Skip to content

Jak přidat písma do aplikace Word

13 de Září de 2021
how to add fonts to word 4173671 25a0151608d647a780b7784f94378b0f

Co vědět?

 • Nejjednodušší možnost pro Windows: Klikněte pravým tlačítkem na soubor .ttf nebo .otf a vyberte Nainstalujte.
 • Další nejjednodušší: Přejít na Start > Kontrolní panel > Písma. V jiném okně přetáhněte soubor .ttf nebo .otf do složky písem, kterou jste právě otevřeli.
 • U aplikace Word pro Mac poklepáním na soubor písma otevřete náhled> Nainstalujte písmo.

Tento článek vysvětluje, jak nainstalovat písma ve Windows, Word pro macOS, Microsoft Word Online, Word pro Android a Word pro iOS. Pokyny v tomto článku platí pro všechny verze aplikace Word od roku 2011 také pro Windows 10, 8 a 7, macOS, Android a iOS.

Jak nainstalovat písmo v systému Windows

Pojďme se naučit, jak nainstalovat písmo do systému Windows, abychom jej poté mohli přidat do Wordu. Instalace písma v systému Windows je stejná od systému Windows 10 až po systém Windows 7. Existují 2 způsoby instalace.

Metoda 1

 1. Pokud nevidíte soubor .ttf nebo .otf, budete jej muset extrahovat ze souboru zip.

 2. Jakmile máte soubor .ttf nebo .otf, klikněte na něj pravým tlačítkem a vyberte Nainstalujte.

 3. Během instalace se krátce zobrazí okno s průběhem instalace.

Metoda 2

 1. Vybrat Start > Kontrolní panel > Písma otevřete ve svém systému složku písem.

 2. V jiném okně najděte písmo, které chcete nainstalovat. Pokud jste písmo stáhli z webu, soubor je pravděpodobně ve vašem souboru Soubory ke stažení složku. Soubor písem bude pravděpodobně mít příponu .ttf nebo .otf.

 3. Přetáhněte požadované písmo do složky písem systému. Můžete jej umístit do mezery mezi ostatními ikonami písem na ovládacím panelu písem. Sady písem jsou často obsaženy v souborech .zip, takže je musíte extrahovat před přetažením skutečných souborů písem do systému Písma složku. Pokyny, jak extrahovat nebo rozbalit soubor .zip, najdete v článku Zip Files: Unzip Them With the Right Software. Pokud soubor .zip obsahuje více variant písma, musíte nainstalovat každý zvlášť.

 4. Jakmile je písmo ve správné složce, mělo by se nainstalovat automaticky. Pokud tomu tak není, poklepáním na soubor písma otevřete soubor Náhled písmaa klikněte na Nainstalujte tlačítko v levém horním rohu. Při příštím otevření aplikace Word by se nové písmo mělo objevit jako možnost v seznamu písem.

  Když dvakrát kliknete na soubor písma, zobrazí se v prohlížeči písem.

Jak přidat písma do Wordu pro Mac

Než budete moci používat nová písma Microsoft Word na Macu, musíte je přidat do aplikace pro správu písem na macOS, Kniha písem:

 1. Vyhledejte soubor písem a poklepáním na něj otevřete okno náhledu písma. Možná budete muset soubor nejprve rozbalit.

 2. Klikněte na Instalovat písmo v dolní části okna náhledu písma, které by mělo otevřít Kniha písem.

 3. Pokud používáte verzi Office pro Mac pro rok 2011, musíte také soubor písma přetáhnout do souboru Kompatibilní s Windows Office kolekce, kterou najdete na levém postranním panelu Kniha písem.

  Kniha písem Mac

  Aplikace Font Book spravuje písma pro Mac.
 4. Po restartování počítače Mac by mělo být písmo dostupné ve Wordu a většině dalších aplikací včetně PowerPointu a Excelu.

Písma se ve Wordu správně zobrazí, pouze pokud jsou nainstalována v zařízení uživatele. Text formátovaný nepodporovanými písmy se obvykle zobrazí ve výchozím písmu, jako je Times New Roman. Pokud plánujete sdílet soubory aplikace Word s ostatními, bude možná nutné vložit některá písma. Písma můžete vkládat pouze do verzí Windows aplikace Word, a konkrétní písmo musí umožňovat vkládání. Zkontrolujte seznam písem Microsoft podporovaných jednotlivými verzemi MS Office a určete, která písma budete možná muset vložit.

Jak přidat písma do aplikace Word Online

Pokud používáte aplikaci Microsoft Word Online jako součást Microsoft 365, můžete použít jakékoli písmo nainstalované ve vašem systému. Jednoduše zadejte název souboru písma minus příponu do Možnosti písma krabice.

Word Online

Otevřete ve svém webovém prohlížeči Office 365 a do pole možností písma zadejte název písma.
Když dokument uložíte, název písma se zobrazí v poli možností písem a správně se zobrazí každému uživateli, který má toto písmo na svém zařízení nainstalované. Word Online vám bohužel neumožňuje vkládat písma.

Pokud přidám písma ve Wordu, přenesou se do Excelu nebo PowerPointu?

Ano. Jakmile do svého operačního systému přidáte písmo a zajistíte, aby bylo kompatibilní s aplikací Word, měli byste jej používat v jakékoli aplikaci MS Office včetně aplikací Microsoft Excel a PowerPoint.

Jak přidat písma do aplikace Microsoft Word pro Android

Přidání písem do nejnovější verze MS Word pro Android je bohužel mnohem obtížnější, než bývalo. Než začnete, budete ke svému zařízení potřebovat přístup root. Lifewire má podrobného průvodce, který vysvětluje, jak rootovat jakékoli zařízení Android. Rootování vašeho zařízení může vést ke zrušení platnosti záruky a k poruchám hardwaru. Než se pokusíte o rootování, zazálohujte si důležitá data pomocí aplikace, jako je Helium.

 1. S rootovaným zařízením Android si stáhněte FX File Explorer a nainstalujte kořenový doplněk.

 2. Otevřeno Průzkumník souborů FX a vyhledejte soubor písem.

 3. Vyberte soubor písma podržením prstu na něm několik sekund a potom klepněte na kopírovat v pravém horním rohu obrazovky. Pokud bude úspěšný, uvidíte v pravém horním rohu novou ikonu „1 zkopírováno“.

  Písmo v Průzkumníku souborů FX

  Pomocí aplikace FX File Explorer vyhledejte písmo a zkopírujte jej.
 4. Nyní zavřete FX File Explorer, vyhledejte aplikaci MS Word a podržte prst na ikoně souboru, aby se otevřelo menu. Pokud je vaše zařízení rootováno, měli byste vidět Prozkoumejte data možnost navíc k Otevřeno a Odinstalovat.

 5. Klepněte na Prozkoumejte data a vyhledejte adresář písem přechodem na Soubory > Data > Písma.

 6. Vložte soubor písem do adresáře písem klepnutím na ikonu „1 zkopírováno“ v pravém horním rohu obrazovky a výběrem Vložit ze zobrazené nabídky.

 7. Písmo se nyní zobrazí jako možnost v MS Word.

Jak přidat písma do aplikace Microsoft Word pro iOS

Chcete -li přidat písmo do zařízení iPhone nebo iPad, budete potřebovat aplikaci pro instalaci písem, jako je AnyFont, kterou si můžete stáhnout z App Store.

 1. Přesuňte požadovaný soubor písem do svého iCloudu.

 2. Na iCloudu klepněte na soubor písma a potom klepněte na tři tečky v pravém horním rohu obrazovky.

 3. Vybrat Vývozní z nabídky, která se rozbalí, aby se zobrazila nabídka iOS.

 4. V nabídce iOS klepněte na Otevři to a vyberte Import s AnyFont.

 5. Jakmile se AnyFont otevře, měli byste vidět soubor písem. Klepněte na něj a potom na velký Aa ikona. Pokud se písmo nezačne instalovat hned, klepněte na Nainstalujte na další obrazovce, která se objeví, a postupujte podle pokynů.

Při restartu MS Word byste měli vidět své písmo uvedené v možnostech písma.

Stáhněte si písma pro Microsoft Word

Do libovolného operačního systému můžete nainstalovat libovolný soubor písem. Písma najdete online na Creative Market, Dafont, FontSpace, MyFonts, FontShop a Awwwards. Některá písma jsou zdarma, zatímco jiná je nutné zakoupit. Pokud nestáhnete písmo, obvykle se dostane do složky Stažení ve vašem systému.