Skip to content

Jak přizpůsobit zvuky textových zpráv na vašem iPhone

8 de Červenec de 2021
GettyImages 828485682 5c3cf1e44cedfd0001aeb4c7

Co je třeba vědět

 • Změna výchozího tónu: Přejděte na Nastavení > Zvuky a haptika > Textový tón > klepněte na vybraný tón.
 • Přiřazení vlastního tónu jednomu kontaktu: Vyberte kontakt> Upravit > Textový tón > požadovaný tón> Hotovo.

Tento článek vysvětluje, jak vybrat vlastní tóny pro textové zprávy pro iOS 12 a vyšší. Kroky platí také pro dřívější verze mobilního operačního systému Apple, ale mohou se mírně lišit.

Jak změnit výchozí tón textové zprávy na iPhone

Každý iPhone je předinstalován s desítkami tónů textových zpráv. Jeden můžete nastavit jako výchozí textový tón vašeho iPhone. Poté, kdykoli obdržíte textovou zprávu, přehraje textový tón. Chcete-li změnit výchozí textový tón na iPhone, postupujte takto:

 1. Na iPhone doma obrazovce klepněte na Nastavení aplikace.

 2. Klepněte na Zvuky a haptika (nebo Zvuky u některých starších verzí).

 3. Klepněte na Textový tón.

 4. Přejetím prstem procházejte seznam textových tónů (jako textové tóny můžete použít vyzváněcí tóny; jsou také na této obrazovce). Klepnutím na tón jej uslyšíte přehrát.

 5. Jakmile najdete tón textu, který chcete použít, klepněte na něj tak, aby vedle něj byla značka zaškrtnutí. Vaše volba se automaticky uloží a tento tón se nastaví jako výchozí.

Jak jednotlivcům přiřadit vlastní tóny textových zpráv

Textové tóny sdílejí podobnost s vyzváněcími tóny: každému kontaktu ve vašem adresáři můžete přiřadit různé tóny. Získáte tak větší personalizaci a lepší způsob, jak zjistit, kdo vám píše SMS. Přiřazení vlastního textového tónu kontaktu:

 1. Vyberte kontakt, jehož textový tón chcete změnit. Vyhledejte kontakt buď v Kontakty nabídka v aplikaci Telefon nebo samostatná aplikace Kontakty v adresáři; oba jsou zabudovány do iPhone. V seznamu kontaktů procházejte nebo vyhledávejte kontakty.

 2. Klepněte na Upravit.

 3. Klepněte na Textový tón.

 4. V seznamu vyberte textový tón, včetně vyzváněcích tónů pro iPhone a textových tónů nainstalovaných v systému iOS. Zahrnuje také vlastní text a vyzváněcí tóny, které jste přidali do telefonu. Klepnutím na tón jej uslyšíte přehrát.

  Upravte, výchozí a zvolený textový tón (Aurora) v nastavení kontaktů pro iOS

 5. Když najdete požadovaný textový tón, klepnutím na něj umístěte značku zaškrtnutí a potom klepněte na Hotovo (v některých verzích iOS je toto tlačítko označeno Uložit).

 6. Na obrazovce kontaktu klepněte na Hotovo uložit změnu.

Kde získat nové textové tóny a vyzváněcí tóny pro iPhone

Pokud jste na svém iPhone nenašli textový tón nebo vyzváněcí tón, který se vám líbí, existují způsoby, jak přidat nové zvuky, včetně placených a bezplatných možností:

 • Kupte si vyzváněcí tóny a textové tóny z iTunes.
 • Podívejte se na jednu z nejlepších bezplatných aplikací pro vyzvánění iPhone.
 • Kupte si jednu z nejlépe placených aplikací pro vyzvánění iPhone.

Jak používat vlastní vibrace pro textové tóny na iPhone

Zvuky nejsou jediným způsobem, jak být upozorněni na novou textovou zprávu. Můžete také vytvořit konkrétní vibrační vzory, které se použijí jako přizpůsobená upozornění. IPhone umožňuje vypnout vyzvánění, ztišit tóny a výstrahy a nastavit telefon tak, aby vibroval určitými vzory, když obdržíte texty od určitých lidí. Vibrační vzorce jsou poháněny haptikou.