Skip to content

Jak používat režim nízké spotřeby iPhone pro delší životnost baterie

12 de Červenec de 2021
iphone low power mode 570b8de35f9b58140817baca

Vymačkání co nejdelší životnosti baterie iPhonu je zásadní. Existují desítky tipů a triků, které vám mohou pomoci, ale pokud je vaše baterie velmi slabá a nebudete se moci chvíli nabíjet, šetřete baterii pomocí režimu nízké spotřeby iPhone. Režim nízké spotřeby deaktivuje určité funkce a nastavení telefonu, aby prodloužila výdrž baterie. Pokyny v tomto článku platí pro iOS 9 a vyšší. Pokud máte Apple Watch, podívejte se, jak používat Power Reserve na Apple Watch.

Co dělá režim nízké spotřeby iPhone?

Když povolíte režim nízké spotřeby iPhone, ikona baterie zežloutne, což znamená, že telefon pracuje na prodloužení výdrže baterie. I když je to skvělé, existují kompromisy. Když je zapnutý režim nízké spotřeby, stane se několik věcí:

 • Snižuje rychlost: Rychlost procesoru iPhone ovlivňuje, kolik baterie používá. Režim nízké spotřeby snižuje výkon procesoru a grafického čipu, aby šetřil baterii. To znamená, že telefon bude pomalejší a nemusí fungovat tak dobře ve hrách a jiných graficky náročných úlohách.
 • Zakáže aktualizaci aplikace na pozadí: IPhone se učí, jak používáte aplikace, a proaktivně je aktualizuje, aby zajistil, že na vás budou čekat nejnovější data, až budete připraveni. Je to skvělá funkce, ale také využívá baterii. Režim nízké spotřeby dočasně pozastaví tuto funkci.
 • Automatický zámek se stane rychlejším: Bez ohledu na vaše normální nastavení automatického uzamčení se váš iPhone automaticky uzamkne za 30 sekund, když je zapnutý režim nízké spotřeby, protože více času na obrazovce spotřebovává více baterie.
 • Vypíná načítání e-mailů: IPhone může být nastaven tak, aby pravidelně kontroloval nové e-maily. Režim nízké spotřeby vypíná tuto funkci. Nové zprávy budete muset zkontrolovat ručně (otevřete Mail a stažením shora jej obnovíte).
 • Zakáže automatické stahování: Režim nízké spotřeby brání automatickému stahování hudby a automatickým aktualizacím aplikací v používání baterie.
 • Pozastaví vizuální efekty a animace: iOS je nabitý vizuálními efekty a animacemi, díky nimž je používání telefonu zábavnější, ale také využívá baterii. Režim nízké spotřeby iPhone je vypíná, aby šetřil energii.
 • Zakáže „Hej Siri“: Telefon používá při poslechu této energie, která aktivuje vašeho osobního asistenta, další energii. Zapnutí režimu nízké spotřeby zabrání Siri poslouchat příkazy.
 • Pozastavuje zálohování fotografií na iCloudu: Zálohování fotografií na iCloud vyžaduje značnou energii, takže cloudové zálohy se v režimu nízké spotřeby dočasně pozastaví.

Výše extra výdrže baterie v režimu nízké spotřeby iPhone závisí na tom, jak telefon používáte. Podle Apple může průměrný člověk očekávat, že získá až několik hodin energie navíc. Některé odhady zjistily, že režim nízké spotřeby může snížit spotřebu baterie o 33% až 47%.

Jak zapnout režim nízké spotřeby iPhone

Existuje několik způsobů, jak povolit režim nízké spotřeby na vašem iPhone. Nejjednodušší metodou je říct Siri: „Zapněte režim nízké spotřeby.“ Možnost pro režim nízké spotřeby najdete také v Nastavení > baterie, stejně jako v Control Center (viz kroky níže).

Dalším způsobem, jak povolit režim nízké spotřeby v iPhone, je velmi slabá baterie. Když baterie klesne na 20% a znovu na 10%, zobrazí se vyskakovací okno s dotazem na režim nízké spotřeby. Některé z těchto akcí můžete opakovat a režim nízké spotřeby vypnout. Řekněte například Siri „Vypnout režim nízké spotřeby“ nebo jej vypněte v Nastavení nebo Ovládacím centru.

Jak používat režim nízké spotřeby iPhone z ovládacího centra

V systému iOS 11 a novějším můžete přizpůsobit možnosti, které jsou k dispozici v Ovládacím centru. Jednou ze změn, které můžete provést, je přidání ikony režimu nízké spotřeby pro snadný přístup. Co dělat:

 1. Otevřeno Nastavení.

 2. Jít do Kontrolní centrum.

 3. Klepněte na zelenou+ ikona vedle Režim nízké spotřeby přesunout do horní části ikon, což jsou ovládací prvky, které se zobrazují v Control Center.

  Přizpůsobte ovládací prvky, tlačítka režimu nízké spotřeby v nastavení iOS

 4. Otevřete Ovládací centrum tažením dolů z horní části obrazovky nebo nahoru zdola (v závislosti na modelu vašeho iPhone) a poté klepněte na baterie ikona pro zapnutí nebo vypnutí režimu nízké spotřeby.

Můžete iPhone trvale používat režim nízké spotřeby?

Režim nízké spotřeby může iPhonu poskytnout několik hodin výdrže baterie navíc, takže vás může zlákat, že jej budete používat stále. Stále zapnutý režim nízké spotřeby však snižuje spotřebu, deaktivuje aplikace a pozastavuje mnoho funkcí. Pokud vás nezajímá, zda jsou tyto funkce vypnuté, není trvalé poškození režimu nízké spotřeby nijak na škodu. Režim nízké spotřeby se automaticky vypne (tj. Ochrana baterie se zastaví), když nabití baterie překročí 80%.