Skip to content

Online recenze Microsoft Office

24 de Červenec de 2023
microsoft office online 56a325113df78cf7727c01d2

Microsoft Office Online může sloužit jako bezplatná alternativa MS Office, protože umožňuje upravovat a sdílet soubory vytvořené v textovém editoru, tabulkovém procesoru a prezentačním programu a také přistupovat k aplikacím Outlook a OneNote. Vše, co se děje prostřednictvím online verze MS Office, se provádí prostřednictvím webového prohlížeče a ukládá se online, takže k souborům máte přístup odkudkoli.

Co máme rádi

  • Žádné stahování softwaru.
  • Otevře všechny typy souborů, které desktopové aplikace MS Office podporují.
  • Sdílejte a spolupracujte.
  • Šablony zdarma.
  • Automaticky uloží vaši práci.
  • Známé rozhraní podobné desktopovým verzím.

Co se nám nelíbí

  • Před použitím musí soubory existovat na OneDrive.
  • Kontrola pravopisu ne vždy funguje.
  • Nelze vždy uložit zpět do původního formátu.

Používání Office Online

Když navštívíte Office.com a přihlásíte se pomocí svého účtu Microsoft, zobrazí se nabídka, jak vidíte výše, která poskytuje přístup ke všem aplikacím, které nabízíte. Takto získáte online přístup k Excelu, Wordu nebo Outlooku atd. Když vyberete aplikaci, okamžitě se do ní dostanete, kde pak můžete vytvářet a upravovat soubory, které již máte na svém účtu, a nahrávat nové (k dispozici je 1 TB volného místa). Například Excel Online má nahrát kde můžete vybrat XLS, XLSX, XLB, CSV nebo jiný podporovaný soubor z vašeho počítače.

MS Office Excel online

Excel online.

Office Online také velmi usnadňuje sdílení souborů a práci na dokumentech s ostatními lidmi v reálném čase. Odkazy mohou být sdíleny, které může kdokoli otevřít pro prohlížení nebo spolupráci, a pro zabezpečení můžete nastavit heslo. Nepotřebují ani vlastní účet Microsoft.

Formáty souborů Microsoft Office Online

Microsoft Office Online plně podporuje následující typy souborů, což znamená, že můžete otevřít a uložit zpět do těchto formátů:

DOCM, DOCX, PPTM, PPTX, XLSM, XLSX

Podporovány jsou i další soubory, jako je CSV, ale pokud je chcete po úpravě uložit zpět do počítače, musíte vybrat XLSX nebo XLSM. Můžete však využít exportní nástroj, který umožňuje uložit formáty jako ODT a PDF jako stažený dokument. V opačném případě se Office ve výchozím nastavení ukládá na OneDrive a propojí se s vaší počítačovou verzí Office tak, aby se mezi nimi synchronizoval váš seznam nejnovějších souborů.

Microsoft Office Online vs. Microsoft Office

Desktopová verze Office je podobná té online. I když některé funkce nemusí být v online nástroji přítomny, celkový vzhled a dojem jsou téměř totožné. Oba obsahují Word, Excel, PowerPoint, Outlook a OneNote. Hlavní omezení se týká úplnosti sady funkcí. Desktopové aplikace díky tomu, že jsou umístěny na pevném disku s přístupem k operačnímu systému, obsahují bohatší nástroje pro věci, jako je vkládání složitých objektů. Přestože Office Online je zcela jistě plnohodnotnou online sadou produktivity, žádná pouze online platforma obecně nenabízí stejné možnosti jako lokálně nainstalovaný program. V současnosti neexistuje žádná online verze Accessu ani Publisheru.

Myšlenky na Microsoft Office Online

Pokud znáte Office na ploše, je používání online verze hračkou, protože nabídky a funkce jsou podobné, ne-li úplně stejné. Jsou povoleny běžné formáty souborů a v online verzi jsou podporovány všechny formáty, které Office podporuje. Existuje však velký rozdíl ve způsobu, jakým Office Online používá tyto soubory ve srovnání s desktopovou verzí. Řekněme, že pracujete s někým jiným na souboru DOC, který byl vytvořen v programu, jako je SSuite Office. Pokud načtete tento soubor DOC do Office Online a pokusíte se provést jakékoli úpravy, soubor se automaticky převede na DOCX. To znamená, že když jej uložíte a vrátíte uživateli SSuite, nebude možné provádět úpravy, protože tento kancelářský balík neumožňuje otevírání souborů DOCX.