Skip to content

Jak přimět Alexu k přehrávání hudby z Amazonu

6 de Červenec de 2021
AmazonAlexa 5b86aa73c9e77c00256bceca

Můžete požádat Alexu o přehrávání skladeb z aplikace Amazon Music na vašem telefonu nebo tabletu, stejně jako byste přehrávali hudbu pomocí zařízení Echo. Klíčem k používání vašeho hlasu a příkazů Alexa k přehrávání skladeb je stažení aplikací Amazon Music pro vaše zařízení, ať už jde o iPhone, iPad, telefon Android nebo tablet Fire. Tento postup uvedený níže bude fungovat u všech předplatitelů služby Amazon Music, ať už máte přístup prostřednictvím účtu Amazon Prime, nebo jste si Amazon Music nastavili jako primární streamovací hudební službu zaplacením měsíčního poplatku za službu. Alexa pro Amazon Music zatím není podporována na PC, Mac nebo při streamování hudby z webového prohlížeče. Kromě toho, i když existuje aplikace Amazon Alexa zaměřená na manipulaci se zařízeními Echo, budete chtít ve většině případů používat aplikaci Amazon Music.

Používání Alexa na Amazon Music s iPhone a iPad

Amazon Music pro iPhone a iPad jsou téměř totožné. Pokud používáte Alexa k přehrávání hudby pomocí hlasových příkazů na jednom, budete jej mít nastavený na druhém. Pokud jste to ještě neudělali, začněte stažením služby Amazon Music v App Store a poté se přihlaste pomocí svého účtu Amazon.

Povolte Alexa uvnitř Amazon Music

  1. Klepněte na ikonu Alexa ikona, která se nachází na pravé straně spodního menu.
  2. Požádá o přístup k mikrofonu; klepněte na Dovolit.
  3. Klepněte na OK v oznámení pro iOS, což potvrzuje přístup k mikrofonu

Nyní jste připraveni požádat Alexu o přehrávání hudby. Můžete klepnout na tlačítko Alexa a vyslovit hudební příkaz, ale ve výchozím nastavení je také povolena funkce „hands-free with Alexa“; Dokud je aplikace Amazon Music otevřená, stačí říct „Alexa“ a začne poslouchat. Pokud je toto nastavení vypnuté, budete muset vydat příkaz klepnutím na tlačítko Alexa.

Používání Alexa na Amazon Music se zařízením Android

Alexa v aplikaci Amazon Music pro Android funguje podobně jako iOS. Největším rozdílem je, že aplikace bude při stahování Amazon Music vyžadovat povolení mikrofonu. Po stažení a spuštění služby Amazon Music jednoduše klepněte na ikonu Alexa ikona na pravé straně spodního menu. Alexa uvnitř Amazon Music není podporována na všech zařízeních Android. Pokud máte nepodporované zařízení, ikona Alexa bude pro hledání nahrazena lupou; hudbu budete moci vyhledávat pouze pomocí textu.

Používání Alexa na Amazon Music s Fire Tablet

Pokud používáte Amazon Fire Tablet (4. generace nebo novější), máte štěstí; protože se jedná o zařízení Amazon využívající službu Amazon (Alexa), není co stahovat, abyste mohli začít. Všechno je připraveno jít.

  1. Přistupujte k Alexě podržením kruhového zobrazení na obrazovce Domov knoflík.
  2. Jakmile uvidíte modrou čáru, zadejte příkaz (hudba).
  3. Alexa poté začne přehrávat váš výběr hudby.

Získejte přístup k Alexa na Fire Tablet

Spropitné: Kromě Fire Tablets můžete pomocí Alexa přehrávat hudbu pomocí Amazon Echo, Echo Dot, Echo Show, Amazon Tap, Amazon Fire TV, Fire TV Stick a Fire TV Edition.

Vyzkoušejte tyto hlasové příkazy hudby Alexa

Alexa může přehrávat hudbu nejen tím, že požádá o konkrétního umělce nebo skladbu, ale také z mnoha dalších jedinečných výběrů. Můžete se například zeptat na:

  • Žánry (Rock / Pop / R & B…)
  • Nálady (veselé / smutné / nadšené…)
  • Denní čas (ráno / poledne / noc…)
  • Umístění (pláž / řízení / škola …)

Alexa hudební příkazy

Jedná se o doplněk k více standardním příkazům, jako je „Přehrát nejnovější z Death Cab For Cutie.“