniny, zapomenutí na zaplacení účtů nebo zmeškání schůzky. Připomenutí Google Home vám mohou pomoci. Google Home Hub obsahuje obrazovku, kterou mnoho lidí umisťuje do centrální místnosti v domě. Zařízení Google Home Mini jsou obvykle umístěna v různých ložnicích nebo kancelářích. Samotná domovská stránka Google vám také může připomenout věci. Díky zařízením Google Home v celé domácnosti existuje mnoho způsobů, jak můžete po celý den dostávat užitečná připomenutí.

Jak nastavit připomenutí

Než budete moci použít připomenutí, musíte se ujistit, že je váš účet Google připojen k domovské stránce Google, a zapnout osobní výsledky. Z tohoto důvodu je důležité nastavit Voice Match a použít shodu na váš konkrétní účet.

 1. Otevřete aplikaci Google Home a klepněte na ikonu Domov ikona dole.

  Hlavní stránka Google Home

 2. Klepněte na zařízení, které chcete nakonfigurovat pro Voice Match, a klepněte na ikona ozubeného kola v pravém horním rohu otevřete nastavení zařízení.

 3. Přejděte dolů na ikonu Voice Match oblast nastavení. Pokud jste již nakonfigurovali hlasovou shodu, měli byste vidět Odebrat Voice Match. Jinak klepněte na Voice Match, klepněte na Přidata postupujte podle pokynů, aby zařízení rozpoznalo váš hlas a přidružilo ho k vašemu účtu Google.

  Screenshot nastavení zařízení Google Home

 4. Když teď mluvíte s tímto domovským zařízením Google, rozpozná váš hlas a přidruží ho k vašemu vlastnímu účtu Google.

Nyní jste připraveni začít vytvářet připomenutí!

Časové připomenutí Google Home

Nejjednodušší způsob, jak používat připomenutí Google Home, je jednoduše požádat Google Home, aby vám připomněl, abyste si něco zapamatovali v určité datum a čas.

Screenshot z připomenutí podle času v Asistentovi Google

Formát tohoto hlasového příkazu je následující: Hej Google, připomeň mi

Formulace data a času je velmi flexibilní. Zde je několik příkladů správně formulovaných časových připomenutí Google Home:

 • „Připomeň mi, abych zítra v 18:00 zaplatil účty.“
 • „Připomeň mi, abych zítra v poledne zavolal tátovi.“
 • „Připomeňte mi, abych se příští úterý ve 15:00 zúčastnil technické konference.“

Domovská stránka Google umožňuje výpisy data a času v přirozeném jazyce bez uvedení přesného kalendářního data. Pokud Google Home nechápe, jak jste zadali datum nebo čas, zkuste přeformulovat hlasový příkaz jiným způsobem. Ujistěte se, že jste co nejkonkrétnější.

Připomínky založené na poloze

Dalším pohodlným použitím připomenutí Google Home je požádat Google Home, aby vám připomněl, abyste něco udělali, když se dostanete na konkrétní místo. Pokud jste označili místa v Mapách Google, můžete na tato místa odkazovat ve svých připomenutích.

Screenshot z umístění v Mapách Google.

Nebo můžete odkazovat na obecné umístění, například „knihovna“ nebo „Starbucks“. Jak vám domácí zařízení Google ve vašem domě něco připomínají, když nejste doma? Tady přichází na řadu integrace s Google Assistant. Domovská stránka Google vám zašle připomenutí prostřednictvím aplikace Google Assistant ve vašem telefonu.

Screenshot připomenutí založených na poloze

Zde je několik příkladů správně formulovaných připomenutí založených na umístění:

 • „Připomeň mi, abych si koupil mléko v obchodě.“
 • „Připomeň mi, abych si promluvil se svým šéfem, až se dostanu do práce.“
 • „Připomeň mi, abych dostal poštu, až se vrátím domů.“
 • „Připomeň mi, abych vyzvedl v knihovně Velká očekávání.“

Když GPS v telefonu ukáže, že jste v dané lokalitě, Google vydá upomínku prostřednictvím aplikace Google Assistant v telefonu. Odesílání příkazů na Google Home i Google Assistant může být matoucí. Při velení asistenta začněte hlasovým příkazem „Dobře Google“. Když velíte domovské stránce Google, začněte slovem „Hey Google“.

Nastavte opakující se připomenutí

Jedním z nejužitečnějších způsobů použití připomenutí je nastavení opakovaných připomenutí. To je vynikající pro ty věci, které si musíte pamatovat dělat každý den, na které vždycky zapomenete.

Screenshot z opakujících se připomenutí Google Home

Zde je několik příkladů:

 • „Připomeň mi, abych chodil každý den v 17:00 do posilovny.“
 • „Připomeň mi, abych si vzal léky každý den v 8 hodin ráno.“
 • „Připomeň mi, abych si každou neděli v poledne prala prádlo.“
 • „Připomeň mi, že mám dělat účty první den každého měsíce v 18:00.“

Stejně jako u časově založených připomenutí používají opakující se připomenutí přirozený jazyk. Můžete tedy říci „každý den“, „každý měsíc“ atd. Pokud je zadáno konkrétní opakující se datum a čas, bude to fungovat.

Zkontrolujte připomenutí

Screenshot kontroly připomenutí Google Home

Když obdržíte připomenutí, Google Home provede následující akce:

 • Všechna zařízení: Domovská stránka Google řekne: „Mám připomenutí pro.“
 • Google Home Mini: LED světlo bude blikat a jedno bílé světlo zůstane svítit, takže budete vědět, že na vás čeká připomenutí.
 • Domovské centrum Google: Na chytrém displeji se zobrazí upozornění na celou obrazovku s podrobnostmi připomenutí.
 • Asistent Google: Pokud nejste doma, obdržíte oznámení Asistenta Google s připomenutím.

Chcete-li slyšet upozornění na připomenutí, řekněte kterékoli z následujících prohlášení:

 • „Ahoj Google, co se děje?“
 • „Ahoj Google, jaká jsou moje oznámení?“
 • „Ahoj Google, jaké mám upomínky?“

Můžete také požádat o konkrétní připomenutí. Formát pro vyvolání konkrétních připomenutí je: Hej Google, kdy je moje připomenutí

Takže pokud jste zapomněli, když máte narozeninovou oslavu, že jste si nastavili připomenutí, ale chcete plánovat dopředu, abyste si mohli koupit dárek, řekli byste: Hej Google, kdy je moje připomenutí jít na narozeninovou oslavu Sarah?

Domovská stránka Google vám připomene, kdy je večírek.

Nezaměňujte připomenutí a alarmy

Připomenutí Google Home jsou dokonalým řešením pro zapamatování si konkrétních událostí nebo úkolů. Nemají však nahradit denní alarmy. Domovská stránka Google je schopna spustit upozornění na poplach kdykoli a ve dne, takže pokud potřebujete něco jako budík, řekněte jen: Hej Google, nastav si zítra ráno na 6:30.

Smyslem oznámení Google Home není pouze dostat poplach, je to proto, abyste obdrželi informace o připomenutí, které vám řeknou, co je třeba udělat. Při správném použití jsou připomenutí Google Home velmi užitečná a mohou vám vylepšit život mnoha způsoby.