Skip to content

Jak propojit robota Roomba s domovskou stránkou Google

12 de Červenec de 2021
GettyImages 13111244311 919698531c1844dc90d69625cedd86aa

Co je třeba vědět

 • Nejjednodušší možnost, která se vám líbí: Ujistěte se, že je váš Roomba připojen k Wi-Fi, a klikněte Začít v aplikaci iRobot Home.
 • Alternativní možnost: Propojte Google Home a Roomba v aplikaci Google Home.

Tento článek vysvětluje, jak připojit Roombu k domovské stránce Google a jak ovládat vakuum Roomba pomocí inteligentního reproduktoru Google Home.

Můžete připojit robota Roomba k domovské stránce Google?

Roombu můžete absolutně připojit k inteligentnímu reproduktoru Google Home (včetně Google Nest Hub, reproduktorů Nest Audio a Nest Mini). Budete muset mít připojený inteligentní reproduktor a v telefonu nainstalovanou aplikaci iRobot Home nebo Google Home.

 1. Otevři Domovská stránka Google aplikace jako první.

 2. Klikněte na znaménko plus v levém horním rohu.

 3. Dále klikněte Nastavit zařízení.

 4. Na nové obrazovce uvidíte dvě možnosti: Nové zařízení a Práce s Googlem. Klepněte na Funguje s Googlem.

 5. Dále klikněte na lupu v pravém horním rohu obrazovky.

 6. Hledat já robot a klikněte na iRobot Smart Home aplikace.

  Přidání zařízení iRobot do aplikace Google Home v systému Android se zvýrazněným „Works with Google“, maginfying glass a „iRobot Smart Home“

 7. Otevře se přihlašovací stránka pro váš účet iRobot.

 8. Zadejte své údaje a přihlaste se.

  Stránka účtu iRobot se zvýrazněnými přihlašovacími údaji a přihlašovací zprávou

 9. Klepněte na Souhlasím a odkazem dokončete připojení účtu iRobot k účtu Google.

 10. Aplikace vám poskytne všechny kompatibilní vysavače iRobot v domácnosti.

  Obrazovka propojení účtu iRobot se zvýrazněnými slovy „Agree and Link“ a dvěma dostupnými vysavači Robot

Jak mohu ovládat Roomba pomocí Google Home?

Jakmile je Roomba připojena přes Google Home, můžete používat hlasové příkazy. Existují čtyři hlavní příkazy, které Googlu řeknete, aby spustil Roombu.

 • Start: Ahoj Google, začni vysávat.
 • Pošlete zpět do nabíjecí stanice: Hey Google, dock (Robot Name)
 • Čistit pokojem: Ahoj Google, ukliď kuchyni.
 • Vyčištění podle objektu / zóny: Google, vysát gauč.

Čištění pomocí objektu nebo zóny by byly předdefinované zóny (tj. Kuchyně), které jste nastavili v aplikaci iRobot Home. Můžete říct: „Hej, Google, vysej dětskou ložnici“ a aplikace pošle robota Roomba na konkrétní místo. Pokud se Roomba během čisticího cyklu v domě ztratí, můžete říci: „Hele Google, ukotvit Camovo vakuum“ (moje přezdívka Roomba). A vakuum se vrátí do své dokovací stanice odkudkoli v domácnosti. U konkrétní práce můžete říct: „Hej, Google, uklidni obývací pokoj a kuchyň.“ Tento příkaz odešle robot Roomba z dokovací stanice. Roomba se ovládá pomocí vašich hlasových příkazů pomocí aplikace Google Home. Dokud máte zařízení Google Home, můžete Roombu ovládat hlasovým příkazem.

Který Roomba funguje s domovskou stránkou Google?

Roomba 690, 890, 960 a 980 jsou všechny inteligentně připojeny k domovu a fungují. Tyto vysavače jsou naprogramovány tak, aby fungovaly s Amazon Alexa a Google Assistant. Roomba 614 nefunguje s inteligentními domácími zařízeními.

Funguje Roomba 960 s domovskou stránkou Google?

Ano, Roomba 960 je navržena speciálně pro inteligentní domácnosti. Připojení 960 k Google Home je jednoduchý proces pomocí aplikace iRobot Home. Pouze model 614 nejnižší třídy není kompatibilní s Google Smart Home. 960 a další související modely Roomba jsou navrženy pro práci s domovskou stránkou Google. K tomu, aby Roomba fungovala s vaším domácím zařízením Google, budete potřebovat aplikaci iRobot Home. Je to zásadní součást připojení robota Roomba k vašemu chytrému domácímu zařízení. Roomba také vyžaduje stabilní připojení Wi-Fi v celé domácnosti, aby bylo zajištěno stabilní připojení. FAQ

 • Jak vyřeším problémy s připojením robota Roomba k domovské stránce Google?

  Pokud máte potíže s propojením robota Roomba s domovskou stránkou Google, ujistěte se, že používáte nejnovější verzi aplikace iRobot Home a že jste vytvořili a přihlásili se ke svému účtu iRobot. Dalším tipem je ujistit se, že jste ve svém telefonu deaktivovali blokování automaticky otevíraných oken.

 • Jak resetujete robota Roomba?

  Pokud váš model Roomba má Čistý stiskněte a podržte jej po dobu 20 sekund pro resetování zařízení. Pokud má vaše Roomba tlačítka Dock a Spot, stiskněte a podržte Home + Spot Clean po dobu 10 sekund. U některých problémů možná budete muset vynutit zavření aplikace iRobot Home.

 • Jak propojíte Roombu s Alexou?

  Chcete-li připojit Roombu k Alexě, otevřete aplikaci iRobot Home a přejděte na Nastavení > Chytrý domov > Pracuje s Alexou > Propojit účet. Budete převedeni do aplikace Alexa, abyste se přihlásili, a pak zpět do aplikace iRobot, kde vás upozorní, že Alexa detekovala vaši Roombu.