Skip to content

Jak používat sluchátka na iPhone 7

5 de Červenec de 2021
GettyImages 961025682 7e1a98b5cd4245b085da36eb3176e6cf

Co je třeba vědět

  • IPhone 7 nemá vestavěný konektor pro sluchátka, ale můžete použít dodaná sluchátka, která se připojují k portu Lightning telefonu.
  • Použijte AirPods nebo jiná bezdrátová sluchátka. Spárujte sluchátka a poté pomocí Control Center nastavte přehrávání zvuku na ně.
  • K připojení jakékoli sady kabelových sluchátek použijte adaptér Apple Lightning na 3,5 mm konektor pro sluchátka.

Tento článek odpovídá na otázku „má iPhone 7 konektor pro sluchátka?“ a vysvětluje různé způsoby připojení zahrnutých sluchátek a sluchátek třetích stran k iPhone 7.

Má iPhone 7 konektor pro sluchátka?

Ne. Série iPhone 7 byla první, která neměla konektor pro sluchátka. Ani iPhone 7 nebo iPhone 7 Plus neměl konektor pro sluchátka. Všechny modely iPhone od té doby také vynechaly konektor pro sluchátka. Když společnost Apple představila tyto modely, odstranila konektor pro sluchátka, aby byl iPhone 7 štíhlejší než předchozí modely. U řady iPhone 7 mají uživatelé tři možnosti připojení sluchátek: bezdrátová sluchátka jako AirPods, kabelová sluchátka Apple dodávaná s iPhone 7 a připojená k portu Lightning, nebo adaptér pro sluchátka se standardním konektorem.

Jak používat zahrnutá sluchátka na iPhone 7

IPhone 7 je dodáván se sluchátky v krabici. Jednalo se o sluchátka připojená k portu Lightning na spodní straně iPhone. Jedinou nevýhodou je, že tento port nemůžete použít k nabíjení telefonu, například když používáte sluchátka. Pokud jste s nimi spokojeni, není třeba kupovat bezdrátová sluchátka nebo adaptér.

Jak používat sluchátka na iPhone 7: Bezdrátová sluchátka

Přímým způsobem, jak používat sluchátka s iPhone 7, je používat bezdrátová sluchátka. Samozřejmě můžete použít Apple AirPods, ale můžete také připojit prakticky jakoukoli jinou sadu sluchátek kompatibilních s Bluetooth. Co dělat:

  1. Ujistěte se, že jsou vaše AirPods nebo Bluetooth sluchátka nabitá a fyzicky blízko iPhone 7.

  2. Přepněte je do režimu párování. Pro AirPods to znamená stisknutí tlačítka na pouzdře. U ostatních modelů sluchátek postupujte podle pokynů.

  3. Pokud párujete AirPods, postupujte podle pokynů na obrazovce (nebo si přečtěte našeho podrobného průvodce nastavením AirPods).

  4. Pokud spárujete modely třetích stran, přejděte na Nastavení > Bluetooth. Ujistěte se, že Bluetooth jezdec je zapnutý / zelený.

  5. Když se vaše sluchátka objeví na obrazovce, spárujte je klepnutím.

  6. Když jsou připojeny vaše AirPods nebo jiná sluchátka Bluetooth, ujistěte se, že k nim jde zvuk, a to otevřením Control Center, klepnutím na ovládací prvky přehrávání zvuku a klepnutím na sluchátka, pokud ještě nejsou vybrána.

Jak používat sluchátka na iPhone 7: Adaptér

Pokud máte pár kabelových sluchátek, která máte rádi, můžete je použít také s iPhone 7. Vše, co potřebujete, je adaptér. Apple prodává adaptér Lightning na 3,5 mm jack pro sluchátka, který dělá tento trik. Tento adaptér se zapojuje do portu Lightning na spodní straně a na druhém konci nabízí standardní konektor pro sluchátka. Stačí připojit preferovaná kabelová sluchátka a budete poslouchat, jakmile stisknete tlačítko přehrávání. Stejně jako u běžných sluchátek nelze měnit nastavení na obrazovce – začněte přehrávat hudbu a uslyšíte ji ve sluchátkách.