Skip to content

Je Outlook nedostupný? Zkontrolujte stav služby Outlook.com

16 de Září de 2021
GettyImages 1140838321 300dc73461914d46ad632249511f0dfd

Co vědět

 • Navštivte stránku Stav služby Microsoft 365. Můžete také zkontrolovat dolů pro všechny nebo jen pro mě nebo detektor dolů.
 • Zkuste restartovat prohlížeč, vymazat mezipaměť prohlížeče, restartovat počítač, vyprázdnit mezipaměť DNS nebo restartovat router.

Tento článek vysvětluje, jak zkontrolovat, zda je Outlook.com na konci společnosti Microsoft nebo zda se jedná o problém s počítačem nebo místní sítí, a jak vyřešit nejčastější příčiny. Pokyny v tomto článku platí pro všechny služby Microsoft Outlook, Hotmail, MSN a Live.

Jak zjistit, zda je aplikace Outlook.com nefunkční

Nemůžete získat přístup k vašemu e -mailu a nejste si jisti, kdo je na vině? Nejprve se podívejte na tato místa a zjistěte, zda je dole pro všechny, nebo ne.

 1. Navštivte stránku Stav služeb Microsoft 365 a podívejte se na stav služby Outlook.com. Pokud se vedle aplikace Outlook.com zobrazí zelené zaškrtnutí, pak z pohledu společnosti Microsoft vše funguje správně se službou Outlook.com. Pokud se na webové stránce zobrazuje vedle aplikace Outlook.com červený nebo žlutý symbol, dochází u Microsoftu aktuálně k problému a o problému ví. Komentáře vedle tohoto symbolu vám mohou pomoci odhalit, co se děje.

 2. Dalším způsobem, jak zkontrolovat, zda je web Outlook.com nefunkční, je použít webovou službu, jako je Down For Everyone Nebo Just Me nebo Down Detector. Pokud tyto weby ukazují, že Outlook.com po zadání webové adresy nefunguje, je pravděpodobné, že je nefunkční pro všechny nebo pro drtivou většinu uživatelů. Pokud tomu tak je, počkejte, až Microsoft problém vyřeší.

  Snímek obrazovky se stavem Down For Everyone or Just Me Outlook.com

  Down Detector zobrazuje, kolik uživatelů nahlásilo problémy za posledních 24 hodin nebo déle. Down Detector zkontroluje, zda má Outlook.com problémy sporadicky (někdy funguje, ale jindy se nenačítá).

 3. Pokud jste fanouškem Twitteru, vyhledejte jej #Outlookdown. Pokud je stránka nedostupná pro všechny, někdo o ní pravděpodobně již tweetoval. Věnujte pozornost časovým razítkům tweetu, abyste se ujistili, že nediskutují o dřívější době, kdy Outlook nefungoval.

Pokud jsou hlášeny problémy, budete pravděpodobně muset počkat, dokud Microsoft problém nevyřeší. Pokud však nikdo jiný nehlásí problém s aplikací Outlook v těchto službách, problém je téměř jistě na vaší straně.

Jak opravit problémy s Outlook.com

Pokud je stav aplikace Outlook.com v provozu, ale nemůžete se přihlásit, problém může být ve vašem počítači, síti nebo poskytovateli služeb. Pokud na stránce se stavem služby vidíte zelené zaškrtnutí, ale máte problémy s poštovní službou, vyzkoušejte řešení Outlook.com, zkuste tyto opravy v uvedeném pořadí:

 1. Zavřete a znovu otevřete webový prohlížeč. Může dojít k problému s pamětí nebo k jinému dočasnému problému, který bude odstraněn po restartu programu.

 2. Vymažte mezipaměť prohlížeče. Pokud chcete vymazat pouze mezipaměť stránky, na které se nacházíte, stiskněte a podržte Ctrl poté stiskněte F5. Tím vymažete mezipaměť a znovu načtete stránku Outlook.com.

 3. Restartujte váš počítač. Tím se odstraní dočasné soubory a další soubory v mezipaměti, které zabraňují řešení problémů s aplikací Outlook, přestože je služba zálohována.

 4. Vyprázdněte mezipaměť DNS. zmáčkni Start tlačítko, zadejte cmd, a vyberte příkazový řádek aplikace. Potom zadejte ipconfig /flushdns a stiskněte Vstupte. Servery DNS identifikují IP adresu domén, ke kterým se připojujete pomocí prohlížeče. Když se změní IP adresy, nastavení DNS v mezipaměti způsobí, že váš prohlížeč bude i nadále přistupovat ke staré nesprávné IP adrese.

  Snímek obrazovky s vymazáním mezipaměti DNS

 5. Restartujte router. Odpojte domácí router, počkejte 30 sekund a poté jej znovu zapojte. Router se znovu připojí k poskytovateli internetových služeb (ISP) a obnoví vaše internetové připojení. Připojte se k aplikaci Outlook.com a zjistěte, zda je problém nyní vyřešen.

Pokud je Outlook.com po provedení těchto kroků stále mimo provoz, váš poskytovatel internetových služeb pravděpodobně odepře přístup na web. Zavolejte svého ISP a zkontrolujte, zda podobné problémy nemají i další předplatitelé.