Skip to content

Jak provést zpětné vyhledávání, abyste našli něco online

10 de Září de 2021
mindmap 41f92abd1168470592b16a6bd56de205

Zpětné vyhledávání je užitečné, pokud jste se někdy pokusili vyhledat informace o jednotlivci nebo firmě. Zpětné vyhledávání může zahrnovat telefonní číslo, e -mailovou adresu, fyzickou adresu, jméno atd. Pravděpodobně jste se setkali s nástrojem pro zpětné vyhledávání inzerovaným při použití reverzního vyhledávání osob pomocí vyhledávače lidí nebo při použití webového vyhledávače jako Google nebo Bing pro zpětné vyhledávání obrázků. Kromě obráceného názvu a vyhledávačů zpětných obrázků je několik dalších, které si prohlédneme níže.

Význam zpětného vyhledávání

Spuštění zpětného vyhledávání ve skutečnosti znamená hledat něco na základě konkrétní informace. Cílem je použít tato data k nalezení dalších informací o čemkoli, co hledáte. Pokud například provedete zpětné vyhledávání obrázků, spustíte vyhledávání pomocí obrázku místo textu. Zpětné vyhledávání telefonního čísla provádí vyhledávání pomocí telefonního čísla místo něčeho jiného, ​​jako je jméno. Ve stejném řádku používá zpětné vyhledávání e -mailů, zpětné vyhledávání adres atd. Jako vyhledávací dotaz e -mailovou adresu nebo fyzickou adresu. Reverzní vyhledávací nástroje jsou užitečné, když máte všechny tyto informace. Pokud vám nezbývá nic jiného než číslo mobilního telefonu dané osoby a chcete například zjistit, komu patří, nebo kde bydlí, reverzní vyhledávání v buňce vám umožní najít informace o dané osobě zadáním jejího čísla mobilního telefonu do vyhledávání. motor.

Reverzní vyhledávání telefonních čísel

Jedním z nejčastějších důvodů pro reverzní vyhledávání na telefonním čísle je, když nevíte, komu patří. Například vám někdo od někoho divně zavolal, naúčtoval vám poplatek na dálku nebo vám v telefonu přišlo staré číslo, které nemá jméno. Bez ohledu na to, jaký je váš důvod pro zpětné vyhledávání na telefonním čísle, existuje několik způsobů, jak to udělat. Jednou z metod je použít Google ke zpětnému vyhledávání čísel. Pokud již používáte Google, může to být vaše preferovaná metoda; výsledky jsou navíc snadno srozumitelné. Vyhledáním telefonního čísla pomocí webového vyhledávače prohledáte miliony webových stránek, abyste zvýšili své šance na nalezení toho, komu dané číslo patří. Dalším důvodem pro vyhledávání obráceného čísla je nalezení dalších informací o někom, jako je jeho e -mailová adresa, informace o zaměstnání atd. Jedním z příkladů je, pokud máte telefonní číslo zapsané pro firmu, ale nemáte webové stránky ani fyzickou adresu; Pomohl by nástroj pro zpětné vyhledávání čísel.

Hledání obrácené adresy

Mapa ilustrace

Podobně jako u zpětného vyhledávání podle telefonního čísla je vhodné použít obrácené vyhledávání pouze s adresou, pokud máte o někom fragmenty informací. Pomocí zpětného vyhledávání adresy můžete získat něčí jméno a telefonní číslo a obvykle také další informace. Možná jedete po čtvrti, ve které chcete žít, a vidíte domov, který se vám líbí. Je tu nápis na prodej, ale mnoho dalších informací není. Adresu můžete zadat do nástroje pro zpětné vyhledávání, abyste zjistili, komu nemovitost patří a na koho se obrátit s žádostí o další informace. Podobně lze zjistit, kdo se nedávno přestěhoval do nového domova ve vaší oblasti, pomocí zpětného vyhledávání adres. Jednoduše zadejte adresu do speciálního vyhledávače a získejte jméno a případně další podrobnosti, jako jsou příbuzní, účty sociálních médií a minulé adresy. Další zajímavou aplikací vyhledávání obrácené adresy je průzkum sousedství nebo umístění firmy, kterou zkoumáte. Pokud zadáte název ulice v konkrétním městě bez konkrétního čísla, některé vyhledávací weby vám poskytnou seznam více nemovitostí a vlastníků na ulici a také to, které firmy jsou poblíž.

Reverzní vyhledávání e -mailové adresy

E -mailová ilustrace na smartphonu

Třetím oblíbeným využitím reverzního vyhledávače v souvislosti s osobními údaji je průzkum někoho, když o něm máte jen jeho e -mailovou adresu. „Přeposlat“ režim hledání e -mailu je vyhledat osobu podle jména v naději, že najde její e -mailovou adresu. To je bohužel málokdy úspěšné. Reverzní formulář však začíná e -mailovou adresou a vrací více informací o tom, kdo ji používá. Spuštění nástroje pro vyhledávání zpětného e -mailu je zvláště užitečné v situacích, kdy obdržíte zprávu od někoho, koho neznáte. Možná je to spam nebo někdo, kdo se snaží být anonymní. Vyhledání e -mailové adresy může často vrátit osobní údaje, jako je jméno vlastníka, webové stránky, na kterých adresu používá, a dokonce i jejich fyzickou adresu a telefonní číslo. Vaše nejlepší sázka pro zpětné vyhledávání e -mailů je použít vyhledávač jako BeenVerified nebo ThatsThem. Zpětné vyhledávání e -mailové adresy je technika hledání nebo vynechání při zkoumání informací o někom. Na rozdíl od fyzických adres a čísel buněk může mít kdokoli desítky e -mailových adres a některé mohou být tak anonymní, že k nim nejsou vázány žádné užitečné informace.

Reverzní vyhledávání uživatelského jména

Ilustrace avatara a uživatelského jména

Další přístup zpětného vyhledávání je s uživatelským jménem. Většina lidí používá stejné uživatelské jméno na více webech, takže zpětné vyhledávání je velmi užitečné při identifikaci jejich online přítomnosti. PeekYou je jedním z příkladů webových stránek, které vám umožní najít někoho s pouhým jejich uživatelským jménem. Odvedení slušné práce pomocí uživatelského jména, které jste zadali, k vyhledání webů, kde se používá, včetně Twitteru, Tumblru, Instagramu, Flickru, Facebooku a několika dalších.

Reverzní vyhledávání IP

Webové stránky ilustrace

Pokud jste někdy narazili na IP adresu, je nepravděpodobné, že byste hned věděli, komu patří. Možná je to router nebo web, nebo VPN atd. Chcete -li zjistit více o adrese, je třeba zpětné vyhledávání IP. Vyhledávání v databázi IP adres ARIN WHOIS je jednou z metod hledání poskytovatele služeb, který adresu vlastní. Jiní jako ThatsThem’s Reverse IP Lookup se dokonce mohou pokusit získat informace o jednotlivci, který používá adresu, ale to obvykle není příliš přesné.

Zpětné vyhledávání zvuku

Skládání hudební ilustrace

Jakkoli to zní šíleně, můžete dokonce vyhledat zvukový soubor a najít pro něj online shodu. Tento typ zpětného vyhledávání se často používá k identifikaci jména a zpěváka písně a nakonec může vést k textům a dalším informacím o kapele nebo albu. Shazam je jedním z příkladů zvukového vyhledávače, který dokáže provádět zpětné vyhledávání zvuku.