Co je třeba vědět
- Potřebujete aplikaci, která nabízí funkce rozšířené reality.
- Od verze iOS 11 podporují iPhony rozšířenou realitu na úrovni operačního systému.
Tento článek vysvětluje, co je to rozšířená realita, co potřebujete k použití na iPhonu nebo iPadu a některé pozoruhodné aplikace s funkcemi rozšířené reality pro iOS 11 nebo vyšší.
Co je to rozšířená realita?
Augmented Reality, neboli AR, je technologie, která překrývá digitální informace do reálného světa pomocí aplikací na smartphonech a dalších zařízeních. Obecně lze říci, že aplikace rozšířené reality umožňují uživatelům „vidět“ prostřednictvím kamer na jejich zařízeních. Aplikace poté do zobrazeného obrázku přidají data doručená z Internetu. Rozšířená realita nemá stejný druh humbuku jako virtuální realita (VR), ale má potenciál stát se mnohem více používanou a mnohem více se měnící technologií. A na rozdíl od VR můžete použít rozšířenou realitu bez nákupu jakéhokoli příslušenství, jako je heads-up displej nebo speciální brýle.
Co potřebujete k použití rozšířené reality na iPhonu nebo iPadu
Na rozdíl od virtuální reality na iPhone může téměř každý na svém iPhone používat rozšířenou realitu. Vše, co potřebujete, je aplikace, která nabízí funkce rozšířené reality. Některé aplikace mohou vyžadovat další funkce, například GPS nebo Wi-Fi, ale pokud máte telefon, který dokáže spouštět aplikace, máte také tyto funkce. Od vydání iOS 11 prakticky všechny nedávné iPhony podporují rozšířenou realitu dodávanou na úrovni operačního systému. A to díky architektuře ARKit, kterou Apple vytvořil, aby vývojářům aplikací pomohl snáze vytvářet aplikace AR. Díky iOS 11 a ARKit došlo k explozi AR aplikací. Podívejte se na 12 našich oblíbených AR aplikací pro iPhone a iPad. Společnost Apple představila na svých modelech iPad Pro 2020 systém LiDAR, přesto se teprve uvidí, jak bude používán. Můžete si být jisti, že systém LiDAR bude nápomocný při zlepšování AR.
Pozoruhodné aplikace pro rozšířenou realitu pro iPhone a iPad
Pokud si chcete dnes prohlédnout rozšířenou realitu na iPhonu nebo iPadu, zde je několik skvělých aplikací, které můžete začít:
Amikasa: Nejtěžší částí nakupování nábytku je zjistit, zda bude kus ve vašem prostoru fungovat dobře. Amikasa to řeší tím, že do vašeho pokoje vloží nábytek.
Pokemon Go: V této rozbité hře jsou Pokémoni „skrytí“ všude – uvnitř i venku po celém světě – a můžete je najít, zachytit, trénovat a bojovat pomocí smartphonu a jeho fotoaparátu.
Vivino: Vyfoťte láhev vína, kterou vypijete, a aplikace to rozpozná. Ohodnoťte vína, vytvořte si chuťový profil a sledujte své oblíbené položky, poté pomocí aplikace vyhledejte nejlepší ceny v okolí.
Zombie GO !: Vzpomeňte si na Pokemon Go, ale místo roztomilých tvorů postavte zombie a máte základní nápad. Zábavné je, že se zombie objevují ve skutečném světě přímo před vámi. Hledáte ještě více aplikací rozšířené reality? Podívejte se na 10 nejlepších aplikací pro rozšířenou realitu pro iPhone (AR).
Budoucnost rozšířené reality na iPhone
Dokonce i chladnější než funkce AR zabudované do systému iOS 11 a hardware, který je podporuje v řadě iPhone X, se šíří pověsti, že Apple pracuje na brýlích s integrovanými funkcemi rozšířené reality. Byly by to jako Google Glass nebo Snap Spectacles – které se používají k fotografování v Snapchatu – ale jsou připojeny k vašemu iPhone. Aplikace ve vašem iPhone by přenášely data do brýlí a tato data by se zobrazovala na čočce brýlí, kde je vidí pouze uživatel. Pouze čas ukáže, zda jsou tyto brýle někdy uvolněny, a pokud ano, zda jsou úspěšné. Například Google Glass byl z velké části neúspěch a již se nevyrábí. Apple má však zkušenosti s tím, že technologie je módní a integrovaná do našeho každodenního života. Pokud může kterákoli společnost vyrábět AR brýle, které jsou široce používány, je pravděpodobně Apple.