Skip to content

Jak připojit povrchový notebook k monitoru

17 de Červenec de 2021
microsoftsurfacelaptop4 9141b641369840a38020988b8cd39eff

Co je třeba vědět

 • Microsoft Surface Laptop 3 a 4 přenáší video přes port USB-C.
 • Surface Laptop a Laptop 2 místo toho používají Mini-DisplayPort.
 • Pravděpodobně budete potřebovat adaptér pro připojení Surface Laptop k většině monitorů.

Surface Laptop společnosti Microsoft podporuje až dva monitory s rozlišením až 4K, ale samotný Surface Laptop má pouze jeden video výstup. Tento článek nabízí několik způsobů, jak připojit Surface Laptop k jednomu nebo více monitorům.

Jak připojit povrchový notebook k monitoru (povrchový notebook 3 a notebook 4)

Nejnovější modely povrchových notebooků společnosti Microsoft, notebooky 3 a 4, používají k výstupu videa port USB-C. Může se připojit přímo k monitoru pomocí video vstupu USB-C; většině monitorů však tento vstup chybí. Pravděpodobně budete potřebovat grafický adaptér; Společnost Microsoft prodává následující adaptéry.

 • USB-C na DisplayPort
 • USB-C na HDMI
 • USB-C na VGA

Surface Laptop 3 a Laptop 4 budou také fungovat s adaptéry třetích stran. Zde je návod, jak připojit váš Surface Laptop k monitoru, jakmile budete mít správný adaptér.

Port USB-C zařízení Surface Laptop 4 se používá k výstupu videa.

 1. Zapněte monitor.

 2. Připojte kabel USB-C k portu USB-C Surface Laptop. Kabel USB-C musí být kompatibilní s alternativním režimem DisplayPort. Většina z nich je, ale některé méně nákladné tuto funkci snižují. Zkontrolujte specifikace kabelu USB-C, pokud jsou k dispozici.

 3. Pokud má váš monitor video vstup USB-C, připojte kabel USB-C přímo k monitoru. Jinak připojte kabel USB-C k grafickému adaptéru a poté grafický adaptér zapojte do příslušného video vstupu na monitoru.

 4. Surface Laptop detekuje displej automaticky.

Zatímco váš Surface Laptop bude výstup videa automaticky, možná budete chtít změnit rozlišení nebo umístění druhého monitoru. Průvodce Lifewire k přidání druhého monitoru v systému Windows vám pomůže najít a vybrat správné nastavení.

Jak připojit povrchový notebook k monitoru (povrchový notebook a notebook 2)

Surface Laptop a Laptop 2 nemají port USB-C a místo toho používají Mini-DisplayPort. Téměř všechny moderní monitory podporují vstup DisplayPort, ale místo Mini-DisplayPort používají připojení DisplayPort v plné velikosti. Budete potřebovat kabel Mini-DisplayPort na DisplayPort. Starší monitory bez DisplayPort budou také vyžadovat adaptér DisplayPort na VGA nebo DVI. Až budete mít správný kabel nebo adaptér, postupujte podle následujících pokynů.

 1. Zapněte monitor.

 2. Připojte kabel Mini-DisplayPort k DisplayPort k výstupu Mini-DisplayPort na Surface Laptop.

 3. Připojte kabel Mini-DisplayPort k DisplayPort ke vstupu DisplayPort na monitoru. Pokud používáte adaptér, zapojte kabel Mini-DisplayPort do DisplayPort do adaptéru a poté adaptér do příslušného vstupu monitoru.

 4. Surface Laptop detekuje displej automaticky.

Jak připojit povrchový notebook s povrchovou dokovací stanicí

Surface Laptop společnosti Microsoft má na notebooku zahrnut pouze video výstup, ale může podporovat více než jeden monitor. Druhý monitor můžete připojit pomocí dokovací stanice Microsoft Surface Dock, periferie prodávané společností Microsoft, která se připojuje přes Surface Connect. Jedná se o vlastní magneticky připojený port používaný k nabíjení a napájení Surface Laptop. Surface Dock zvládne kromě vestavěného displeje notebooku až dva 4K monitory. Společnost Microsoft nabízí dva modely Surface Dock. Starší, původní Surface Dock používá k výstupu videa Mini-DisplayPort a novější a dražší Surface Dock 2 používá USB-C. Stejně jako u samotného Surface Laptop budete potřebovat adaptér pro připojení monitoru, pokud mu chybí vstup Mini-DisplayPort nebo USB-C. Zde je návod, jak používat Surface Dock.

 1. Zapněte každý monitor, který chcete připojit k Surface Laptop.

 2. Připojte Surface Dock k Surface Laptop přes port Surface Connect.

 3. Připojte každý monitor k doku Surface Dock. Pokud používáte adaptéry, připojte nejprve adaptéry k Surface Dock a poté připojte monitory.

 4. Surface Laptop automaticky detekuje každý displej.

Další způsoby, jak připojit povrchový notebook k monitoru

Surface Laptop 3 a Surface Laptop 4, které k výstupu videa používají USB-C, lze použít s většinou dokovacích stanic USB-C jiných výrobců. I když můžete k připojení zařízení Surface Laptop 3 nebo Laptop 4 k displeji použít rozbočovače nebo dokovací stanice USB-C jiných výrobců, některé modely omezují výstup videa. Nezapomeňte zkontrolovat možnosti videa rozbočovače nebo doku. V některých situacích můžete připojit více monitorů pomocí řetězu. Zahrnuje připojení video výstupu DisplayPort nebo USB-C k monitoru a připojení druhého monitoru k prvnímu monitoru. Většina monitorů nemá kromě video vstupu také videovýstup, a proto neumí řetězit. Mezi monitory, které mohou být zapojeny do řetězce, patří BenQ PD2700U a Dell U2721DE. Všechny modely povrchových notebooků mají podporu řetězového zapojení. FAQ

 • Jak připojím svůj Surface Pro k monitoru notebooku?

  Integrované zrcadlení obrazovky Miracast Surface Pro můžete použít k bezdrátovému rozšíření nebo duplikování displeje na kompatibilním notebooku se systémem Windows 10. Na svém povrchu otevřete Akční centrum > Připojit a najděte své zařízení a přijměte připojení. Chcete-li změnit způsob, jakým obrazovky zobrazují obsah, použijte Klávesa s logem Windows + P zkratka pro přepínání mezi možnostmi jako Rozšířit nebo Pouze obrazovka PC.

 • Mohu bezdrátově připojit svůj notebook Surface k televizi?

  Ano, pokud má váš televizor také Miracast, můžete připojit a zrcadlit displej notebooku pomocí stejných kroků a promítnout Surface Pro na notebook. Pokud vaše inteligentní televize nemá Miracast, můžete k vytvoření bezdrátového připojení mezi televizorem a notebookem použít bezdrátový grafický adaptér Microsoft.