Skip to content

Jak povolit vyskakovací okna na iPhonech a iPadech

16 de Srpen de 2021
GettyImages 970158306 9880c10570744240a0994801cc782791

Vzhledem k relativně malé velikosti obrazovek zařízení iPhone a iPad mohou vyskakovací okna při procházení webu působit rušivě. Proto je vestavěný blokovač vyskakovacích oken v Safari vítanou funkcí v iOS. Ve výchozím nastavení vaše zařízení iOS brání webovým stránkám v otevírání vyskakovacích oken, ale na iPhonu a iPadu můžete blokování vyskakovacích oken vypnout několika klepnutími.

Proč deaktivovat blokování vyskakovacích oken na iPhonu a iPadu?

Blokování vyskakovacích oken v Safari je po většinu času skvělé, ale vždy se vyskytnou situace, kdy zjistíte, že je důležité, aby vyskakovací okna fungovala. Ačkoli je to pravděpodobně známka špatného webového designu, některé webové stránky závisí na vyskakovacích oknech, abyste získali potřebné informace. To platí zejména pro některé finanční webové stránky, jako jsou bankovní a webové stránky s kreditními kartami, které někdy používají vyskakovací okna k zobrazení výpisů z účtu, dokumentů PDF a dalších dokumentů; ostatní mohou záviset na vyskakovacích oknech, která vám umožní přihlásit se k odběru novinek, získávat slevové kódy nebo provádět jiné služby. Některé webové stránky, které otevírají vyskakovací okna na ploše, ve skutečnosti fungují dobře s mobilními prohlížeči, ale pokud narazíte na problém s webem a zjistíte, že potřebujete vyskakovací okna povolit v Safari, můžete blokování vyskakovacích oken rychle vypnout. Samozřejmě je dobré znovu zapnout blokování vyskakovacích oken, až budete s vyskakovacím oknem hotovi, jinak budou vyskakovací okna otevírat bez vašeho svolení i jiné webové stránky. Konec konců, blokování vyskakovacích oken Apple má usnadnit procházení.

Jak vypnout blokování vyskakovacích oken na iPhonu a iPadu

Bohužel nemůžete zadat seznam schválených webových stránek, pro které může Safari podle potřeby vypnout blokování vyskakovacích oken; je to návrh typu všechno nebo nic, ve kterém je blokování automaticky otevíraných oken buď zapnuto nebo vypnuto. Pokud tedy potřebujete zobrazit vyskakovací okno pro konkrétní web, vypněte blokování vyskakovacích oken a později jej znovu zapněte. Tyto kroky fungují úplně stejně pro iPhone i iPad.

  1. Jít do Nastavení > Safari.

  2. V části Obecné klepněte na Blokovat vyskakovací okna přepnout. Zbarví se na bíle, což znamená, že je vypnutý.

  3. Spusťte Safari aplikace. Změny proběhnou okamžitě a na webových stránkách, které je používají, byste měli vidět vyskakovací okna.