Skip to content

Jak přimět telefon, aby odstranil e -maily ze serverů POP

7 de Srpen de 2021
a delete button close up picture of a keyboard 171114345 593dd3863df78c537b2056e0

Co vědět

 • Přejít na Gmail Nastavení > Zobrazit všechna nastavení > Přesměrování a POP/IMAP > Při přístupu ke zprávám pomocí protokolu POP. Zvolte možnost.
 • Nastavení POP zahrnují: Ponechat kopii Gmailu ve složce Doručená pošta, Označit kopii Gmailu jako přečtenou, Archivujte kopii Gmailu, a Smazat kopii Gmailu.
 • Jediným způsobem, jak odstranit e -maily ze všech vašich zařízení najednou, je nastavit každé zařízení na serveru IMAP vašeho poskytovatele.

IMAP synchronizuje e -maily ve vašem smartphonu s e -maily na serveru. Naproti tomu protokol POP stahuje zprávy do telefonu a ponechává kopii na serveru. Přečtěte si, jak odstranit smazané zprávy ze serveru pomocí Gmailu, ale postup je podobný pro Outlook, Yahoo a další poskytovatele e -mailu.

Jak uchovávat nebo odstraňovat poštu ze serverů POP

Pokud používáte POP a chcete odstranit odstraněné zprávy ze serveru, odstraňte je znovu z počítače nebo změňte nastavení e -mailu, aby server odstranil poštu poté, co se stáhne do vašeho telefonu. Zde je návod, jak tato nastavení změnit ve verzi prohlížeče Gmail.

 1. Na stolním počítači nebo notebooku otevřete webový prohlížeč a přejděte do Gmailu. To bude fungovat v mobilním prohlížeči, ale musíte stránku přinutit načíst verzi webu pro počítače, aby se zobrazily správné položky nabídky a provést změny serveru.

 2. Vybrat Nastavení (ikona ozubeného kola v pravém horním rohu stránky).

 3. Vybrat Zobrazit všechna nastavení.

  Tlačítko „Zobrazit všechna nastavení“ v Gmailu

 4. Vybrat Přesměrování a POP/IMAP záložku, nebo použijte tento odkaz, pokud jej nemůžete najít.

  Karta Přeposílání a POP/IMAP v nastavení Gmailu

 5. V Stahování POP vyberte část Při přístupu ke zprávám pomocí protokolu POP rozevírací nabídka.

  Nastavení POP v Gmailu

  Pokud tuto nabídku nemůžete vybrat, vyberte jednu z Povolit POP možnosti těsně nad ním.

 6. Vyberte jednu z těchto možností:

  • Ponechat kopii Gmailu ve složce Doručená pošta: Když je z telefonu odstraněn e -mail, zpráva bude z tohoto zařízení odstraněna, ale zůstane ve vašem účtu. Zpráva zůstává na serveru a lze k ní přistupovat z jakéhokoli zařízení.
  • Označit kopii Gmailu jako přečtenou: Odstraněné zprávy zůstávají ve vašem poštovním účtu, ale zprávy jsou označeny jako přečtené. Pokud odstraníte zprávu z telefonu a poté otevřete Gmail v počítači, zpráva se stáhne do počítače a bude označena, aby vám ukázala, že jste si zprávu přečetli na jiném zařízení.
  • Archivujte kopii Gmailu: E -maily zůstanou ve vašem účtu, když je stáhnete nebo odstraníte ze svého zařízení. Odstraněné e -maily jsou přesunuty ze složky Doručená pošta do archivní složky.
  • Smazat kopii Gmailu: Zprávy, které se stáhnou do vašeho telefonu, budou ze serveru odstraněny. Pošta zůstane v zařízení, dokud nebude odstraněna. Po přihlášení do Gmailu z počítače nebo jiného zařízení však nebude k dispozici online. Tuto možnost použijte, když vám ve vašem online účtu dochází dostupné úložiště.
 7. Vybrat Uložit změny. E -maily na serveru se nyní budou chovat způsobem, který jste zadali v kroku 6.

  Tlačítko Uložit změny v Gmailu

Smazat e -maily ze všech zařízení najednou

Když přistupujete k e -mailu ze serveru POP, e -mailová aplikace nemůže provádět změny v e -mailech na serveru. To je na rozdíl od IMAP, který řídí e -maily serveru ze zařízení. Pokud například v telefonu používáte servery POP společnosti Gmail a vybrali jste si Ponechat kopii Gmailu ve složce Doručená pošta, e -maily se stáhnou do vašeho telefonu a zůstanou online. Zprávy jsou uloženy ve vašem telefonu a na serveru, dokud je neodstraníte. I když změníte nastavení Gmailu, aby server POP odstranil kopii Gmailu ze serveru, zprávy nebudou z vašeho zařízení odstraněny. Jediným způsobem, jak odstranit e -maily ze všech vašich zařízení najednou, je nastavit každé zařízení na serveru IMAP vašeho poskytovatele. Tímto způsobem se můžete přihlásit k jakémukoli zařízení, které má přímý přístup k serveru přes IMAP (váš tablet, telefon nebo počítač), a mazat tam e -maily. Když jsou zprávy ze serveru odstraněny, každé zařízení odstraní místně uložené e -maily, když zařízení požaduje aktualizaci ze serveru IMAP.